Charlie Klein i Carsten Wreth wchodzą do zarządu Grupy OpelPobieranie 7.36 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar7.36 Kb.

Informacja prasowa

20 listopada 2014 r.Charlie Klein i Carsten Wreth wchodzą do zarządu Grupy Opel

Rüesselsheim. Grupa Opel wzmacniania swój zespół wyższej kadry kierowniczej. Z dniem 1 stycznia 2015 r. Charlie Klein (l. 54), obecny główny inżynier ds. vanów, lekkich pojazdów użytkowych i programów sojuszy, obejmie stanowisko wiceprezesa ds. inżynierii w Europie. Charlie Klein zastąpi Mike’a Ablesona, który wraca do USA, gdzie obejmie stanowisko wiceprezesa ds. globalnego planowania produktów i zarządzania programami w General Motors. Zwierzchnikami Charliego Kleina będą Ken Kelzer, wiceprezes odpowiedzialny za globalny pion podzespołów i podsystemów pojazdów, oraz dr Karl-Thomas Neumann, wiceprezes zarządu GM i dyrektor generalny Grupy Opel. Klein wejdzie również do zarządu spółki Adam Opel AG na miejsce Mike’a Ablesona.


Dr Neumann: „Witamy Charliego Kleina w zarządzie Grupy Opel. W ciągu ostatnich lat odpowiadał on za udane projekty realizowane w ramach sojuszu z firmami Renault i PSA. Uważamy, że wybraliśmy właściwą osobę do kierowania pracą ponad 6000 inżynierów w Międzynarodowym Centrum Rozwoju Technicznego (ITDC) w Rüesselsheim. Jednocześnie chciałbym podziękować Mike’owi Ablesonowi, który w relatywnie krótkim czasie wpłynął na metody pracy inżynierów w tym centrum i odegrał istotną rolę w trwającej ofensywie produktowej marki Opel/Vauxhall”.
Kolejnym wzmocnieniem Opla jest Carsten Wreth (l. 49), który rozpocznie pracę w firmie od 1 stycznia 2015 r., obejmując nowo utworzone stanowisko wiceprezesa ds. satysfakcji klientów w Europie. Wreth, który wcześniej pracował w firmie Telefonica Global Services, będzie podlegał Peterowi Kuespertowi, wiceprezesowi ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej oraz członkowi zarządu Grupy Opel.
Kuespert: „Carsten Wreth wnosi 15 letnie doświadczenie w koncentrowaniu wszystkich działań firmy na potrzebach klienta. Odegra on istotną rolę w jeszcze większym skupieniu się naszej firmy na klientach”.
Carsten Wreth urodził się w 1965 r. i jest absolwentem studiów z dziedziny inżynierii mechanicznej oraz administracji biznesowej na uniwersytecie w Kaiserslautern (Niemcy).
Kontakt:
Wojciech Osoś

General Motors Poland

Tel.: +48 22 209 16 09

wojciech.osos@gm.com


Adam Opel AG media.opel.com

D-65423 Rüsselsheim
©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna