Africa Animated!Pobieranie 3.71 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar3.71 Kb.
Africa Animated! to jedna z najbardziej udanych inicjatyw UNESCO mająca na celu wspieranie produkcji dziecięcych filmów animowanych w Afryce. Mówi się o nim: produkt czysto afrykański, stworzony przez Afrykańczyków, odznaczający się kreatywnością, wizją, dialogiem i muzyką właściwą tamtemu światu.

W ramach Africa Animated! powstają dzieła bardzo współczesne, nawiązujące tematyką do bieżących wydarzeń oraz doświadczeń mieszkańców Afryki. Mimo iż głównym założeniem projektu jest czerpanie z bogatej tradycji oralnej i rysowniczej kontynentu. Współpraca twórców z niemal każdego zakątka kontynentu wpływa na różnorodność w wyborze tematów i na sposób ich realizacji. Owocem pracy artystów są filmy operujące wielorakimi technikami animacji, mówiące o problemach charakterystycznych dla danych kultur. Dzięki temu młodzi odbiorcy mają szansę poznać własny kontynent oraz stać się bardziej wyczuleni na kwestię tolerancji.

Od 2004 roku w ramach projektu odbywają się cyklicznie warsztaty filmowe. Pierwsze z nich zgromadziły ponad 40 animatorów i artystów. W ramach nich powstało ponad 20 krótkometrażowych filmów animowanych Wśród których znalazło się kilka nagrodzonych podczas światowych Festiwali Filmów Animowanych. Warto wspomnieć, że część osób uczestniczących w projekcie po raz pierwszy w życiu, pod okiem specjalistów, stworzyła własne animacje.

Ostatni sukces Africa Animated! to otwarcie regularnego Ośrodka Szkoleń i Produkcji Filmów Animowanych w Nairobi, stolicy Kenii.Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://www.africa-animated.org/


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna