Coffepirine ® Tabletki od bólu głowy



Pobieranie 8.37 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar8.37 Kb.


Coffepirine ® Tabletki od bólu głowy
Odmienni ludzie, różne rodzaje bólu


SKŁAD

1 tabletka

Substancje czynne

450 mg

kwasu acetylosalicylowego (Acidum acetylsalicylicum)

50 mg

kofeiny (Coffeinum).

Skrócona informacja o leku:
Nazwa produktu leczniczego: COFFEPIRINE Tabletki od bólu głowy. Skład jakościowy i ilościowy: 450 mg kwasu acetylosalicylowego (Acidum acetylsalicylicum) i 50 mg kofeiny (Coffeinum). Postać farmaceutyczna: tabletki. Wskazania do stosowania: Bóle różnego pochodzenia o małym i umiarkowanym nasileniu (np. bóle głowy, reumatyczne, mięśni, nerwobóle, ból zęba). Dawkowanie i sposób podawania: Dawkowanie; Dorośli i młodzież powyżej 12 lat - Zazwyczaj stosuje się 1 tabletkę (450 mg kwasu acetylosalicylowego i 50 mg kofeiny), w razie konieczności od 2 do 6 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny, w ciągu doby do 6 tabletek (co odpowiada 2700 mg kwasu acetylosalicylowego i 300 mg kofeiny). Produktu leczniczego nie należy stosować bez konsultacji z lekarzem dłużej niż przez 3 dni u dorosłych i przez 1 dzień u młodzieży powyżej 12 lat. U młodzieży w wieku powyżej 12 lat stosować ostrożnie ze względu na zawartość kofeiny. Dzieci i młodzież poniżej 12 lat - Nie stosować. Sposób podawania: Nie stosować na czczo. Tabletkę należy połknąć, popijając dużą ilością płynu. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą oraz na salicylany; okres ciąży i karmienia piersią; choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienia z przewodu pokarmowego; skaza krwotoczna; dna moczanowa; ciężkie zaburzenia czynności nerek lub wątroby; u dzieci w wieku poniżej 12 lat; u pacjentów z napadami astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołanymi podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych; jednocześnie z metotreksatem w dawkach 15 mg na tydzień lub większych; produktu leczniczego Coffepirine Tabletki od bólu głowy (podobnie jak innych zawierających kwas acetylosalicylowy) nie należy stosować w dniu, w którym pacjent otrzymuje dawkę metotreksatu; w ciężkiej niewydolności serca; nie należy stosować produktu leczniczego w celu zwalczania bólu po operacji pomostowania naczyń wieńcowych. Podmiot odpowiedzialny: Medicofarma S.A., ul. Sokołowska 9 lok. 19, 01-142 Warszawa.

Szczegółowe informacje dostępne na życzenie: Medicofarma S.A., ul. Sokołowska 9 lok. 19, 01-142 Warszawa, e-mail: biuro@medicofarma.pl



Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
www.nomino-hc.pl


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna