Dolomity brentyPobieranie 13.32 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar13.32 Kb.
WŁOCHY

Trekking via ferraty i wino

DOLOMITY BRENTY
Zbliżona budową geologiczną i rzeźbą do właściwych Dolomitów Grupa Brenty rozciąga się południkowo w regionie Trentino w północnych Włoszech. Najwyższym punktem jej najeżonej skalnymi basztami grani jest Cima Tosa (3173 m). U zachodnich podnóży usytuowany jest słynny kurort Madonna di Campiglio, od wschodu toczy swe wody Adyga. Jej głęboką doliną wdziera się w Alpy ciepłe i wilgotne powietrze znad Adriatyku, sprzyjając uprawie winorośli. Podczas trekkingu, zakosztujemy więc zarówno smaku wspinaczki po efektownych, specjalnie zabezpieczonych szlakach zwanych via ferratami, jak i znakomitej północnowłoskiej kuchni wzbogaconej bukietem miejscowych win – od lekkiego, bajecznie aromatycznego białego Traminera, po intensywne, czerwone Marzemino, które powstaje z winogron zbieranych dopiero po pierwszych przymrozkach.

Dzień 1.

Po południu wylot do Werony, skąd przeniesiemy się do Madonna di Campiglio. Kurort zyskał sławę, gdy upodobała go sobie żona cesarza Franciszka Józefa, Sissi. W czasach nowożytnych Madonna di Campiglio postawiła jako jedna z pierwszych na snowboardzistów. Obecnie, niemal przez cały rok, odwiedzana przez gości z całego świata miejscowość tętni życiem. Odbywają się w niej także liczne imprezy pod auspicjami potentatów światowego biznesu.


Dzień 2.

Rankiem wyjdziemy na Passo del Groste (2442 m; ewentualnie wjedziemy tam kolejką). Czeka nas potem dość łatwe dojście, do miejsca pierwszego górskiego noclegu - Rifugio Tuckett (2272 m) (około 1 godz. 30 min). Po południowym posiłku – dla chętnych – pętla po via ferratach przez Cima Sella (2946; bez zdobywania wierzchołka), która zajmie około 5,5 godz.


Dzień 3.

W godzinach przedpołudniowych przeniesiemy się do Rifugio del Brentei 2175 m; (przejście zajmie 2 godz. 30 min). Po lunchu wybierzemy się znowu w góry na lekko, aby korzystając z via ferrat i zwykłych szlaków zdobyć Cima di Molveno (2915 m), co zajmie około 4 godz. 30 min.


Dzień 4.

Tego dnia przerzucimy się na drugą stronę ekscytującej skalnymi formami głównej grani masywu, do Rifugio Pedrotti (2491 m). Przejście zajmie przynajmniej 4 godz. 30 min. i będzie trudniejsze od poprzednich. W związku z tym, po południu, wybierzemy się jedynie na łatwy spacer po okolicy, aby podziwiać wspaniałe widoki, w które obfituje Grupa Brenty.


Dzień 5.

Krótsza (2 godz. 30 min.) od przejścia z dnia poprzedniego i łatwiejsza trasa, doprowadzi nas do kolejnego schroniska – Rifugio Agostini (2410 m). Resztę dnia przeznaczymy na odpoczynek, szykując się na emocje dnia następnego.
Dzień 6.

Tego dnia będziemy się poruszać jedynie z koniecznym sprzętem i lekkimi plecaczkami. Naszym celem będzie pokonanie najtrudniejszego ze szlaków na naszej trasie – via ferraty Ettore Castiglione. Na półmetku odpoczniemy w Rifugio ai XII Apostoli (Dodici Apostoli; 2489 m). Przejście tam i z powrotem do Rifugio Agostini zajmie co najmniej 6 godz.


Dzień 7.

Tego dnia pożegnamy górskie szlaki schodząc do malowniczej miejscowości San Lorenzo in Banale (770 m). Czas przejścia – ok. 4 godz. 30 min. Wieczorem będziemy się cieszyć urokami cywilizacji, w bardzo jednak subtelnym wydaniu.


Dzień 8.

Ten dzień upłynie nam w podróży do Arco – miasteczka, nad którym górują ruiny średniowiecznego zamku. Miejscowość cieszy się popularnością wśród wspinaczy (co roku odbywają się tutaj międzynarodowe zawody wspinaczkowe na ścianach Colidri). Upodobali ją sobie także miłośnicy górskich rowerów. Wieść niesie, że w miasteczku znajdują się jedne z najlepiej zaopatrzonych specjalistycznych sklepów sportowych w Europie – możemy to sprawdzić. Zanim jednak tam dotrzemy, zatrzymamy się nad Lago di Toblino, na elegancki posiłek połączony z degustacją win z Trentino w restauracji Castel Toblino, usytuowanej na, oblanym wodami cyplu jeziora . Wieczorem będziemy się napawać urokami Arco.


Dzień 9.

Przejedziemy się na rowerach nad Lago di Garda, jedno z najsłynniejszych jezior w Alpach, po którym żegluje się i surfuje od marca do grudnia.


Dzień 10.

W ostatnim dniu trekkingu przejedziemy do Werony. Zwiedzimy starówkę przemierzając uliczki, którymi kroczyli niegdyś zakochani w sobie Romeo i Julia, aż do zaułka z balkonem Julii. Ponadto zajrzymy do średniowiecznych świątyń i za mury miejscowego Koloseum. Niezależnie bowiem od romantycznej legendy, na starówce w Weronie jest co zwiedzać.

Wieczorem wylot do Polski.
TERMINY:

20.06-29.06.2010

14.08-23.08.2010
CENA: 3250 PLN + 825 EUR
I rata: 800 PLN płatne przy zapisie

II rata: 3250 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)

III rata: 825 EUR uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA:

-bilety lotnicze na trasie: Warszawa-Werona-Warszawa

-przejazdy busami

-zakwaterowanie w hotelach 2/3* i schroniskach

-opiekę pilota-przewodnika na całej trasie

-opłaty za przewodników lokalnych

-wyżywienie: śniadania i obiadokolacje na całej trasie za wyjątkiem obiadów 2,9,10 dnia

-opłatę za obiad i degustację win w restauracji Pastel Oblino

-ubezpieczenie Warta ( NNW 5 000 PLN i KL 30 000 EUR)
CENA NIE ZAWIERA:

-kosztów pozostałych posiłków

-zwyczajowych napiwków

-biletów wstępu w Weronie-dopłaty do pokoju 1-osobowego w hotelach ok.40 EUR


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna