Echo kangurkaPobieranie 19.13 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar19.13 Kb.
Gazetka Przedszkola Niepublicznego „Kangurek” w Świeciu

ECHO KANGURKA
NR 2

Styczeń/ Luty 2013

Szanowni rodzice

Oto drugi numer gazetki „Echo Kangurka”. W tym wydaniu pragnę zachęcić Państwa do wspólnej zabawy na śniegu z Waszymi pociechami. Będzie to na pewno mile spędzony czas dla całej rodziny. Nie siedźcie w domach

gdy śnieg za oknem !

Korzystajcie z okazji do dobrej zabawy –

druga taka dopiero za rok!

Życzę dużo śniegu i wspaniałej zabawy!

Redaktor

Magdalena Joppek


Zabawy zimowe

Drodzy Rodzice! Można na wiele sposobów wykorzystać aurę zimową na spacerze z dzieckiem, organizując szereg nietuzinkowych i ciekawych zabaw. Przypomnijcie sobie, jak bardzo lubiliście zimę, gdy byliście mali. Śniegu było wtedy znacznie więcej, padał częściej, zima trwała dłużej. Można się było wyszaleć do woli. Teraz z zimą bywa różnie. Warto więc ją wykorzystać i zorganizować dzieciom wspaniałe zabawy na śniegu. Zanim jednak rozpoczniemy zimowe szaleństwo zadbajmy o odpowiednie ubranie. Ciepłe spodnie, rajstopy, skarpety, dobre, nieprzemakalne buty i obowiązkowo czapka, szalik i rękawiczki.


OTO PROPOZYCJE ZABAW NA ŚNIEGU:

 • INDIAŃSKI TROP

Do tej zabawy potrzebny jest nieduży teren ze świeżym śniegiem. Uczestnicy zabawy ustawiają się w jednym rzędzie jeden za drugim. Pierwszy stojący uczestnik zaczyna poruszać się po świeżym śniegu wyraźnie zaznaczając swoje ślady, pozostali- poruszają się „gęsiego” za pierwszym, starając się postawić stopę w ślad, który pozostawił. Zadaniem zostawiającego trop jest takie stawianie kroków, aby nawet najmniejszy uczestnik zabawy mógł się bez kłopotów bawić. Wszyscy uczestnicy zabawy powinni zostawiać ślady. Jeśli zadanie jest zbyt łatwe, można je utrudnić i zamiast chodzić, wszyscy będą biegać.

 • ULEPIMY BAŁWANA!

Pozwólmy, aby i nasze pociechy miały takie wspomnienia. Wystarczy ciepłe ubranie, dobry humor i marchewka z kuchni. Kamyczki na pewno znajdziemy na dworze, ale można zabrać kilka węgielków z piwnicy. Wspólne turlanie kul oprócz świetnej zabawy i odrobiny ruchu, wzmocni dodatkowo więź z naszym dzieckiem.

 • BUDOWANIE IGLO

Jeżeli śniegu jest pod dostatkiem, można zbudować igloo. W tej zabawie, na pewno niezbędna będzie pomoc starszego brata lub taty. Wspólnymi siłami można zbudować wspaniały domek ze śniegu, a jeżeli będzie mróz, taki domek długo postoi i będzie miejscem wspaniałych zabaw. • STRZELEC

Tata w świeżym śniegu wydeptuje nieduże kółko, mama na obwodzie małego wydeptuje większe, a dziecko(dzieci) wydeptuje jeszcze większe. Każdy z uczestników zabawy przygotowuje sobie dziesięć śnieżnych kul do rzucania. Konkurs polega na trafieniu kulami w narysowane koła. Wszyscy rzucają z jednego miejsca, tata do swojego małego koła, mama do większego, a dziecko do największego. Wygra uczestnik, który wrzucił więcej kul do swojego koła.

 • ORZEŁ

Wielu osobom dorosłym znana jest zabawa w robienie „orła” na śniegu. Każdy układa się na plecach na świeżym śniegu i poprzez ruchy rąk i nóg tworzy na nim wizerunek orła. Taka zabawa da dzieciom wiele radości. Odmianą tej zabawy może być tworzenie innych „obrazów” na śniegu.

 • ZABAWY Z SANKAMI

1.Zadaniem dziecka jest pociągnięcie lub popchnięcie taty, a następnie mamy jak najdalej od wyznaczonej linii startowej.

2.Trzeba wybrać jakiś widoczny punkt na trasie( duży kamień, słup, itp.). Dziecko siedząc na sankach zasłania sobie oczy czapką lub szalikiem, mama ciągnie sanki. Kiedy dziecku wydaje się, że właśnie dojechali do wybranego przedmiotu, woła głośno „stop” i odkrywa oczy.

3.Konkurs-kto dokładniej popchnie sanki do celu. Może nim być gałązka, śnieżna kula, część garderoby, itp. Od takiego celu mama lub tata swoimi krokami odlicza odległość dziesięciu kroków. Z tak wyznaczonego miejsca należy pchnąć puste sanki, tak, aby zatrzymały się jak najbliżej celu. Wygrywa ten, kto trafi do celu.

WALENTYNKI
Święto zakochanych obchodzone 14 lutego. W tym dniu zakochani obdarowują się „walentynkami” są to zazwyczaj wierszyki na walentynki, wiersze lub wyznania miłosne, niekiedy laurki i prezenty. Oto kilka ciekawostek o dniu zakochanych:


 • Za pierwszą walentynkę uznaje się list miłosny księcia Orleanu, który w 1415 r., uwięziony w londyńskim Tower, napisał z okazji dnia św. Walentego list miłosny i wysłał go do swojej żony.

 • Pierwszą kobietą, która skusiła się na wysłanie walentynki jest najpewniej Margery Brews. W 1477 r. do listu do narzeczonego dołączyła miłosny wiersz.

 • 250 tys. dolarów kosztowała najdroższa walentynka. Była to kartka z prawdziwego złota, wysadzana szmaragdami i diamentami. Nadawcą drogocennej walentynki był Arystoteles Onanis, a adresatką wybranka jego serca - Maria Callas.

 • Masową produkcję kartek walentynkowych rozpoczęto dokładnie 161 lat temu. W 1848 r. w amerykańskim mieście Worcester panna Esther Howland założyła pierwszą firmę, która drukowała walentynki.

 • Najwspanialsze walentynki wysyłano w XVII wieku. Nie były to sztampowe kartki, a wymyślne rebusy, zakodowane informacje, malowane własnoręcznie obrazki i najróżniejsze szyfry. Dziś niektóre z nich uznawane są za dzieła sztuki.

 • Organizm człowieka zakochanego produkuje tzw. hormon miłości. Jest nim fenyloetylamina, "kuzynka” amfetaminy. Zresztą działa do niej podobnie i właśnie dlatego zakochaniu towarzyszy stan euforii, a partnerom nie chce się spać i nie czują zmęczenia.

 • Jednym z popularniejszych prezentów walentynkowych są perfumy. Szacuje się, że nowy damski zapach trafia na rynek co 43 godziny, a męski co cztery dni. Nie każdy jednak wie, że za afrodyzjak już wieki temu uznano zapach ciała. Już Henryk IV pisał do swej kochanki: "Niech pani zaprzestanie już mycia. Przybędę za osiem dni”. Nie radzę jednak nadużywać tego pomysłu…

Kocham mamę bo ogląda ze mną bajki…” czyli co to jest miłość według naszych dzieci


Kocham mamę. Przytulam ją

a ona czasem bawi się ze mną

autkami. Tatę kocham bo ogląda

ze mną bajki- Kuba

Ja kocham mamę, tatę i Agatkę. Kocham… Kocham mamę, tatę,

Tomka też. Oglądamy bajki- babcię. Oni mnie całują- Nicole

Marcin

Całuję mamę i tatę. Rysuję Ja też kocham mamę. Jestem

dla nich obrazki. Nie biję grzeczna- Ola

Marcina- Tomek

Babcię kocham. Babcia

przywiozła mnie do

przedszkola- Karina


Kolorowanka dla dzieci


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna