Apn promise zakończył ofertę prywatną I planuje debiut na NewConnect jeszcze w tym rokuPobieranie 9.99 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar9.99 Kb.

APN Promise S.A.

Informacja Prasowa

Warszawa 29.11.2012


APN Promise zakończył ofertę prywatną i planuje debiut na NewConnect jeszcze w tym roku


APN Promise, dostawca oprogramowania i sprzętu komputerowego oraz usług informatycznych, zakończył ofertę prywatną, w ramach której zebrał 1,5 mln zł od inwestorów instytucjonalnych. Spółka przesłała do Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych stosowną dokumentację i liczy na termin debiutu jeszcze w tym roku.
Spółka oferująca kompleksowe rozwiązania informatyczne oraz profesjonalne doradztwo i usługi wdrożeniowe, zebrała w ramach emisji prywatnej skierowanej do inwestorów instytucjonalnych 1,5 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na ewentualne akwizycje zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych (Czechy, Węgry, Słowacja, Rumunia) oraz rozwój sprzedaży.
Obecnie prowadzimy proces analizy spółek informatycznych, które mogą stanowić naturalne uzupełnienie naszej działalności w wybranych segmentach rynku różnej skali przedsiębiorstw. Zakładamy finansowanie akwizycji przy wykorzystaniu środków z emisji lub akcji własnych. Pierwszym krokiem będzie jednak debiut na rynku publicznym NewConnect jeszcze w tym roku”– podkreśla Piotr Paszczyk, prezes APN Promise S.A.
APN Promise od lat buduje pozycję kluczowego partnera Microsoft w Polsce. W tym celu uzyskał w 2006 roku status Large Account Reseller umożliwiający sprzedaż umów licencyjnych dedykowanych dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Od niedawna APN Promise S.A. jest również w gronie preferowanych partnerów Microsoft Consulting Services w Polsce.
Naszym celem jest budowa pozycji lidera na rynku dostawców Microsoft oraz partnerstwa z producentami sprzętu i oprogramowania uzupełniających naszą ofertę. Jednocześnie rozbudowujemy sieć sprzedaży zarówno tradycyjnej jak i on-line” – dodaje Piotr Paszczyk.
APN Promise koncentruje się obecnie na dostawie rozwiązań informatycnych dla sektora bankowego (19% sprzedaży), administracji państwowej (27%), spółek produkcyjnych (22%).
Spółka dokonała także inwestycji w Autoryzowane Centrum Szkoleniowe Microsoft wraz z Ośrodkiem Egzaminacyjnym Prometric, oferujące profesjonalne szkolenia techniczne w zakresie wszystkich produktów Microsoft oraz związane z nimi egzaminy certyfikacyjne.

Wzrost dynamiki przychodów i marży netto w 2012
APN Promise systematycznie rozwija sprzedaż usług. Całkowite przychody spółki w pierwszym półroczu 2012 roku wyniosły 85 mln zł i były wyższe o 54% od wyników osiągniętych w analogicznym okresie 2011 roku. Spółka zamknęła analizowany okres wynikiem finansowym na poziomie około 1,96 mln PLN zysku netto, co stanowiło wzrost o 35% tego wskaźnika w porównaniu do pierwszej połowy roku 2011 (1,453 mln zł).
APN Promise – wybrane dane finansowe ( w mln zł.)
Okres I-VI 2011 I – VI 2012

Przychody 55 85Wynik netto 1,453 1,96
Do końca roku, APN Promise planuje osiągnięcie sprzedaży na poziomie 170 mln PLN, a w 2013 –przekroczyć poziom 200 mln PLN.
APN Promise S.A., ul. Kryniczna 2, 03-934 Warszawa, http://www.apnpromise.pl/©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna