!!! gazetka uczniów szkoły podstawowej w szewniePobieranie 39.87 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar39.87 Kb.


NASZA SZKOŁA JEST WESOŁA !!!

GAZETKA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SZEWNIE


Witamy serdecznie wszystkich uczniów, czytelników naszej gazetki.

Chcielibyśmy, aby każdy uczeń naszej szkoły mógł w naszym pisemku znaleźć Coś dla siebie. Dlatego staramy się pisać o tym co Was interesuje. Każdy kto interesuje się sportem, muzyką, komputerami, czy też historią znajdzie tutaj coś dla siebie. Będziemy również informować was o tym co ważnego i ciekawego dzieje się w naszej szkole. Jeżeli masz ciekawe pomysły i chciałbyś spróbować swych sił jako dziennikarz serdecznie Ciebie zapraszamy ! Dołącz do nas i zostań członkiem naszej redakcji. Przyjdź na zajęcia kółka dziennikarskiego prowadzone przez panią Martę Łukasik, które odbywają się w każdy czwartek o 13:40.
SPIS TREŚCI

2. Ciekawostki z życia szkoły.

3. Wesoła nutka.

4. Plotki, ploteczki.

5. Haki na zwierzaki.

6. Ze świata gier.

7. Ze świata sportu.

8. Humorek.

9. Łamigłówki i krzyżówki.

10.Etwas Spa


REDAKTORZY NASZEJ GAZETKI

Julia Żelazna Antoni Gałucha

Patrycja Jedlikowska Kacper Bielański

Sara Jóźwik Damian Kałuża

Agata Stępień Bartłomiej Zelga
21 marca rozpoczęła się wiosna. Nasza szkoła ten dzień obchodziła również wyjątkowo, ponieważ każdy uczeń mógł zaprezentować się w zupełnie innym stroju. Był to dzień cudacznych strojów opatrzonych naszą dziecięcą twórczą inwencją.
UWAGA!!!

Już w tym numerze naszej gazetki możecie obejrzeć zdjęcia z tego wyjątkowego dnia!
W listopadzie został ogłoszony konkurs na wiersz o tematyce niepodległościowej. Tylko w tym numerze naszej gazetki zamieszczamy wiersze napisane przez waszych szkolnych kolegów.

1 miejsce zdobyły;

Weronika Jankowska – klasa Va

Agata Ogłaza – klasa III b
Wyróżnienia otrzymały;

Paulina Bąk – klasa Va

Klaudia Kołodziej – klasa VIb

Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów
Jak co roku Dzień Kobiet obchodziliśmy w naszej szkole bardzo uroczyście. Z tej oto okazji odbyła się akademia przygotowana pod czujnym okiem pań: Barbary Swat, Haliny Mierzejewskiej i Anny Stachurskiej.

Dzieci zaprezentowały przed publicznością szkolną ciekawy repertuar słowno-muzyczny. Dużą uwagę widzów przykuły dwie postacie – Małego Księcia i róży. Ta znana nam postać literacka oraz ten piękny kwiat symbolizujący przede wszystkim piękno, radość nie bez powodu znalazły się na pierwszym planie przedstawienia. To właśnie na ich przykładzie mali aktorzy przedstawili kobiecą naturę, która „czaruje swym pięknem i zapachem, a przy tym ma w sobie tyle sprzeczności”. Nie zabrakło również rodzinnych scenek z cyklu „ z życia wzięte”, które miały na celu odzwierciedlić zarówno kobiece marzenia jak i dylematy. Całość występu doskonale dopełnił piękny repertuar muzyczny, którego punktem kulminacyjnym była piosenka „Baby, ach te baby” wykonana przez chłopca z klasy III.


Hilary Erhard Duff (także Hilary Ann Duff ur. w Houston, Teksas) – amerykańska aktorka i piosenkarka pop. Aktorka zadebiutowała w filmie "Kacper i Wendy" w 1998 roku. Później zagrała w popularnym serialu telewizyjnym "Lizzie McGuire", grając tam tytułową postać. Wystąpiła, m.in. w popularnej komedii romantycznej "Historia Kopciuszka" oraz "Agent Cody Banks". Stworzyła własne perfumy o nazwie "With Love". Ma własną kolekcję ubranek dla lalek Barbie oraz tworzy ubranka dla psów. Ma też kolekcję ubrań dla nastolatek "Stuff By Hilary Duff". Aktywnie prowadzi działalność charytatywną. Grała w filmach u boku takich aktorów jak Steve Martin, Chad Michael Murray, Ashton Kutcher, Piper Perabo, Anjelica Huston, Heather Locklear, John Cusack, Marisa Tomei czy Ben Kingsley.

Agata Stępień kl IV B


Ashley Tisdale w nowym filmie!


Ashley ponownie wcieliła się w rolę Sharpay Evans, słodkiej, ale złośliwej blondynki, którą doskonale znamy z "High School Musical".Nowy film z Ashley Tisdale nosi tytuł "Sharpay's Fabulous Adventure" (bajkowa przygoda Sharpay) opowiada o drodze Sharpay do sławy. Będzie jej w tym przeszkadzała poważna konkurentka oraz... kariera jej własnego psa, Boi!

Ona pojedzie na Eurowizję!
Poznaliśmy już polską reprezentantkę na zbliżający się konkurs Eurowizji! Będzie nią Magdalena Tul. Konkurs Piosenki Eurowizji to jedna z najbardziej popularnych imprez muzycznych w Europie. Polscy reprezentanci zwykle nie najlepiej się spisują - od lat trwa zła passa, która nigdy nie pozwoliła wybić się muzykom z naszego kraju. Czy Magdalena Tul z piosenką "Jestem" ma szansę to zmienić? Czy wyróżni się wśród innych na majowym koncercie w Dusseldorfie? Jak myślicie, jak Magda wypadnie na Eurowizji? Będzie dobre show czy porażka?


Agata Stępień kl. IV b

Najdłużej żyjący żółw występujący na Seszelach dożywa od 150 do 300 lat jest to żółw olbrzymi. Najmniejszym żółwiem jest osiągający rozmiary do11cm karapaksu jest żółw pajączkowaty. Niewiele większe są żółwie z rodzaju homopus, które osiągają rozmiary do 12 cm. Największy żółw mierzy 1-2m długości jest to żółw słoniowy. najcięższy żółw ważący do 800kg to żółw skórzasty. największy znaleziony szkielet żółwia jest późnokredowy żółw morski z Ameryki Północnej, którego szkielet mierzy ok. 4,5 m długości licząc od dzioba do ogona. Rozpiętość płetwiastych przednich kończyn wynosiła ok. 5,25 m, a masa ciała jest szacowana na ponad 2200 kg.

Sara Jóźwik kl. IVb

Loco RocoGracz ma za zadanie tak manipulować światem widocznym na panoramicznym ekranie konsoli, aby bohaterowie gry przetaczali się lub przeskakiwali w poszczególne miejsca na planszy. Bohaterowie, którymi porusza gracz to Bloby (glutowate stworzenia), które w trakcie gry powiększają swój rozmiar po zjedzeniu jagód. W ten sposób użytkownik sięga wyższego pułapu punktowego. Im większy nasz bohater, tym trudniej mu przecisnąć się przez wąskie przejścia. W tym miejscu przydaje się funkcja rozbicia LocoRoco na małych, niezależnych od siebie bohaterów. Pojawiają się one w różnych kolorach (w zależności od etapu gry), np. żółty, czerwony, czarny, zielony, niebieski. Ostrożne manipulowanie światem LocoRoco umożliwia uniknięcie pułapek, którymi naszpikowany jest świat bohatera. Dostępne są różne scenerie świata Loco Roco: tropikalna dżungla, łąka, świat znajdujący się wewnątrz żaby czy pingwina, teren pokryty w całości śniegiem itp. Na każdym rodzaju podłoża gra się inaczej (np. na śniegu Bloby się ślizgają).


Antoni Gałucha

Adam Henryk Małysz (ur. 3 grudnia 1977 roku w Wiśle) – polski skoczek narciarski, multimedalista olimpijski, najbardziej utytułowany skoczek w historii indywidualnych konkursów

mistrzostw świata w skokach narciarskich.

Jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii skoków narciarskich. Czterokrotny medalista olimpijski, czterokrotny indywidualny mistrz świata, czterokrotny (w tym trzykrotny z rzędu) zdobywca Pucharu Świata, triumfator Turnieju Czterech Skoczni, trzykrotny zwycięzca Turnieju Nordyckiego, trzykrotny triumfator Letniego Grand Prix, zwycięzca Turnieju Czterech Narodów, zdobywca Pucharu KOP, dwudziestojednokrotny zimowy mistrz Polski osiemnastokrotny letni mistrz Polski, rekordzista Polski (230,5m) i były współrekordzista świata w długości skoku narciarskiego (225 m). Jako pierwszy skoczek narciarski w historii przekroczył granicę 100 oddanych skoków na odległość powyżej 200m. Czterokrotnie wybierany najlepszym sportowcem Polski. 3 marca 2011 zapowiedział koniec sportowej kariery po zakończeniu sezonu Pucharu Świata. Odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne osiągnięcia sportowe.Damian Kałuża kl. IV b

Przez wieś jedzie motorem: Jasio, Bartosz , który strasznie się jąka i Szymek. W pewnym momencie Bartosz mówi:


- Szy... szy... - na to Jasio:
- Co? Szybciej? Okej, jedziemy szybciej!
- Szy... szy...
- Co? Jeszcze szybciej? Dobra, jedziemy jeszcze szybciej!
- Szy... szy...
- Jeszcze szybciej??? Człowieku, na liczniku setka i ty sie nie boisz???
- Szy... Szy... Szymek SPADŁ!!

Na lekcji religii ksiądz pyta:


- Jasiu, gdzie mieszka Pan Bóg?
- U nas w łazience.
- Jasiu, co ty mówisz? Dlaczego?!
- Bo codziennie rano mama wali do drzwi i krzyczy: Boże, jeszcze

tam jesteś.


Trzej chłopcy przechwalają się, który z ich wujków jest najważniejszy.
Pierwszy mówi:
- Mój wujek jest księdzem i wszyscy mówią do niego "proszę Księdza"
Drugi:
- A mój wujek jest biskupem i wszyscy mówią do niego "Eminencjo"
Trzeci:
- A mój wujek waży 200 kilo i jak idzie ulicą wszyscy mówią "O Boże!"
Julia Żelazna i Patrycja Jedlikowska kl. IVB


SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  1. Zebra jest czarna w białe paski czy biała w czarne paski? …………………………………………………………………….

  2. Czy można płakać pod wodą?.....................................................................
  1. Dlaczego w morzu jest woda?......................................................................

  2. Jak szybko jedzie wyścigówka?....................................................................

  3. Z samolotu wyskoczyło 3 skoczków: I ważył 80kg, II - 100kg, III - 60kg. Który człowiek był pierwszy na Ziemi?.................................................................................................

©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna