Avg technologies Najbardziej Efektywną Spółką według Enterprise InvestorsPobieranie 9.21 Kb.
Data03.05.2016
Rozmiar9.21 Kb.
AVG Technologies Najbardziej Efektywną Spółką

według Enterprise Investors
Najlepsze spółki z portfela Enterprise Investors uhonorowane nagrodami Ventura 2008
Amsterdam, Holandia, 6 lipca 2009 – Firma AVG Technologies, globalny producent oprogramowania zabezpieczającego, z ponad 80 milionami użytkowników na całym świecie, otrzymała nagrodę Ventura 2008 w kategorii „Najbardziej efektywna spółka”. Nagrody, już po raz ósmy, przyznała firma Enterprise Investors, najstarsza i jedna z największych w Europie Środkowej i Wschodniej firm zarządzających funduszami private equity i venture capital. Nagrody Ventura 2008 przyznano najlepszym menedżerom i spółkom, w których inwestorami są fundusze zarządzane przez Enterprise Investors. AVG pokonało konkurentów dzięki 39% wskaźnikowi zysku netto do sprzedaży oraz 68% wskaźnikowi EBITDA do aktywów ogółem.
Firma AVG Technologies była jedyną spółką z portfela Enterprise Investors, która otrzymała nominację we

wszystkich czterech kategoriach - „Najbardziej Efektywna Spółka”, „Najbardziej Dynamiczna Spółka”, „Wydarzenie Roku” (za współpracę z Yahoo!) oraz Menedżer Roku.


- Jesteśmy zaszczyceni nominacją we wszystkich kategoriach nagród Ventura 2008 – powiedział J.R. Smith, szef AVG, nominowany w kategorii Menedżer Roku. - Fakt, że zostaliśmy uznani najbardziej efektywną spółką w portfelu Enterprise Investors napawa nas wszystkich wielką dumą. Jednocześnie chciałbym zapewnić wszystkich inwestorów, iż będziemy kontynuować nasze wysiłki w umacnianiu pozycji technologicznej i pozyskiwaniu klientów, tak aby zapewnić optymalną wartość naszych udziałów.
O Enterprise Investors
Enterprise Investors jest najstarszą i jedną z największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej grup funduszy private equity i venture capital. Firma działa od 1990 roku. Łączne środki siedmiu funduszy inwestycyjnych utworzonych przez Enterprise Investors to 1,7 miliarda euro. Do tej pory fundusze zarządzane przez Enterprise Investors zainwestowały łącznie 1,2 miliarda euro w 110 spółek z różnych sektorów gospodarki. Fundusze EI całkowicie zakończyły inwestycje w 91 spółkach, osiągając łączne przychody w wysokości blisko 1,4 miliarda euro.
O AVG Technologies
AVG jest światowym liderem rozwiązań bezpieczeństwa, który chroni ponad 80 milionów użytkowników indywidualnych oraz małych firm w 167 krajach przed stale rosnącą liczbą zagrożeń internetowych, wirusów, spamu i hakerów w Internecie. Siedziba główna firmy mieści się w Amsterdamie. AVG już przez niemal dwie dekady skutecznie walczy z przestępczością internetową. Posiada jedno z najbardziej zaawansowanych laboratoriów do wykrywania i zwalczania cyfrowych zagrożeń na świecie. Model dostarczania darmowych podstawowych zabezpieczeń umożliwia użytkownikom zdobycie podstawowej ochrony oraz łatwego pozyskania dalszych, bardziej zaawansowanych zabezpieczeń. Około 6000 resellerów, partnerów i dystrybutorów współpracuje z AVG na świecie. Należą do nich między innymi: Amazon.com, CNET, Cisco, Ingram Micro, Play.com, Wal-Mart oraz Yahoo!.
Kontakt dla mediów:

Ewa Mittelstaedt / Łukasz Dąbrowski

Monday PR

E-mail: ewa@mondaypr.pl, lukasz.dabrowski@mondaypr.plTel.: (22) 487-84-21


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna