Finał wojewódzki ogólnopolskiego turnieju mini siatkówki kinder+sport 2010

Pobieranie 31.67 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar31.67 Kb.
FINAŁ WOJEWÓDZKI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU MINI SIATKÓWKI KINDER+SPORT 2010
8 V 2010 roku odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju mini siatkówki Kinder + Sport. Do turnieju finałowego z poprzednich etapów awansowały trzy zespoły z naszej szkoły. Rywalizacja w każdej kategorii wiekowej odbywała się między ośmioma najlepszymi zespołami naszego województwa. W większości przypadków rywalizowaliśmy z młodymi siatkarzami trenującymi w profesjonalnie zorganizowanych klubach sportowych. Tym większa nasza radość z osiągniętych wyników :
Dwójka” w składzie :

Daniel Godala , Krystian Kowara, oraz Mikołaj Filanowski zajęła VI miejsce w Województwie Łódzkim. Należy jednak zaznaczyć, że aby awansować do pierwszej czwórki zabrakło nam 1 małego punktu.

Trójka” w składzie :

Damian Domagała, Dominik Szczepański, Łukasz Rajchelt i Maciek Sputowski zdobyła vicemistrzostwo Województwa Łódzkiego oraz wywalczyła awans do turnieju intermakroregionalnego i możliwość dalszej walki o kwalifikacje do Mistrzostw Polski.

Czwórka” w składzie :

Mateusz Kosielski, Łukasz Rusin, Błażej Kobierecki, Bartek Majewski, Bartek Kowalski oraz Szymon Szymański zdobyła Mistrzostwo Województwa Łódzkiego i bezpośredni awans do Mistrzostw Polski w Zabrzu.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 56 osiągając tak wysokie lokaty zdobyła dla szkoły cenne nagrody min. 10 piłek, 2 siatki, torby na piłki.
Trenerem zespołów we wszystkich kategoriach jest Krzysztof Domagała .

FINAŁ SZKOLNEJ LIGI MINISIATKÓWKI

10 V 2010 reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w finałowym turnieju Szkolnej Ligi Mini Siatkówki. Wygrywając w stosunku 2 : 0 z reprezentacjami SP10 , SP166 oraz SP101 zdobyliśmy I miejsce, złoty medal oraz puchar mistrza ligi.

Rywalizacja w lidze trwała od października a wyniki podliczone na zasadach rozgrywek ligowych sumowały się przez cały rok. Nasz zespół w trakcie rozgrywek wygrał wszystkie 10 meczów nie tracąc nawet jednego seta.
Trenerem zespołu jest Krzysztof Domagała .

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINI SIATKÓWKI

W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM
W dniach 19-20.02. w Tomaszowie Mazowieckim odbył się Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki „Zdrowo – Sportowo – Zimowo”.

Naszą szkołę reprezentowały na tym turnieju dwa zespoły . Po dwóch dniach zmagań

Zajął 14 miejsce

Cała drużyna Szkoły Podstawowej nr 56 zajęła w klasyfikacji generalnej II miejsce, za co otrzymała pamiątkową piłkę z podpisami siatkarzy SKRY Bełchatów.

MISTRZOSTWA ŁODZI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W MINI SIATKÓWCE CHŁOPCÓW
12.03. w Hali Parkowej na ul. Małachowskiego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbył się Finał Mistrzostw Łodzi Szkół Podstawowych w mini siatkówce chłopców. Naszymi przeciwnikami w turnieju były SP 166, SP 101, SP 137. Zespół SP56 wygrał wszystkie mecze w stosunku 2:0, zdobywając I miejsce, złote medale i awans do Finału Mistrzostw Województwa.

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

23.03. w Hali Parkowej odbył się organizowany przez Łódzki Szkolny Związek Sportowy turniej o Mistrzostwo Województwa Łódzkiego Szkół Podstawowych w mini siatkówce chłopców. W turnieju wzięło udział sześć szkół- zwycięzców każdego rejonu.

A były to szkoły z Tomaszowa, Żychlina, Aleksandrowa, Wielunia, Piotrkowa Trybunalskiego i oczywiście zwycięzca Łodzi czyli Szkoła Podstawowa nr 56.

Zespół naszej szkoły po trudnych, stojących na wysokim poziomie meczach, pokonał w grupie szkołę z Tomaszowa 2:1 oraz Żychlina 2:0.
Mecz finałowy o złoty medal z Aleksandrowem Łódzkim zakończył się zwycięstwem SP56 w stosunku 2:0 (25-9;25-8). Zdobywając Mistrzostwo Województwa nasza szkoła wywalczyła sobie awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dn. 3-6 czerwca 2010r w Elblągu.

Skład zespołu:

W dniach 6-7. 02.2010 zespół naszej szkoły w składzie: Łukasz Rajchelt, Daniel Godala, Mikołaj Filanowski wystartował w Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki chłopców odbywającym się w Chełmie. Chłopcy rywalizowali w zespołach dwójkowych i zdobyli I miejsce w turnieju nie przegrywając żadnego meczu.

W dniach 30-31.01.2010 w Szkole Podstawowej nr 56 w Łodzi odbył się Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki chłopców w kategorii „trójek”. W turnieju wystartowało 16 zespołów z całej Polski. Obsada była bardzo doborowa ponieważ zaszczyciło nas aż siedmiu finalistów z ostatnich Mistrzostw Polski w Zabrzu.

Wola-Cup 2009 ‘’.

Rozegrali tam osiem meczy pokonując min. UKS Piast Krostoszyn, dwukrotnie TSC Berliner, SP 222 Warszawa i Wicher Kobyłkę.

Ulegli zaś zespołom: Mos Wola Warszawa, Aot hotvolley Wiedeń oraz UMKS Plas Warszawa.

Małe punkty zdecydowały, że nasz zespół nie awansował do pierwszej czwórki turnieju i ostatecznie zajął VII miejsce.

Turniej wygrał AZS UWM Olsztyn pokonując w finale UMKS Plas Warszawa.