Docąd – warsztaty I spotkania z mistrzami polskich filmów dokumentalnychPobieranie 10.74 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar10.74 Kb.
Katowice, 31 marca 2014 r.


Co?

DOCąd warsztaty i spotkania z mistrzami polskich filmów dokumentalnych

Kiedy?

4 kwietnia 2014 r. | godz. 18:00

Gdzie?

Kino Kosmos | ul. Sokolska 66, Katowice

Bilety

Wejście na spotkanie: 9 zł

Rusza DOCąd – czyli czas dla dokumentu!


Spotkania z twórcami polskiej sceny filmu dokumentalnego: Arnold, Drygas, Łoziński, Staroń, Koszałka, Konopka; praca warsztatowa, tworzenie książki to wszystko już od najbliższego piątku 4. kwietnia w kinie Kosmos! Na początek masterclass z Agnieszką Arnold, godzina 18:00.
Spotkania cyklu DOCąd skierowane są do pedagogów i animatorów kultury, którzy realizują zajęcia z edukacji filmowej, a także do wszystkich miłośników filmu dokumentalnego
i zainteresowanych. Projekt składa się z trzech etapów: 6 warsztatów tematycznych i otwartych masterclass dla publiczności, pracy własnej uczestników i stworzenia materiału do książki zawierającej wywiady z reżyserami uczestniczącymi w projektach.
Gościem pierwszego masterclass będzie wybitna polska dokumentalistka, reżyser i reporterka telewizyjna Agnieszka Arnold. Jest ona m.in. współtwórcą kultowej polskiej komedii „Miś” oraz autorem dokumentów poświęconych zbrodni w Jedwabnem: „Gdzie mój starszy syn Kain”, „Sąsiedzi”. Wstęp na spotkanie i towarzyszący mu seans filmowy kosztuje 9zł, bilety do nabycia w kasie Kina Kosmos w Katowicach przy ulicy Sokolskiej 66.
Uczestnikami kolejnych spotkań będą:

Maciej Drygasdokumentalista, reżyser filmowy i radiowy, scenarzysta (4 VII).

Paweł Łoziński – reżyser filmów dokumentalnych, były asystent Krzysztofa Kieślowskiego (12 IX).

Wojciech Starońoperator, reżyser filmów dokumentalnych, członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej. W 2014 roku ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Współpracował z Krzysztofem Krauze (26 IX).

Marcin Koszałka – operator filmowy i reżyser dokumentów. Ukończył kierunek Realizacji Obrazu na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (24 X).

Bartek Konopka – reżyser, filmoznawca, absolwent reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2010 roku nominowany do Oscara za krótkometrażowy film dokumentalny „Królik po berlińsku”. W październiku 2011 roku powołany do Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (14 XI).
Projekt jest organizowany przez Filmotekę Śląską

_

Materiał prasowy przygotował Rafał Pszczółkowski – student Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, odbywający praktykę w IF Silesia FilmKONTAKT:


Magdalena Gościniak | rzecznik prasowa Instytucji Filmowej Silesia Film | K. 502 752 296

@. m.gosciniak@silesiafilm.com
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna