Aqua aerobik (gimnastyka w wodzie) to …Pobieranie 3.68 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar3.68 Kb.
Aqua aerobik (gimnastyka w wodzie) to …
bezpieczna forma aktywności fizycznej, którą może uprawiać każdy, niezależnie od wieku oraz kondycji fizycznej. Jest to rodzaj gimnastyki korekcyjnej, który wywodzi się od ćwiczeń rehabilitacyjnych w wodzie.
Podczas aqua aerobiku odciążony jest cały układ kostno-stawowy, z tego względu ta forma ruchu polecana jest również osobom, które chorują na osteoporozę, cierpią na nadciśnienie tętnicze lub mają problemy z kręgosłupem i stawami oraz paniom w ciąży. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane i doświadczone instruktorki – fizjoterapeutki oraz absolwentki Akademii Wychowania Fizycznego.

     Ćwicząc aqua aerobik szybko można pozbyć się zbędnych kilogramów, ponieważ ruch w wodzie wpływa na przyspieszenie przemiany materii. Dodatkową korzyścią jest także widoczny wpływ na zmniejszenie celluitu, gdyż woda masując ujędrnia ciało. Systematyczna gimnastyka w wodzie jest skuteczna zwłaszcza dla osób z nadwagą.

     Aerobik w wodzie nie wymaga umiejętności pływania, ponieważ, cały czas ćwiczy się w styczności z podłożem. W wodzie ciało waży o wiele mniej, dlatego łatwiej wykonuje się ćwiczenia.

Zalety aqua aerobiku:

* idealny dla osób z nadwagą, wadami kręgosłupa, chorymi stawami,

* nie wymaga dużej sprawności fizycznej ani umiejętności pływania,

* poprawia samopoczucie oraz likwiduje napięcie i stres,

* pomaga zwalczyć cellulit,

* masuje i ujędrnia ciało,

* wysmukla sylwetkę. 

CZD - Pływalnia, 07.04.2009, godz.: 17.oo-20.oo
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna