Bohater&Styla JaZzEwoLucJePobieranie 4.85 Kb.
Data01.05.2016
Rozmiar4.85 Kb.
Bohater&Styla - JaZzEwoLucJe

Projekt można śmiało nazwać nowością nie tylko na polskiej scenie muzycznej. To zderzenie
gitary Ryszarda z wokalem (i wiertarką! ) Pawła Bohatera. Dzięki połączeniu olbrzymiego doświadczenia Ryśka (współpracował m.in. z Laboratorium, Andrzejem Zauchą, Wolną Grupą Bukowina) z energią i pomysłami Bohatera duet stworzył swój indywidualny styl.

W ostatnich latach zagrali na wielu ważnych jazzowych festiwalach. Koncerty są niezwykle żywiołowe, jest miejsce na improwizację i dużo, dużo energii, a publiczność uwielbia moment pojedynku gitary z najprawdziwszą wiertarką i wokalem Bohatera. Jest jazz, wiersze, covery w zaskakujących wykonaniach, dużym walorem są mocne teksty wokalisty.

W muzyce Bohatera i Styly pojawiaja się też elementy etniczne i nawiązania do muzyki ludowej rodzimej jak i odległej. Muzycy są bardzo dobrze przyjmowani przez publiczność. Duet ma na koncie płytę JaZzEwoLucJe, bardzo ciepło przyjętą przez fanów jak i środowisko muzyczne.

Biografia

Ryszard Feliks Styla. Zaliczany jest do najbardziej wszechstronnych polskich gitarzystów. Kompozytor. Koncertuje pomiędzy Polską, Kanadą i USA. Jest częścią krakowskiej sceny jazzowej nieprzerwanie od ponad 30-tu lat.W 1980 roku rozpoczął trwającą pięć lat współprace z polska legendą jazz - rocka, zespołem Laboratorium. W pierwszej połowie lat 80-tych brał udział w projektach Witolda Reka, Adama Kawończyka i Tomasza Stańki. Od 1986 roku prowadził własny zespół „Spectrum Session”.Współpracował z muzykami: Januszem Muniakiem, Jarkiem Śmietaną, Andrzejem Cudzichem, Jorgosem Skoliasem, Markiem Bałatą, Robertem Kubiszynem, Leszkiem Szczerbą, Janem Pilchem, Krzysztofem Ścierańskim, Piotrem Wojtasikiem, Cezarym Konradem, Mateuszem Pospieszalskim, Marcinem Pospieszalskim, Antonim Dębskim, Grzegorzem Sznajderem, Andrzejem Poniedzielskim,Wojtkiem Bellonem, Irkiem Dudkiem, Ewą Bem, Marylą Rodowicz, Krystyną Prońko, Andrzejem Zauchą, Zbigniewem Wodeckim i Ryszardem Rynkowskim. Grał z muzykami amerykańskimi, takimi jak: Carlos Johnson, Billy Dickens, Ernie Adams, James Cammack, Steven Hooks czy Derrick Jones. Wiele lat spędził w Kanadzie i USA koncertując i komponując. Powrócił do Polski. Mieszka w Krakowie.
Paweł Bohater - wokalista, autor tekstów, performer, kompozytor. Grywa na wiertarce. Nowohucki artysta, współtwórca awangardowych projektów takich jak "ZGNIATACZ DŹWIĘKÓW", nieformalnej grupy NHP i UNICUT. Założyciel Orkiestry Bohatera.


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna