19. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w ŁopuszniePobieranie 21.2 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar21.2 Kb.
19. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie

Po raz kolejny dźwięki Orkiestry Owsiaka zabrzmiały z Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie. Po raz kolejny także impreza zakończyła się wielkim sukcesem. Zebrano 33580,57zł., 50pensów, 2 euro i 10 centów.

Koncert w Łopusznie przygotowała społeczność Zespołu Szkół. Na czele sztabu organizacyjnego stanął pan dyrektor Krzysztof Kumański, wspomagali go nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji, w przedsięwzięcie zaangażowali się uczniowie i ich rodzice. Prowadzenie koncertu powierzono profesjonaliście, panu Pawłowi Solarzowi, który na co dzień jest dziennikarzem radiowo – telewizyjnym.

Ci, którzy tego dnia zdecydowali się odwiedzić łopuszańską szkołę na pewno się nie nudzili. Wysłuchali koncertów zespołów młodzieżowych „Cover” i „Quatro”, a także Orkiestry Dętej OSP Łopuszno pod batutą Michała Leśnika. Wirtuozom instrumentów dętych towarzyszyły mażoretki w układach tanecznych przygotowanych przez instruktorkę GOK panią Małgorzatę Soboń. Wspaniale zaprezentowała się formacja taneczna Step by Step kierowana przez panią Małgorzatę Nitę. Młodzi artyści już po raz trzeci zawitali na koncert do Łopuszna. Przypomnijmy, to w tym zespole rozpoczynała karierę Edyta Herbuś. Ogromny aplauz towarzyszył także występowi tancerzy z zespołów Impuls 1 i Impuls 2, które działają przy Kieleckim Teatrze Tańca. Grupami kierują pedagodzy tańca, panie: Ewelina Kubot, Małgorzata Ziółkowska, Anna Budnicka; koordynatorem jest pani Beata Starzyk. Popis wokalnych umiejętności dały uczennice Gimnazjum w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie: Edyta Piwowarczyk, Marta Głowala i Justyna Szymkiewicz.

Dla amatorów mocniejszych wrażeń przygotowano pokaz walki bokserskiej z udziałem Młodzieżowego Mistrza Polski Tomasza Kota - absolwenta łopuszańskiej szkoły. Tomek przyjechał ze swoim kolegą Danielem Adamcem, Mistrzem Polski, zdobywcą 5. miejsca na Mistrzostwach Europy we Lwowie. Młodzi zawodnicy pokazali elementy bokserskiego treningu oraz prawdziwą walkę, w której nie brakowało silnej wymiany ciosów oraz efektownych uników. Bokserom towarzyszyli trenerzy, panowie: Grzegorz Nowaczek i Ireneusz Czapko.

Podczas trwania koncertu można było skorzystać z rozrywki na świeżym powietrzu – przejechać się bryczką. Taką atrakcję zaproponował orkiestrowiczom pan Zbigniew Kowalczyk z Eustachowa Dużego – właściciel gospodarstwa agroturystycznego. Chętnych nie brakowało. Na przejażdżkę ulicami Łopuszna wybrał się także pan wójt Zdzisław Oleksiewicz w towarzystwie Wicemarszałka Województwa Świętokrzyskiego pana Grzegorza Świercza oraz członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego pana Jana Maćkowiaka.

Najmłodsi bawili się przy loterii, na którą fanty ofiarowali uczniowie Zespołu Szkół. Jak zwykle działały stoiska z kulinariami. Regionalne potrawy przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Snochowicach. Kucharskim kunsztem chwaliła się także młodzież z Technikum Technologii Żywności w Łopusznie. Jak zwykle nie zawiodły mamy naszych uczniów, które przygotowały pyszne ciasta i sałatki. Szkolna kuchnia zaś serwowała smakowity bigos i flaki.

O godzinie 16.00 w holu na parterze budynku rozpoczęła się dyskoteka, na której grał zespół „Cover”. Pojawili się na niej najmłodsi amatorzy tańca.

Aukcję pamiątek pozyskanych od przyjaciół Orkiestry Jurka Owsiaka poprowadzili popularni aktorzy, gwiazdy serialu „Plebania” – Marek Frąckowiak i Agnieszka Wielgosz – oboje po raz drugi na orkiestrowym graniu w Łopusznie. Towarzyszyły im najpiękniejsze dziewczęta regionu: Julita Basińska - Miss Polski Ziemi Świętokrzyskiej, Monika Adach – II Wicemiss Polski Nastolatek, Sylwia Koronkiewicz – finalistka Miss Polski Nastolatek. Trwająca trzy godziny aukcja wzbogaciła fundację Owsiaka aż o 21070zł.!

Jak co roku organizatorzy przyznali puchar dla najhojniejszego indywidualnego ofiarodawcy. Jego właścicielem został stały bywalec orkiestrowego grania pan Grzegorz Knap. Zakupił rękawice „czarodzieja ringu”, Leszka Drogosza za 1000zł., 500 zł. wydał na wydruk polskiego hymnu z 1935r., który podarował prezesowi klubu Vive Targi Kielce Bertusowi Servaasowi prezydent Lech Kaczyński, zestaw, długopis i pióro, ofiarowany przez Barbarę Piwnik ze starostwa powiatowego wylicytował za 300 zł. W sumie zostawił w orkiestrowej kasie 2300zł.!

Najhojniejszą firmą okazało się Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Defro” Roberta Dziubeły, który puchary z Łopuszna chyba kolekcjonuje, bo kolejny już raz „przebił” inne zakłady pracy i instytucje. Wydał aż 2000zł.! Puchar wręczyli przedstawiciele lokalnych władz – przewodnicząca Rady Gminy pani Danuta Łukasik oraz pan wójt Zdzisław Oleksiewicz. Przedstawicielka firmy „Defro” pani Urszula Kozieł zakupiła za 700zł. porcelanową figurkę – dar członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Jana Maćkowiaka, grafikę od pani Wojewody Świętokrzyskiej Bożentyny Pałki – Koruby za 250 zł., obraz pana Piotra Pawelczyka za 350zł., komplet szydełkowanych serwet wykonanych i ofiarowanych przez panią Bogumiłę Węgłowską za 300zł, kompozycję ręcznie wykonanych kwiatów przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Snochowicach za 200zł., a 100zł. kosztowała firmę nalewka „Jarzębiak MM” od Koła Gospodyń Wiejskich w Lasocinie.

Prawdziwą perłą wśród licytowanych przedmiotów okazało się pióro wieczne „Waterman” Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego ofiarowane przez pana posła Artura Gieradę i pana Leszka Michalskiego. Chętnych na tę niezwykle cenną pamiątkę było wielu. Zwyciężczynią zaciętej licytacji okazała się pani Zofia Puchała. Za „Watermana” zapłaciła 1300zł.!

Prezes Banku Spółdzielczego w Łopusznie pani Elżbieta Węgrzyn od lat kupuje na aukcji wyłącznie obrazy. Podczas tegorocznego finału wylicytowała olej na płótnie Oksany Onyszczenko ofiarowany przez kierowniczkę Gminnego Ośrodka Sportowo – Wypoczynkowego panią Małgorzatę Jarząbek za 650zł. oraz namalowany tę samą techniką obraz Damiana Bąka „Dymka” „Jesienny pejzaż” za 600zł.

Apteki Rodzinne z Kielc zostawiły w orkiestrowej kasie 1000zł. Przedstawicielka firmy pani Monika Kumańska zakupiła między innymi porcelanowe figurki od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa oraz od Wicemarszałka Grzegorza Świercza. Każda osiągnęła cenę 400zł.

Pan Grzegorz Kozak kupił swojej żonie biżuterię z krzemienia pasiastego za 600zł. Gustowną bransoletkę oraz naszyjnik ofiarowała na łopuszańską aukcję Świętokrzyska Kurator Oświaty pani Małgorzata Muzoł. Czapka z lisa – dar pana Zenona Głowali – spodobała się pani Iwonie Kozak, która po zaciętej licytacji z własnym tatą – właścicielem piekarni Aleksandrem Kozakiem- kupiła ją za 450zł.

Prawdziwym hitem licytacji okazał się ofiarowany przez firmę WiR pieczony prosiak, którego za 1400zł. zakupili pracownicy ZS im. Jana Pawła II w Łopusznie. Nie pogardzili także drobiem – faszerowanego kurczaka od Technikum Technologii Żywności w Łopusznie wylicytowali za 90zł. Na deser nauczyciele zafundowali sobie tort z piekarni pana Aleksandra Kozaka za 480zł. A ponieważ nie samym chlebem żyje człowiek kupili także obraz olejny pani Aleksandry Nygi za 140zł. Łącznie pracownicy Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie oraz szkoły filialne w Lasocinie i Grabownicy wydali na orkiestrowe pamiątki 2110zł.

Zespół Szkół Ponadgimnazjnych nr 5 w Łopusznie stoczył zacięty bój o obraz Agnieszki Sztandery ofiarowany przez panią Barbarę Pawelczyk kierowniczkę GOK. Olej na płótnie przedstawia łopuszański pałac – siedzibę szkoły, dlatego pani dyrektor Irena Marcisz nie żałowała 710zł. 140zł. wydała także na tort włoszczowskiej cukierni Cezarego Migonia. Na biurko do gabinetu kupiła za 350zł. statuetkę Napoleona ofiarowaną przez Starostę Powiatu Kieleckiego pana Zdzisława Wrzałkę.

Pięknie licytowały także przedstawicielki SP w Dobrzeszowie. Kupiły kosz pełen smakowitych wędlin z masarni Barbary i Kazimierza Płytów Gatnik k/Końskich za 410zł. oraz ananasowy tort – dar ZS Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie - za 80zł.

Podczas aukcji aktywni okazali się także przedstawiciele lokalnego samorządu. Pan wójt Zdzisław Oleksiewicz wydał na orkiestrowe pamiątki 430zł. Kupił pieczoną kurę od Koła Gospodyń Wiejskich w Lasocinie za 170zł., bibułkowy bukiet polnych kwiatów od pani Aleksandry Nygi za 100zł. oraz kuty w żelazie obraz od panów Zdzisława i Łukasza Palaczów, na który wydał 160zł.

Radny RG w Łopusznie pan Sławomir Staszczyk zakupił zestaw – długopis i pióro- ofiarowany przez wicestarostę Zenona Janusa za 250zł. oraz oryginalny trykot kolarza kadry narodowej od Zbigniewa Piątka za 150zł. Pani radna Zdzisława Zimna kupiła synowi oryginalną koszulkę piłkarzy Korony Kielce ofiarowaną przez prezesa klubu Tomasza Chojnowskiego. Zapłaciła za nią 360zł. Niewiele mniej, bo 300zł wydała przewodnicząca RG pani Danuta Łukasik na skórzaną piłkę, którą przekazał na licytację prezes klubu Lecha Poznań Andrzej Kadziński. Zakupioną piłką pani Łukasik postanowiła obdarować szkolną młodzież. Ofiarowany przez panią przewodniczącą obraz Agnieszki Sztandery zakupiła Rada Gminy. Wylicytowała go za 450zł.

Wzięcie podczas licytacji miały także kalendarze z Mistrzynią Świata Mają Włoszczowską. Ofiarowali je bracia Zbigniew i Andrzej Piątkowie. Dwa egzemplarze zakupiła pani Renata Popczyk z firmy „Jabłonex”, wydając na każdy po 200zł. Prezes klubu Wisła Kraków Bogdan Basałaj ofiarował koszulkę z autografami piłkarzy, którą zakupił za 300zł. pan Dariusz Kumański, wylicytował jeszcze koszulkę kibica Korony Kielce za 50 zł., i inne gadżety, w sumie wydał 400zł. Pan Mariusz Karendał wzbogacił Fundację Owsiaka o 360zł. Kupił między innymi szalik Vive Targi Kielce ofiarowany przez prezesa klubu Bertusa Serwaasa za 180zł. oraz koszulkę mistrza olimpijskiego w boksie Jerzego Rybickiego, którą ofiarował trener bokserski Grzegorz Nowaczek, za 70zł.

Pan Ludwik Kumański wsparł Fundację Owsiaka kwotą 310zł. Kupił między innymi kulinarne wyroby Koła Gospodyń Wiejskich z Lasocina – pasztet drobiowy za 100zł oraz tort w kształcie ryby za 180zł.

Spośród ofiarowanych na aukcję przez pana Sławomira Staszczyka trofeów myśliwskich najwyższą cenę osiągnęła skóra z jelenia. Wylicytował ją za 300zł. pan Jacek Bosak. Również 300zł. zostawiła w orkiestrowej kasie pani Kazimiera Palacz, która zakupiła kalendarz WOŚP za 100zł. i koszulkę z logo WOŚP za 200zł.

Po emocjonującej aukcji na uczestników łopuszańskiego 19. Finału czekała jeszcze jedna atrakcja – zabawa taneczna, która jak zwykle przyciągnęła tłumy. Imprezę poprowadził DJ Janusz Wsół. Bilety po 10 zł. każdy rozchodziły się niczym świeże bułeczki. Dochód z tej części imprezy wyniósł 5065zł.

Podczas trwania imprezy wolontariusze kwestowali z puszkami. W zamian za datek do puszki ofiarowali czerwone serduszko. Dochód z puszek wyniósł 4113,72zł.. Znalazły się w nich drobne monety, ale także banknoty o wysokich nominałach.

Sztab organizacyjny wspierało wielu sprawdzonych Przyjaciół Orkiestry Jurka Owsiaka. Bez ich pomocy nie udałoby się przeprowadzić imprezy z takim rozmachem. Organizatorzy dziękują: panu Markowi Miście, panu Ryszardowi Krawczyńskiemu, panu Grzegorzowi Gadowi, panu Marcinowi Prędocie, panu Witoldowi Szprochowi, panu Janowi Witoldowi Ptakowi, Radzie Rodziców Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie, panu Aleksandrowi Kozakowi, panu Zdzisławowi Palaczowi, Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Łopusznie, firmie Agnes, policji, strażakom OSP Łopuszno.Sztab Organizacyjny 19. Finału WOŚP

w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna