Archidiecezja Gnieźnieńska Rejon inowrocławskiPobieranie 45.73 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar45.73 Kb.

Archidiecezja Gnieźnieńska

Rejon inowrocławski

Do użytku wewnętrznego

Nr 11 / 8 luty 2009 numer specjalny

20 –lecie Domowego Kościoła w Inowrocławiu
Kościół w domu

Kościół to zgromadzenie. Nasz Kościół to Zgromadzenie w Imię Jezusa Chrystusa. Chrystus jednoczy nas ze sobą i pragnie, abyśmy przez Niego byli zjednoczeni we wspólnocie. Wspólnota jest darem, który człowiek przynosi wraz ze swym narodzeniem, tak Bóg postanowił. Postanowił, że miejscem naszego narodzenia, a potem naszego życia jest rodzina. Kiedy Jezus Chrystus przychodzi na świat Bóg szuka dla Niego rodziny i znajduje Matkę, która Go porodzi i stawia przy Nich Męża Bożego św. Józefa.

Rodziny nasze, które są darem od Boga. Bóg dostrzegł naszych rodziców i postanowił, abyśmy tam przyszli na świat. Przychodząc na świat Zbawiciel Jezus Chrystus uświęca ludzką rodzinę, podnosi ją ku Bogu. Dar od Boga staje się darem dla Boga. Życie rodzinnie staje się celebracją, uczestniczeniem w Bogu. To uczestnictwo w Bogu jest najpierw wezwaniem, które Bóg do nas kieruje. Kieruje przez Jezusa Chrystusa. Jezus wzrastał w łasce u Boga i u ludzi, wzrastał w latach i mądrości. Rodzina jest ku wzrastaniu. Trzeba nam zawołać Jezusa, aby w nas wzrastał, aby wzrastał w rodzicach i dzieciach, aby oni, rodzice i dzieci wzrastali ku sobie przez miłość. Wzorem jest Święta Rodzina z Nazaretu, historyczne miejsce, gdzie Słowo Boże, które stało się Człowiekiem, dojrzewa wzrastając w mądrości, w latach i w łasce, pozostając poddane Józefowi i Maryi. To ostatnie zdanie jest wyjątkiem ze Statutu Drogi Neokatechumemalnej, ale te słowa stanowią program dla wszystkich wspólnot a nade wszystko wspólnot rodzinnych.

Jest wielką łaską od Boga, że w naszej Parafii istnieje Oaza Kościoła Domowego. Kościół jako zgromadzenie wiernych odnajduje siebie, kiedy przychodzi do kościoła Domu Bożego, gdzie w miejscu sakralnym, uświęconym przeżywa spotkanie z Jezusem Chrystusem przede wszystkim w tajemnicy Eucharystii. Oaza Kościoła Domowego poszerza tą przestrzeń sakralną oddając swój dom Jezusowi, aby On znalazł tam miejsce dla siebie, aby żyjący w tym domu przeżywali wspólnotę z Nim. Wspólnota Eucharystyczna odnajdzie swoje przedłużenie we wspólnocie życia rodzinnego. Będzie tam Kościół, który będzie tworzył z domu rodzinnego Dom Boży – Kościół. Żyjący w tym kościele ludzie wychodzą na świat: do pracy, do szkoły, do szpitala, na zabawę i niosą ze sobą, albo lepiej mówiąc w sobie, Kościół. Bo tylko w ten sposób Kościół będzie Kościołem żywym, budowanym na fundamencie, którym jest Jezus Chrystus.

Moderator Rejonowy Ks. Antoni Balcerzak
Rozpoczął się nowy 2009 rok — rok 20-lecia DK w Inowrocławiu.

20 lat temu powstały pierwsze kręgi, odbyły się pierwsze rekolekcje ewangelizacyjne i pierwsza pielgrzymka do Pierania ( samochodowa) - do Matki Boskiej Łaskawej. Niech ta rocznica zdopinguje nas zarówno do patrzenia w przyszłość, do snucia planów i aktywnej pracy jak i do spojrzenia wstecz — w historię DK wyrażaną dziejami naszych kręgów, służbą poszczególnych małżeństw, a nade wszystko wzrostem naszej wiary i miłości do Boga.

Przypomnijmy dziś to wszystko. Wróćmy pamięcią do tych wszystkich pozytywnych doświadczeń, które występowały w minionych latach służby ruchowi, rodzinie, Bogu, budując swoją tożsamość „kręgowca”, oazowicza, katolika.

Dlatego zachęcajmy się, szczególnie teraz do odkrywania na nowo charyzmatu Ruchu do poznawania duchowości ukazanej nam przez założyciela ojca Blachnickiego. Niech te działania będą prawdziwym zadaniem na 20-lecie. Niech utwierdzą nas, że jesteśmy na dobrej drodze, że trwanie w Ruchu jest gwarantem naszego szczęścia, a szczególnie szczęścia w naszych rodzinach. Niech spojrzenie za siebie pokaże, że nie jesteśmy samotną wyspą, że sztafeta pokoleń trwa.

Chcielibyśmy życzyć nam wszystkim, aby te poszukiwania oraz wspomnienia zaowocowały pragnieniem bycia, trwania w kręgach i to aktywnie, wzmocniły więzi rodzinne, przyjaźnie między rodzinami i stały się podstawą ciekawych wyzwań, działań w ruch Światło – Życie, Domowy Kościół.

Niech ten czas będzie również szczególnym czasem Dziękczynienia!!! Wspominając minione 20 lat życia w ruchu dziękujemy Bogu. Dziękujemy założycielom, Krysi i Stanisławowi Nijakom, oraz ks. Tadeuszowi, którzy wyszukali małżeństwa, zaprosili ich na rekolekcje i założyli kręgi DK w Inowrocławiu. Gdyby nie ich szczególny charyzmat ludzi ciepłych, spokojnych, oddanych i zaangażowanych, kręgi w Inowrocławiu by nie zaistniały.... Dziękujemy również za dar księży pracujących tu z nami przez ten czas , zaangażowanych w nasz Ruch szczególnie ks. Antoniemu Balcerzakowi za prowadzenie rejonu , wszystkim księżom prowadzącym nasze kręgi oraz księżom prowadzącym z nami przeróżne rekolekcje. Bóg zapłać za wszelkie dobro, które jest na chwałę Pana!!!

Maria i Marian

Historia Domowego Kościoła w Inowrocławiu

Stanisław i Krysia Nijakowie

Pierwsze kręgi Domowego Kościoła w Inowrocławiu powstały 20 lat temu, tj. po rekolekcjach w parafii Św. Józefa, które odbyły się w dniach 6-8.01.1989 r.

Założycielem tych pierwszych kręgów był ks. Tadeusz Krzymiński. Ja natomiast czułem się współzałożycielem. Ks. Krzymiński potem wyjechał do Rosji (Kazachstanu), a obecnie jest proboszczem w Gniewkowie. Dlaczego mnie przyszło o tym mówić, ponieważ czuję się współtwórcą Domowego Kościoła w Inowrocławiu. A stało się to tak, że ks. Tadeusz dowiedział się od naszego syna Jacka, który był wówczas ministrantem, że rodzice jego wyjeżdżają co miesiąc na spotkania kręgów do innych miast ( do Bydgoszczy – tam animatorami było wspaniałe małżeństwo – Gwardzikowie, do Żnina, do Barcina, Łabiszyna i Brzozy). Był to taki Krąg DK międzymiastowy. Pytaliśmy siebie wówczas w czasie wizyty ks. Tadeusza w naszym domu, dlaczego w naszym mieście nie mogą powstać takowe kręgi.

A więc zaczęliśmy typować zaocznie: ks. Tadeusz, ja z moją żoną Krystyną, kto mógłby być w tych kręgach. Do jednych poszedł ks. Tadeusz, do innych poszedłem ja z moją żoną, Ci bracia i siostry wzięli udział w rekolekcjach 0 stopnia w parafii Św. Józefa.

Prowadzącymi te rekolekcje były małżeństwa: Misiowie, Bekerowie i Chmielewscy. Po tych rekolekcjach prawie wszyscy uczestnicy wyrazili zgodę na przynależność do dwóch pierwszych kręgów.

Początkowo animatorami tych dwóch kręgów byłem ja z moją żoną Krystyną, a moderatorem był ks. Tadeusz.

Obecnie w Inowrocławiu mamy 13 kręgów, czyli ponad 50 rodzin. Ja z moją żoną jesteśmy w kręgach DK ponad 25 lat . Będziemy trwać w nich dalej. Każde spotkanie, upływa głównie na modlitwie, na rozważaniu Pisma Św. Nie zapominamy też o duchowości małżeńskiej. Jesteśmy po rekolekcjach 0o, Io, IIo w miejscowościach: Otorowo, Rokitno, Cichórz, Cichowo, Laskowice, Bydgoszcz, Gąsawa, Inowrocław i Górka Klasztorna.

Przez wiele lat byliśmy animatorami pilotującymi krąg przy parafii w Górze, gdzie moderatorem był ks. Teodor Parandowski, a obecnie jest nim ks. Krzysztof Andrzejewski (krąg VI).

Chwała Panu!!!
Maria i Jan Tokarzowie

Nasza obecność w Ruchu Światło – Życie rozpoczęła się od rekolekcji ewangelizacyjnych stopnia „0” w dniach 6 - 8.01.1989 r. przy Kościele Św. Józefa w Inowrocławiu, gdzie animatorzy Irena i Stefan, Irena i Wiesiek oraz Kazia i Jurek oraz ks. Tadeusz Krzymiński przybliżyli nam charyzmat tego Ruchu w którym nadal trwamy mimo chorób i podeszłego wieku. Wzrastaliśmy w wierze przeżywając bardzo rekolekcje w Krościenku w dniach 16.07 - 01.08.1992 wraz z naszą 8 letnią wnuczką Dorotą, która przygotowywała się do I Komunii Świętej. W Cichowie w okresie 7.05 - 11.05.1997 spotkaliśmy się z uczestnikami ruchu na rekolekcjach tematycznych pt. „Nam nie wolno w miejscu stać”. Każde spotkanie w Kręgu Domowego Kościoła na nowo nas ubogaca. Dla mnie największym przeżyciem była pielgrzymka w Roku Jubileuszowym 2000 lat na III Światowe Spotkanie Ojca Świętego Jana Pawła II z rodzinami w dniach 11 - 19.10. 2000r. Dzięki życzliwości wielu ludzi mogliśmy aż trzy razy być na placu Świętego Piotra. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej Jubileuszowej Rodzin w jedności z wszystkimi, którzy tak jak my pilnie słuchali nauki i przesłania Ojca Świętego Jana Pawła II. Następnego dnia uczestniczyliśmy we Mszy Św. w Bazylice Św. Piotra i potem na audiencji z Ojcem Świętym w Auli Pawła VI. Nie wszyscy wytrzymali na placu w dni, w którym padał ulewny deszcz. Mam tą satysfakcję, że wytrwałam do końca i w tym dniu Papież przejechał obok mnie w małej odległości - stałam na krześle zmoknięta, widziałam Jego twarz z bliska, pobłogosławił nas. Dzięki Bogu, że mogłam uczestniczyć w tej pielgrzymce mimo różnych trudności. Mąż wrócił ze szpitala, ja sama byłam chora, ale przecież ze mną były małżeństwa z naszych kręgów, z którymi wspólnie spotykamy się w Kościele Domowym i na nich mogłam, w trudnych chwilach liczyć. Niezapomniane chwile bliskości z członkami Ruchu przeżywaliśmy w dniach naszych jubileuszy małżeńskich - kolejno: 35, 40, 45, 50 lat, gdzie wszyscy uczestnicy Domowego Kościoła tworzyli z nami wspólnotę życzliwych i kochających serc. Za wszystko co było naszym udziałem Domowego Kościoła. rodzinnej gałęzi Ruchu Światło –ŻycieChwała Panu!!!

20-ta rocznica RDK w Inowrocławiu - Teresa i Kazimierz

Wypełnia nas ogromna wdzięczność Panu Bogu za wszelkie łaski „Jeżeli Pan domu nie zbuduje na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą”. Dzięki dla budowniczych: Krysi i Stanisławowi Nijakom oraz ks. Tadeuszowi Krzymińskiemu!!! Dzięki za ich otwartość na Boże natchnienia, to ich Pan Bóg wybrał by założyli kręgi DK w Inowrocławiu - oni odpowiedzieli –Tak.

A jak wyglądały początki u nas? Pod koniec 1988 r. ks. Tadeusz zaprosił nas do siebie na spotkanie z osobą z DK w celu zachęcenia nas do udziału w rekolekcjach. Informacje u ks. Tadeusza o Domowym Kościele jakie przedstawił nam spotkany „Oazowicz” trochę nas wystraszyły - ale nie do końca. Prośba tak gorliwego jak ks. Tadeusz kapłana dodatkowo nas motywowała do przyjścia. W piątek 6 stycznia 1989 r. o godz.18.00 w salce pod prezbiterium kościoła Św. Józefa rozpoczęły się rekolekcje. Prowadzili je Irka i Stefan Misiowie z pomocą Irki Becker i Jurka Chmielewskiego. Moderatorem był ks. Tadeusz. Rozpoczęcie było dość nietypowe - zarzucono Stefana pytaniami. Niektóre osoby chciały wszystkiego w szczegółach się dowiedzieć już na początku - a tego nie da się zrobić. Stefan bardzo dzielnie odpowiadał. Gdy wracaliśmy do domu późnym wieczorem na nocleg z Irką i Stefanem, Stefan wyznał, że po tak burzliwej rozmowie wszystkiego możemy się spodziewać, nawet, że w sobotę rano nikt się nie zjawi. Rano na Jutrznię oprócz prowadzących, przybyło 8 par - i tak już zostało.

Podzielono nas na 2 robocze kręgi. Starsi zostali w salce głównej- cieplejszej. Drugi krąg prowadzony przez Irkę Becker udał się do tzw. lodówki – sąsiedniego nie ogrzewanego pomieszczenia. Duch był jednak wielki i gorący, że to nam nie przeszkadzało. Bardzo żywo i głęboko przeżyliśmy te rekolekcje. Tam po raz pierwszy świadomie przyjęliśmy Jezusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia. Czasami pojawiły się łzy radości z tak żywego spotkania z Jezusem w słowach, pieśniach, gestach i modlitwach. W niedzielę 8 stycznia na zakończenie rekolekcji uczestnikom zadano pytanie : czy chcielibyście włączyć się do Ruchu DK? Z dużym zapałem wszyscy wyrazili chęć przystąpienia do DK. Dowiedzieliśmy się wtedy, że te 2 kręgi będą animować Krysia i Stasiu Nijakowie. Doświadczenie żywej wspólnoty było tak silne, że chcieliśmy spotkać się ponownie jak najszybciej. Stanisław ustalił jednak, że spotykamy się dopiero za miesiąc.Dziękujemy Wam Krysiu i Stanisławie za wasz trud i wysiłek i otwarte serce. Za waszą opiekuńczość, ciepło i delikatność, których doznaliśmy w tych pierwszych latach prowadzenia nas na drogach RDK.

Dziękujemy też ks. Tadeuszowi za poświęcony czas, za prowadzenie nas do spotkania z żywym Jezusem Chrystusem.Chwała Panu!!!

Świadectwo

Ela i Leszek - w tym roku będziemy obchodzić 25-tą rocznicę ślubu i 3-cią wstąpienia do Domowego Kościoła. Mamy dwoje dzieci, już pełnoletnich i właściwie przez nie postanowiliśmy przystąpić do Wspólnoty DK. Pomimo przeszkód, które występowały 25 lat temu (Leszek był żołnierzem zawodowym) po kryjomu wzięliśmy ślub kościelny i ochrzciliśmy nasze dzieci. Nasz związek z kościołem był jednak „letni” – chodziliśmy na niedzielne msze, przyjmowaliśmy księdza na kolędzie, ale nic poza tym. Gdzieś w środku czuliśmy oboje, że potrzebujemy czegoś więcej. Kiedy w naszym kościele parafialnym ogłoszono, że odbędzie się msza i spotkanie dla małżeństw, postanowiliśmy pójść. Dziś myślimy, że Bóg wtedy „krzyknął” do nas i wreszcie Go usłyszeliśmy. Początkowo mieliśmy wątpliwości, czy tego szukaliśmy, czy odnajdziemy się w ruchu. Jednak po kilku spotkaniach wiedzieliśmy już, że bez nich nie będziemy umieli słuchać głosu Jezusa. Dzięki spotkaniom w kręgu nauczyliśmy się wspólnie modlić, czytamy codziennie Pismo Święte. Spotkaliśmy wielu życzliwych ludzi i otworzyliśmy się na nich (szczególnie dotyczy to mnie, bo Leszek zawsze był „kontaktowy”).

Bardzo dużą radością był dla nas wyjazd na 2 – tygodniowe rekolekcje do Rościnna. Wszystko było dla nas nowe i wszystko wspaniałe. Program był napięty i wyczerpujący, ale ten czas pozwolił nam nabrać niesamowitych sił psychicznych. Ponieważ trudno nam zorganizować wspólne wolne dwa tygodnie, staramy się korzystać ze wszystkich krótkich rekolekcji, które również są dla nas „kołem napędowym” i uczą wsłuchiwania się w głos naszego OJCA.

Przez ten krótki czas, kiedy jesteśmy w DK, w naszym życiu zdarzyło się wiele dobrego. Wiemy, że dzieje się tak dlatego, ponieważ uczymy się zawierzać Bogu. Nie wierzyłam już, że znajdę jakąkolwiek pracę – praca sama mnie „znalazła” i to taka, która daje mi satysfakcję.

Mój Tata po wielu latach, w 50-tą rocznicę swojego ślubu, był u spowiedzi i w pełni uczestniczył we Mszy Świętej. Teraz z Mamą chodzą do kościoła razem. Wiara pozwoliła nam pogodzić się ze śmiercią naszego przyjaciela. Nauczyliśmy się prosić Boga „nie nasza lecz Twoja wola niech się stanie” – to trudne, ale nie niemożliwe. Leszek został lektorem, a oboje - parą prowadzącą nasz krąg. Baliśmy się bardzo tej odpowiedzialności, z pomocą Ducha Świętego jednak jakoś dajemy radę – z niecierpliwością czekamy na lutowe rekolekcje, które ufamy Bogu pomogą nam.

Za wszystkie otrzymane łaski, za wszystkich ludzi, których postawiłeś na naszej drodze, za to, że dałeś nam usłyszeć Twój głos – CHWAŁA TOBIE PANIE !

Historia powstawania kręgów w rejonie Inowrocławskim

I Krąg – 06.01.1989 – moderator ks. Tadeusz Krzymiński obecnie ks. Antoni Balcerzak przy parafii Św. Józefa w Inowrocławiu.

II Krąg – 06.01.1989 – moderator ks. Tadeusz Krzymiński – połączył się z I kręgiem

II Krąg – 3.01.1991 – moderator ks. Antoni Balcerzak przy parafii Św. Józefa w Inowrocławiu

III Krąg – 21.03.1993 – moderator ks. Krzysztof Madecki, ks. Krzysztof Panasiuk ks. Paweł Kowalski przy parafii Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu

IV Krąg – 06.1994 – moderator ks. Jarosław Słowy, ks. Stefan Nowak, ks. Adam Walendowski, ks. Piotr Kunicki, ks. Mirosław Kwiatkowski

V Krąg – 02.1995 – moderator ks. Teodor Paradowski, ks. Mirosław Stawicki, ks. Jan Maćkowiak, ks. Marek Siwka przy parafii Św. Jana Chrzciciela w Janikowie

VI Krąg – 1.09.1995 – moderator ks. Teodor Paradowski, ks. Krzysztof Andrzejewski przy parafii Św. Trójcy w Górze

VII Krąg – 03.1996 – moderator ks. Teodor Paradowski, ks.Krzysztof Andrzejewski przy parafii Św. Trójcy w Górze

VIII Krąg – 04.1997 – moderator ks. Zbigniew Ziemkiewicz, ks. Adam Meller przy parafii Św. Marcina w Jaksicach

IX Krąg – 1997 – moderator ks. Jan Stręciwil, krąg połączył się z kręgiem V

X Krąg – zaistniał w Szymborzu – odbyło się kilka spotkań

XI Krąg – 1999 – moderator ks. Stanisław Pohl, ks. Roman Kotecki, ks. Tadeusz Stasiak przy parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Kruszwicy

XII Krąg – 2005 – moderator Aleksander Doniec, przy parafii w Markowicach - krąg zaistniał lecz szybko rozpadł się z powodu nie przyjęcia charyzmatu Ruchu

XIII Krąg – 21.02.2003 – moderator ks. ks. Janusz Cyrankowski, ks. Mariusz Byczyński, ks. Darek Żochowski przy parafii Św. Ducha w Inowrocławiu

XIV Krąg – 2006 – moderator ks. Piotr Kotowski przy parafii Św. Krzyża w InowrocławiuMałżeństwa odpowiedzialne za Rejon Inowrocław

 • przed wyodrębnieniem z naszej Archidiecezji Gnieźnieńskiej Diecezji Bydgoskiej.

Pary rejonowe rejonu VI

1989-1991 Krystyna i Stanisław Nijak

1991- 1995 Teresa i Kazik Roszak

1995-1999 Zofia i Lech Trzeszczyńscy

1999-2002 Hanna i Grzegorz Lekanowie


 • 25.03.2004 – podział Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Para diecezjalna

od 2004 - Zofia i Lech TrzeszczyńscyPary rejonowe rejonu III Inowrocław

2002-2005 Danuta i Wojciech Trzeszczyńscy

od 2005 - Maria i Marian Lewandowscy

Rekolekcje organizowane przez członków naszej wspólnoty:


 • Będąc w starych strukturach DK w Archidiecezji Gnieźnieńskiej przed podziałem

6 – 8.01.1989 r. – Rekolekcje ewangelizacyjne 0o ks. Tadeusz Krzymiński, Irena i Stefan Misiowie.

12 – 27.07.1991 r. – Gąsawa ONŻ Io ks. Antoni Balcerzak, Kazia i Jurek Chmielewscy

19 – 21.02.1993 r. – Inowrocław, Rekolekcje ewangelizacyjne0o, Teresa i Kazimierz Roszak

06.1994 r. – Inowrocław, Rekolekcje ewangelizacyjne 0o , Teresa i Kazimierz Roszak

17 – 19.11.1995 r. – Inowrocław, ORAR 0o i ORAR IIo ks. Piotr Wencel, ,Gabrysia i Jacek Andruszkiewicz, Zosia i Lech Trzeszczyńscy

19.11.1997 – Inowrocław, Rekolekcje ewangelizacyjne 0o

26.06 – 11.07.1997 r. – Brzostowo, ONŻ Io ks. Krzysztof Wiśniewski, Teresa i Kazimierz Roszak

1 – 15.08.1998 r. – Babie Doły, ONŻ IIo ks. Mieczysław Melisa, Teresa i Kazimierz Roszak

1999 – Inowrocław – Góra, Rekolekcje ewangelizacyjne0o ks. Piotr Wencel, Danuta i Wojtek Trzeszczyńscy

27.06 – 13.07.1999 r. – Ciężkowice, ONŻ IIo ks. Zosia i Lech Trzeszczyńscy.

28 – 29.12.1999 r. – Górka Klasztorna, ORARIIo siostra Jadwiga Skudro, Hania Grzegorz Lekan

1 – 3.12.2000 r. – Inowrocław, Szkoła animatora, Rekolekcje ewangelizacyjne 0o , ks. Piotr Wencel i ks. Adam Walendowski Gabrysia i Jacek Andruszkiewicz ,Ewa i Janusz Nowacy,

16 – 24.08.2002 r. – Górka Klasztorna, "Zobowiązania Domowego Kościoła w świetle 8 błogosławieństw"

ks. Stanisław Polh, Zofia i Lech Trzeszczyńscy

6 – 8.12.2002 r. – Markowice, wykłady „O płciowości małżeńskiej”, Ojciec Karol Meissner

7 – 9.02.2003 r. – Kruszwica, Rekolekcje pogłębiające duchowość małżeńską i rekolekcje ewangelizacyjne 00 ks. Piotr Wencel, Siostra Jadwiga Skudro , Danuta i Wojciech Trzeszczyńscy

13 – 15.02.2003 r. – Kruszwica, Elementy ONŻ Io ks. Piotr Wencel , Danuta i Wojciech Trzeszczyńscy

16 – 24.08.2003 r. – Górka Klasztorna, Rekolekcje tematyczne "Zobowiązania DK w świetle ośmiu błogosławieństw" ks. Stanisław Polh , Danuta i Wojciech Trzeszczyńscy

4 – 7.12.2003 r. – Markowice, ORAR IIo Ks. Piotr Wencel, Danuta i Wojciech Trzeszczyńscy

6 – 8.02.2004 r. – Góra (u rodzin), ORAR IIo ks. Piotr Wencel, Danuta i Wojciech Trzeszczyńscy • Będąc w nowych strukturach DK w Archidiecezji Gnieźnieńskiej po wyodrębnieniu Diecezji Bydgoskiej.

13 – 15.02.2004 r. – Inowrocław, Rekolekcje "Namiot spotkania" ks.Piotr Wencel, siostra Jadwiga Skudro, Danuta i Wojciech Trzeszczyńscy

25 – 27.06.2004 r. – Markowice, Rekolekcje ewangelizacyjne 0o-Ks. Marek Siwka, Danuta i Wojciech Trzeszczyńscy.

6 – 15.07.2004 r. – Górka Klasztorna, Rekolekcje "Zobowiązania Domowego Kościoła w świetle 8 błogosławieństw"- ks. Stanisław Polh, Zofia i Lech Trzeszczyńscy

22 – 24.10.2004 r. – Gniezno, ORAR IIo ks. Tomasz Krawczyk, siostra Jadwiga Skudro , Zofia i Lech Trzeszczyńscy

29.01 – 13.02.2005 r. – Kruszwica, Elementy ONŻ Io ks. Polh , Danuta i Wojciech Trzeszczyńscy

2.03.2005 r. – Inowrocław, Szkoła Liturgiczna ks. Andrzej Grzelak, Wojciech Kosmowski

15 – 31.07.2005 r. – Górka Klasztorna, ONŻ Io ks. Polh , Danuta i Wojciech Trzeszczyńscy

19 – 21.11.2005 r. – Strzelno, ks. Marek Siwka i Małgorzata i Kazimierz Zadłuźni

30.06 – 16.07.2006 r. – Rościnno, ONŻ IIo ks. Sławek Rachwalski, Danuta i Krzysztof Świtaj

17 – 26.07.2006 r. – Rościnno, Zobowiązania DK w świetle 8 Błogosławieństw: ks. Tomasz Krawczyk, Zofia i Lech Trzeszczyńscy

8 – 9.12.2006 r. – Gniezno, Rekolekcje pogłębiające duchowość małżeńską, ks. Tomasz Krawczyk, Zofia i Lech Trzeszczyńscy

29.06 – 15.07.2007 r. – Rościnno, ONŻ Io, ks. Stanisław Pohl, Teresa i Kazimierz Roszak

16 – 21.07.2007 r. – Rościnno, Sesja o pilotowaniu kręgów, ks. Piotr Wencel, Gabrysia i Jacek Andruszkiewicz

23 – 25.11.2007 r. – Gniezno, Rekolekcje ewangelizacyjne 0o ks. Tomasz Krawczyk, Małgorzata i Kazimierz Zadłuźni, Kazia i Jurek Chmielewscy

7 – 9.03.2008 r. – Inowrocław, Rekolekcje ewangelizacyjne0o -ks. Marek Siwka i Małgorzata i Kazimierz Zadłuźni

27.06 – 13.07.2008 r. – Rościnno, ONŻ IIo, ks. Tomasz Krawczyk, Zofia i Lech Trzeszczyńscy

14 – 19.07.2008 r. – Rościnno, Zobowiązania DK w świetle 8 błogosławieństw ks. Stanisław Polh,

ks. Krzysztof Pecyna, Teresa i Kazimierz Roszak7 – 9.11.2008 r. – Inowrocław, Dialog Małżeński, ks. Piotr Kotowski , Kazia i Jurek Chmielewscy

Nasze małżeństwa , rodziny wyjeżdżały na rekolekcje w Polskę. Były to miejscowości w różnych stronach Polski

 • W górach: Krościenko, Ciężkowice, Ucherce, Koniaków, Węglówka, Bystra.

 • Nad morzem: Babie Doły, Mikoszewo, Sobieszewo Mrzezyno

 • Nad jeziorami: Cichowo, Lutówko, Glotowo.

 • Do sanktuariów: Markowice, Stoczek Warmiński, Górka Klasztorna

 • inne strony: Dólsk, Laskowice Pomorskie, Świecie, Sikórz.

Akt zawierzenia Świętej Rodzinie rodzin Domowego Kościoła rejonu III Inowrocław

Święta Rodzino!

Czuwaj nad całą naszą wspólnotą Domowego Kościoła i spraw, aby troska o uświęcenie naszych rodzin była głównym celem naszego życia. Obroń nas od wszelkich zasadzek złego ducha. Opiekuj się nami, pomagaj w wychowaniu dzieci oraz wspieraj w codziennych troskach i kłopotach. Pokornie zawierzamy Tobie Święta Rodzino wszystkie Kręgi Rodzin Domowego Kościoła, a także wszystkie rodziny. Ucz nas zachowywać i pomnażać dar miłości, pokoju i służby.


INFORMACJE… INFORMACJE… INFORMACJE…
Amen


 1. Zapraszamy wszystkich na comiesięczne spotkania modlitewne, które odbywają się w każdy piątek pierwszego miesiąca w kaplicy Bożego Ciała w parafii Św. Józefa w Inowrocławiu o godz. 1745

 2. 8.03.2009 r. (niedziela) – godz. 1400. Msza Św. i Droga Krzyżowa w Pakości.Jubileusze
50- ta Krystyna i Stanisław Nijak 26.04.1959


25 – ta Elżbieta i Jan Jęcek 22.04.1984


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna