Debiut na NewConnect planowany w I kw. 2011 rokuPobieranie 8.29 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar8.29 Kb.INFORMACJA PRASOWA

Acartus S.A. pozyskał 1 mln zł z prywatnej emisji akcji

Debiut na NewConnect planowany w I kw. 2011 rokuJastrzębie Zdrój, 20 stycznia 2011 r. – Acartus S.A. – spółka prowadząca sieć biur rachunkowych - zakończyła sukcesem prywatną emisję akcji o wartości 1 mln zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na konsolidację rynku biur rachunkowych. Autoryzowanym Doradcą jest Inwestexpert Corporate Finance Sp. z o.o. Debiut na NewConnect planowany jest w I kw. 2011 roku.
-„Mamy duże doświadczenie w zakresie konsolidacji na rynku biur rachunkowych. Do tej pory przejęliśmy i skutecznie powiązaliśmy z dotychczasowymi strukturami Spółki pięć takich biur. W chwili obecnej planujemy kolejne przejęcia. Na ich realizację przeznaczymy m.in. 1 mln zł pozyskany
z zakończonej prywatnej emisji akcji. Po pozostałą cześć środków zwrócimy się do instytucji finansowych, pod uwagę bierzemy także wykorzystanie środków własnych. Poza utrzymaniem wysokiej dynamiki rozwoju sieci własnej zamierzamy również budować sieć franczyzową, której know-how będzie wypadkową ponad 15 lat naszych doświadczeń na rynku usług rachunkowych. Wszystkie te działania mają na celu wzrost skali działalności, co po zakończeniu okresu inwestycji przełoży się
na istotną poprawę rentowności netto.”- mówi Piotr Piekarski, Prezes Zarządu Acartus S.A.
Acartus S.A. prowadzi negocjacje w sprawie przejęcia biur w Jastrzębiu Zdroju i Cieszynie.
-„Strategia akwizycji zakłada włączanie do struktur sieci biur rachunkowych o przychodach
na poziomie 1-2 mln zł i rentowności ok. 15%. W ten sposób zyskamy zarówno nowe rynki,
jak i stworzymy silną markę w branży usług rachunkowości. Docelowo znajdzie to odzwierciedlenie
w naszych wynikach finansowych w ciągu kilku lat.”- mówi Piotr Piekarski, Prezes Zarządu Acartus S.A.

W roku 2009 Acartus S.A. zanotowała 1,86 mln zł przychodów i 45 tys. zł zysku netto, w roku 2008 przychody i zysk netto wynosiły odpowiednio 1,46 mln zł i 48 tys. zł.


***
Acartus S.A. - spółka portfelowa Inwestexpert Corporate Finance Sp. z o.o. prowadząca sieć biur rachunkowych świadczących kompleksowe usługi w zakresie doradztwa podatkowego i księgowego oraz prowadzenia spraw kadrowo-płacowych. Acartus S.A. posiada obecnie pięć biur rachunkowych na Górnym Śląsku. Spółka posiada certyfikat jakości ISO 9001. Większościowym akcjonariuszem Acartus S.A. jest jej Prezes i założyciel – Piotr Piekarski (51% w kapitale zakładowym).
Więcej informacji: www.acartus.pl


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna