21 marca 2016 r. Quattro II advanced − najnowszy przetwornik ze stajni MatrixaPobieranie 14.11 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar14.11 Kb.Informacja prasowa

C4i Consultants for Industry

21 marca 2016 r.

QUATTRO II Advanced − najnowszy przetwornik ze stajni Matrixa


Matrix, producent wysokiej klasy urządzeń audio, wprowadza na rynek model Quattro II Advanced − wielofunkcyjny przetwornik cyfrowo-analogowy wyposażony w pełni symetryczny wzmacniacz słuchawkowy LME4960. To bezpośredni następca chwalonego w prasie branżowej modelu Quattro pierwszej generacji, oferujący zestaw nowych możliwości DSD. Quattro II Advanced staje się ciekawą alternatywą dla wielokrotnie droższych urządzeń tego typu.

Najnowszy DAC firmy Matrix jest wyposażony w interfejs USB XMOS, uznawany za jeden z najlepszych na rynku. Posiada także wzmacniacz LME49720 z obsługą 32bit/384kHz oraz 1bit DSD256. Bogata funkcjonalność i oprogramowanie modelu Quattro II Advanced sprawia, że przetwornik można wykorzystywać jako prawdziwą cyfrową centralę audio, czyli kluczowy element systemu odsłuchowego dla najbardziej wymagających melomanów, pozwalający w łatwy sposób zintegrować wszystkie cyfrowe źródła dźwięku przy zachowaniu niezwykle wysokiej jakości.

Quattro II posiada kompaktową, metalową obudowę z efektownym ożebrowaniem po bokach. Wyróżnia się precyzyjnym wykonaniem i idealnym spasowaniem wszystkich elementów konstrukcji. Klasyczny wyświetlacz OLED z czarnym tłem wygląda bardzo atrakcyjnie, a co najważniejsze − jest czytelny nawet z większej odległości. Na ekranie prezentowane są podstawowe informacje o urządzeniu, w tym o wybranym wejściu czy parametrach odtwarzania. Do zestawu dołączony jest również nowy pilot RM2 pokryty ultra-cienką powłoką aluminiową, wyposażony w oddzielne przyciski wyboru kanału wejściowego. Standardowy pilot można z powodzeniem zastąpić również aluminiowym kontrolerem do Apple TV drugiej lub trzeciej generacji.

Quattro II korzysta z wydajnego układu z rodziny ESS Sabre o numerze ES9018S, odpowiadającego za konwersję z USB. Przetwornik bez problemu radzi sobie z odtwarzaniem formatów DSD/DXD z rożnych cyfrowych odtwarzaczy i serwerów muzycznych. Wyznacza w ten sposób nowe standardy w tej klasie urządzeń. Elastyczny, programowalny układ FPGA umożliwia przetwarzanie dekodowania sygnału DSD przez interfejs optyczny, koaksjalny, AES / EBU oraz oczywiście USB. Matrix Quattro II obsługuje tryby DSD : DOP, DCS oraz ASIO Native.

Bardzo ciekawym pomysłem, zastosowanym przez producenta, jest możliwość zakupu w niższej cenie przetwornika bez opcji DSD, a później ewentualny zakup oprogramowania uaktywniającego funkcje DSD i wgranie go przez port USB. Tego typu mechanizm umożliwi dodawanie w przyszłości nowych funkcji do przetwornika, zapewniając Quattro II aktualizację i zgodność z bieżącymi wymaganiami rynku.

Oprogramowanie Quattro II udostępnia szereg ustawień, które spełnią oczekiwania zaawansowanych użytkowników. Indywidualne parametry można zapisać w 10 zestawach, przechowujących konfigurowalne ustawienia pracy przetwornika, a następnie łatwo z nich korzystać w zależności od potrzeby. Bezpośrednio z komputera, poprzez niezwykle bogaty panel ustawień, modyfikować można opóźnienie, buforowanie, tor wzmocnienia i wiele innych elementów.

Zastosowany w Quattro II układ FPGA obsługuje sygnał DSD zarówno przez USB, jak i poprzez pozostałe wejścia, czyli AES/EBU, optyczne i koaksjalne. Dzięki temu możliwa jest łatwa współpraca z coraz liczniejszymi na rynku odtwarzaczami /serwerami obsługującymi natywnie DSD na złączach innych niż USB, np. z bardzo popularnym ostatnio odtwarzaczem Popcorn Hour VTEN.

Quattro II Advanced przez wejście USB obsługuje sygnały cyfrowe PCM 16-32Bit/44.1kHz, 48 kHz, 88.2 kHz, 96 kHz, 176.4 kHz, 192 kHz, 352.8 kHz, 384 kHz oraz DD64 /DSD128 (DoP, dCS), D64 /DSD128 / DSD256 (ASIO Native). Pozostałe wejścia cyfrowe, w tym koaksjalne, optyczne Toslink oraz AES/EBU, obsługują sygnały o szerokości próbki danych 16-24Bit i częstotliwościach próbkowania 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz, 192kHz oraz DSD DSD64 (DoP, dCS).

Wyjścia liniowe analogowe na konektorach RCA (L/R) charakteryzują się poziomem skutecznym sygnału 2V przy 0dBFS, XLR (R/L) poziomem 4V przy 0dBFS, a wyjście słuchawkowe stereo jack 6,35 mm posiada impedancję wyjściową 0,3 Ohm. Ważony stosunek sygnału do szumu na wyjściu analogowym to 122dB przy zniekształceniach THD+N<0.0003% w paśmie 20Hz-20kHz (+0.01dB/-0.02dB) przy tłumieniu przesłuchu 120dB.

Urządzenie jest kompatybilne z komputerami wyposażonymi w system Windows w wersjach 7,8 oraz najnowszej 10, a także z Mac OSX od wersji X10.6.4 wzwyż − co ważne − bez konieczności instalowania sterowników. Ponadto, za pośrednictwem załączonego kabla OTG do Quattro II można podłączyć urządzenia korzystające z systemu Android. W przypadku sprzętu mobilnego Apple z system iOS konieczny jest adapter.

Świetnym uzupełnieniem przetwornika Quattro II Advanced będzie funkcjonalny i wygodny kontroler bazujący na komputerach mini PC z rodziny FooKo (dostępne w ofercie C4i). W zależności od wersji są one wyposażone m.in. w wyświetlacz dotykowy z oprogramowaniem Foobar oraz wtyczki ASIO i SACD. W odróżnieniu od konkurencyjnych tabletów, zaoferują stabilną platformę z funkcjami sterownika muzycznego. Zamawiając Quattro II Advanced w zestawie z FooKo można liczyć nie tylko na rabat, ale również pełną konfiguracje urządzeń pod DSD oraz wsparcie techniczne.

W ofercie C4i cena detaliczna Matrix Quattro II Advanced wynosi 3997 zł. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją dla użytkowników domowych oraz 12-miesięczną dla firm.
Więcej o C4i Consultants

Firma C4i Consultants for Industry specjalizuje się w dystrybucji urządzeń zapewniających współczesnym gospodarstwom domowym dostęp do cyfrowej technologii, multimediów i rozrywki. Reprezentuje w Polsce takie marki, jak Geniatech (mini PC Android), HiMedia, Bluetimes, Popcorn Hour, Minix i innych producentów odtwarzaczy sieciowych, Revo i Scansonic (radia internetowe), Scansonic (nagłośnienie), Matrix i AMI (przetworniki cyfrowo-analogowe i wzmacniacze słuchawkowe), a także sprzętu dla zastosowań przemysłowych: w tym różnego typu konwerterów formatów wideo i audio, skalerów – procesorów wideo, rozdzielaczy i przełączników oraz matryc wideo audio, extenderów sygnałów, okablowania, rozwiązań przesyłu sygnału audio wideo przez IP. C4i jest również przedstawicielem takich firm, jak Ogden, RGBLink i TV One, Extron, Kramer, BlackMagic Design − producentów zaawansowanych procesorów wideo oraz konwerterów, oraz SCP − producenta okablowania wideo, audio i strukturalnego. Bogate portfolio oferowanych produktów, ośmioletnia obecność na rynku oraz zdobyte doświadczenie czynią z pracowników C4i prawdziwych specjalistów w zakresie biznesowego oraz domowego sprzętu audio-wideo.


Kontakt:


Tomasz Trzaskalski, C4i

tel.: 22 486 44 24email: tomasz@c4i.com.pl


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna