Ak motor International Corporation prezentuje „Syrenę” legendarną polską markę samochodową w nowoczesnej odsłoniePobieranie 11.23 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar11.23 Kb.
AK Motor International Corporation prezentuje „Syrenę” - legendarną polską markę samochodową

w nowoczesnej odsłonie.

Toronto, 6 grudnia 2013 r. – Firma motoryzacyjna AK Motor International Corporation oficjalnie publikuje pierwsze zdjęcia samochodu AK Syrena Meluzyna. Nowoczesny design Meluzyny inspirowany jest klasyczną Syreną, zaprojektowaną prawie 6 dekad temu. Marka Syrena - potocznie zwana „Syrenką” jest najpopularniejszą polską marką.


Po raz pierwszy zaprezentowana została w 1955 roku. Do roku 1983 produkowana była praktycznie w niezmienionej postaci. Piękna, czysta, subtelna linia i zmysłowy kształt oryginalnej, pierwotnej wersji Syreny, sprawiły, że przetrwała ona próbę czasu i dziś, jest być może znacznie bardziej atrakcyjnym i pożądanym samochodem, niż kiedykolwiek wcześniej. Między innymi z tego powodu firma AK Motor zdecydowała się zakupić wyłączne prawa do rozwoju, produkcji i sprzedaży klasycznej Syreny w nowoczesnej wersji.
Naszą Syrenę charakteryzuje piękny, klasyczny design, który jednocześnie zawiera w sobie „uniwersalne przesłanie” – wyjaśnia założyciel AK Motor International Corporation i jednocześnie projektant nowej Syreny Arkadiusz Kaminski. „Postawiliśmy na klasykę i elegancję, na piękno zewnętrzne, odkrywając jednocześnie piękno wewnętrzne, piękno duszy, jakie ma to auto, które zauroczy z pewnością każdego jej użytkownika. “Nasza nowa wersja Syreny wzorowana jest na oryginalnym projekcie samochodu i jest niemal odzwierciedleniem jej linii i stylistyki, zaprojektowana w taki sposób, aby nawiązywała do swojego pierwowzoru”.
Wierzymy, że nasze nowe auto zdobędzie międzynarodowe uznanie zarówno przez wzgląd na swoje zalety, jak i ze względu na swoją imienniczkę – legendarną mitologiczną Syrenkę, symbol stolicy Polski.

Wszyscy kochają Syrenki. Prawie w każdej kulturze istnieją różne legendarne Syrenki. Marka samochodu Syrena zawdzięcza swoją nazwę właśnie tej polskiej legendarnej warszawskiej Syrence, której historia przetrwała przez 8 wieków. Stanowi to niepowtarzalną szansę dla Polski , aby podzielić się tą legendą motoryzacji ze światem.Nowa AK Syrena Meluzyna będzie autem z przednim napędem. Planujemy zastosowanie silników trzy- i czterocylindrowych o różnej pojemności w zależności od poziomu wyposażenia. Jednostka napędowa będzie ułożona poprzecznie z przodu. Nowa Syrena Meluzyna S to wersja sportowa z napędem na cztery koła. Należy pamiętać, że oryginalne Syreny wielokrotnie brały udział w rajdach samochodowych, dlatego my również zamierzamy kontynuować tę sportową tradycję w przyszłości, by ocalić ich rajdowe dziedzictwo.
W naszej wizji na przyszłość uwzględniliśmy także hybrydowe modele Meluzyny z instalacją paliwowo-elektryczną, które będą zaprezentowane w ciągu najbliższych miesięcy jako Meluzyna HS. Zastosowanie modularności w oryginalnej wersji Syreny, będzie miało miejsce także w jej nowych modelach. Nasze kolejne projekty, dotyczące innych wersji Syreny Meluzyny w kilku unikalnych konfiguracjach, mamy zamiar przedstawić na nadchodzących miesiącach.
6 grudnia zarówno w Polsce, jak i w wielu innych krajach obchodzone są „ Mikołajki” – dzień poświęcony Św. Mikołajowi – Biskupowi z Miry, który obdarowywał dzieci prezentami. Tak narodził się zwyczaj, który trwa do dnia dzisiejszego. Dzień Świętego Mikołaja jest zapowiedzią nadejścia Świąt Bożego Narodzenia. W tradycji polskiej celebrowany już od XVIII wieku. W innych krajach święto to znane jest jako Saint Nicholas, St. Nicholas Eve, czy Sinterklaas. To właśnie ten dzień wybrała firma AK Motor, aby podzielić się pierwszymi finalnymi zdjęciami swojego nowego projektu klasycznej polskiej Syreny. Spośród bogatej kolorystyki, jaką proponujemy w naszych projektach dla tego auta, tym razem zdecydowaliśmy się zaprezentować Syrenę Meluzynę w jej tradycyjnych biało-czerwonych barwach sprzed prawie sześciu dekad. Polskę i Kanadę łączą biało-czerwone barwy w ich fladze narodowej, ale w tym wyjątkowym dniu, te barwy dzielimy ze Św. Mikołajem.

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek!


O firmie: AK Motor International Corporation to firma motoryzacyjna, założona 14 lutego 2012 r. oparta na modelu zarządzania własnością intelektualną. Specjalizuje się w zarządzaniu kapitałem marki, technologicznych i biznesowych innowacjach, jak również na monetyzacji własności intelektualnej oraz administrowaniu licencjami. W lutym 2013 r. firma AK Motor nabyła wyłączne prawa do produkcji, rozwoju i sprzedaży samochodów marki Syrena.
O marce Syrena: Syrena jest najważniejszą marką samochodową, nazwaną na cześć polskiej legendy, symbolizującej stolicę, mitycznej warszawskiej „Syrenki”, której pochodzenie sięga XIV wieku. Pierwsze auto Syrena zostało zaprezentowane w Polsce, podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich w 1955 r. Produkcję samochodów rozpoczęto w 1957 r. w Fabryce Samochodów Osobowych (FSO) na warszawskim Żeraniu, gdzie wytwarzano samochody do roku 1972. W latach 1972-1983 Syrena była produkowana w Fabryce Samochodów Małolitrażowych (FSM) w Bielsko-Białej, w Polsce. Łącznie od roku 1955 w FSO i FSM wyprodukowano wówczas rekordową liczbę Syren w ilości 5 21311 sztuk.
Źródło: AK Motor International Corporation

Więcej informacji pod adresem:info@newsyrena.com


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna