Historyczna, polska rewolucja Internet Explorer 0Pobieranie 50.71 Kb.
Data30.04.2016
Rozmiar50.71 Kb.
Warszawa, 26 marca 2009 r.

Historyczna, polska rewolucja Internet Explorer 8.0
Po raz pierwszy w historii polscy internauci otrzymują przeglądarkę internetową przygotowaną specjalnie dla nich. Internet Explorer 8.0 PL – to już nie tylko polska wersja językowa. Od sześciu miesięcy Microsoft oraz Onet.pl, Allegro.pl i Nasza-Klasa.pl przygotowywali unikalną, polską wersję przeglądarki Internet Explorer 8.0. Przełomowe wydarzenie w postaci ścisłej współpracy z polskimi partnerami nad przygotowaniem najnowszej wersji przeglądarki przyczyniło się do powstania produktu, który jak żadna inna przeglądarka uwzględnia preferencje i przyzwyczajenia internautów
w Polsce. Tylko i wyłącznie polska wersja Internet Explorera 8.0 została dopracowana
przy współpracy z partnerami. Premiera już dziś.
Internet Explorer 8.0 jest przełomowym produktem w historii przeglądarek Microsoft. Polski oddział firmy zdecydował się przy tej okazji nie tylko przygotować lokalną wersję językową, ale także dostosować funkcjonalność Explorera do wymagań polskich użytkowników. „Nikt nie zna tak dobrze Internautów, jak największe serwisy w Polsce. Idąc tym tropem zdecydowaliśmy się zaproponować współpracę Grupie Onet.pl, Allegro i Naszej-Klasie byśmy mogli wspólnie stworzyć produkt realnie dostosowany do przyzwyczajeń i potrzeb polskiego użytkownika Internetu. To zupełny przełom
w historii naszej firmy. Oddaliśmy produkt w fazie produkcyjnej naszym partnerom, by mogli dostosować go do wymagań swoich użytkowników. Dziś przyszedł dzień, by pokazać efekty naszej pracy”
– wyjaśnia Patryk Góralowski z polskiego biura Microsoft.
Każdy z serwisów partnerskich udostępni swoje wersje Internet Explorera 8.0. Podczas przygotowań partnerzy analizowali zachowania swoich użytkowników. Na tej podstawie zostały wprowadzone stosowne funkcjonalności. Częściami wspólnymi wprowadzonych zmian są spersonalizowane
do każdego z serwisów partnerskich obiekty Web Slice, akceleratory oraz wyszukiwarki.
Promocji aplikacji polegającej na oddaniu jej w ręce partnerów już na etapie produkcji dotychczas nie widziałem. Jest to zupełnie niestandardowy sposób, którego głównym efektem będzie komfort użytkowników Internetu. Według mnie sposób działania polskiego biura Microsoft i decyzja
o współpracy jest odzwierciedleniem innowacyjności najnowszego Internet Explorera”
– powiedział Adam Wesołowski, product manager serwisu Nasza-Klasa.pl
Z przeglądarek internetowych Microsoftu korzysta 46 procent użytkowników serwisu Allegro. Naturalną koleją rzeczy jest chęć dostarczenia im wygodnego narzędzia do przeglądania aukcji. Premiera nowego Internet Explorera przyniosła możliwość dostarczenia im takiego narzędzia.
Nasi użytkownicy zobaczą, że nowa przeglądarka pozwoli im dużo wygodniej korzystać z naszego serwisu, a na tym nam zależy. Z drugiej strony pamiętajmy, że premiera tej przeglądarki to największe wydarzenie polskiego Internetu w tym roku”
– powiedział Patryk Tryzubiak, rzecznik prasowy serwisu aukcyjnego Allegro.pl.
Najważniejszy w tym projekcie jest użytkownik. Internet zmienia się niezwykle szybko, wprowadzane są nowe produkty, wciąż pojawiają się nowe serwisy i funkcjonalności. Współpracując w tym projekcie z Microsoftem dostarczamy użytkownikom najnowsze rozwiązania, Onet jest w nich obecny.
To buduje wizerunek Onetu jako marki innowacyjnej i związuje z nami użytkownika. W Internet Explorerze 8 pokazujemy bogactwo i ogromną różnorodność treści dostępnych w Onecie.
Jako rynkowy lider jesteśmy zawsze otwarci na ciekawe inicjatywy, ciekawe pomysły, które są innowacyjne, zmieniają rynek, zmieniają rzeczywistość”
– powiedział Paweł Klimiuk, rzecznik prasowy Grupy Onet.pl.
Dotychczas to serwisy internetowe były integrowane z przeglądarkami. Dzisiaj to Internet Explorer
jest zintegrowany z serwisami. „Zdecydowana większość użytkowników portalu Nasza-Klasa korzysta z Internet Explorera. Dzięki ósmej wersji przeglądarki Internet Explorer dostęp do portalu będzie dużo łatwiejszy i pozwoli na lepszą interakcję pomiędzy użytkownikami” – mówi Adam Wesołowski.
W przypadku Naszej-Klasy zaimplementowana wyszukiwarka po zalogowaniu do serwisu będzie pozwalała wyszukiwać znajomych, którzy mają swoje profile wśród społeczności Naszej-Klasy. Wpisując znane nam informacje na temat kolegów, których poszukujemy, przeglądarka automatycznie zasugeruje osoby i pozwoli na przejście do ich profili.
Akceleratory usprawniają internautom poruszanie się po Internecie. Narzędzie to ma wiele zastosowań. Na przykład jednym kliknięciem możemy przesłać wiadomość znajomym z Naszej-Klasy z interesującym artykułem na Onet.pl lub ciekawą aukcję na Allegro. Jeżeli zainteresuje nas recenzja jakiegoś produktu, przy pomocy akceleratora jednym kliknięciem sprawdzimy czy jest oferowany
na aukcjach Allegro. Jeżeli chcemy pogłębić naszą wiedzę o sprawie, której dotyczy czytany
przez nas artykuł, to jednym kliknięciem w akcelerator otrzymamy zestaw wiadomości opublikowanych na ten temat na portalu Onet.pl
Obiekty Web Slice to możliwość obserwowania online bez potrzeby odświeżania obrazu zmian
w danej części serwisu internetowego. Może to być skrzynka pocztowa Naszej-Klasy, dział wiadomości gospodarczych Onet.pl na pierwszej stronie portalu, czy interesująca aukcja na Allegro. Funkcja ta przypomina czytnik RSS, ale jej funkcjonalność i możliwości są znacznie bardziej rozbudowane.
Dodane przez partnerów funkcjonalności powodują, że polska wersja Internet Explorera jest ze wszech miar wyjątkowa. Taka forma współpracy Microsoft z partnerami jest nowym otwarciem działania polskiego oddziału firmy.
Partnerskie wersje przeglądarki Internet Explorer 8 są dostępne pod adresami:

 • Allegro.pl – www.allegro.pl/ie8

 • Nasza-Klasa.pl – www.nasza-klasa.pl/ie8

 • Onet.pl – www.onet.pl/ie8Szczegółowo i technicznie

Windows Internet Explorer 8 wprowadza udoskonalone rozwiązania dla programistów


oraz użytkowników. Najnowszą przeglądarkę wyposażono w nowe mechanizmy i funkcje zwiększające bezpieczeństwo, szybkość działania i prostotę obsługi.
Szybsze, prostsze przeglądanie sieci

W Internet Explorerze 8 wprowadzono wiele zmian w kontekście poprawy funkcjonalności


i wydajności. Dzięki temu codzienne korzystanie z sieci jest dużo szybsze. Internet Explorer 8 przyspiesza przeglądanie Internetu na wiele sposobów, oferując m.in.:


 • Inteligentny pasek adresowy. Nowy pasek adresowy w Internet Explorerze 8 nie tylko dopasowuje adresy URL do historii przeglądanych stron. Przebudowano go w taki sposób,
  aby skuteczniej porównywał tekst wprowadzany przez użytkownika w polu adresu z tytułami
  w historii, a także z treściami stron zapisanych w zakładkach, eliminując przy tym duplikaty.
  Dzięki temu ułatwia odnalezienie strony, którą użytkownik chciałby odwiedzić.

 • Usprawnione wyszukiwanie na stronie. Ulepszono sposób, w jaki użytkownicy wyszukują fragmenty tekstu w treści stron internetowych.

  • Znajdź na stronie. Funkcję Znajdź na stronie można wywołać na wiele sposobów: skrótem klawiaturowym Ctrl+F, klikając Znajdź na tej stronie w menu Edycja bądź korzystając z pola błyskawicznego wyszukiwania. Poniżej kart użytkownika pojawia się dodatkowy pasek narzędziowy, który nie zasłania żadnych tekstów na stronie.

  • Licznik wyników. Usprawniona funkcja Znajdź na tej stronie pokazuje użytkownikowi ile razy poszukiwany tekst znajduje się na stronie.

  • Zaznaczanie wyników. Funkcja Znajdź podświetla wszystkie miejsca na stronie, w których pojawia się poszukiwany tekst, dzięki czemu użytkownik może je błyskawicznie zlokalizować.

 • Przeprojektowana strona „Nowa karta”. Strona Nowa karta została w Internet Explorerze 8 przeprojektowana, umożliwiając użytkownikom wykonywanie typowych zadań za pomocą kliknięć w odnośniki na stronie.

 • Grupy kart. Gdy jedna karta zostanie otwarta z poziomu innej, wówczas przeglądarka wyświetli
  ją obok karty wyjściowej, zaś obydwie zostaną oznaczone kolorem, sygnalizującym użytkownikowi w jasny sposób, które karty zawierają powiązane treści.

 • Przywrócenie ostatniej sesji. Internet Explorer 8 umożliwia przywrócenie ostatniej sesji przeglądania z ostatniej zamkniętej kopii Internet Explorera. Funkcja ta przydaje się np. wówczas, gdy użytkownik przypadkowo zamknie przeglądarkę.


Szybsze i prostsze wdrożenie i zarządzanie dla specjalistów IT

Internet Explorer oferuje nowe funkcje dodane z myślą o specjalistach IT. Wśród mechanizmów usprawniających sieciowe zarządzanie i wdrożenia warto wymienić: • Aktualizacja plików instalacyjnych (slipstreaming). Umożliwia wdrożenie Internet Explorera 8
  i jego modyfikacji jako części obrazu systemu operacyjnego Windows Vista. Eliminuje to potrzebę oddzielnego instalowania przeglądarki. Jeżeli Internet Explorer 8 zostanie wdrożony w ten sposób, wówczas będzie zachowywał się jako część systemu Windows Vista, bez możliwości odinstalowania przez użytkowników. Poprawia to spójność i łatwość zarządzania firmowymi komputerami.

 • Uproszczony Internet Explorer Administration Kit.* Aplikacja Internet Explorer Administration Kit przeznaczona jest dla specjalistów IT i służy do łatwej konfiguracji ustawień wdrożeniowych.
  W nowej wersji umożliwia modyfikację zakładek w menu Ulubione oraz import Akceleratorów. Funkcja ta dostępna jest obecnie jako beta w angielskiej wersji językowej, a po opublikowaniu aplikacji Internet Explorer Administration Kit pojawią się także kolejne języki.

 • Usprawnienia Zasad grupy. Internet Explorer 8 daje administratorom IT narzędzia, za pomocą których mogą kontrolować i konfigurować funkcje przeglądarki, w tym akceleratory i wycinki sieci Web (obiekty WebSlice). Służy do tego ponad 100 nowych ustawień Zasad grupy, ułatwiających wdrażania, konfigurowanie i modyfikowanie przeglądarki. Wersja RC1 wprowadza wiele nowych obiektów Zasad grupy w takich obszarach jak ograniczenia połączeń, sesje InPrivate,
  tryb zgodności oraz akcje SmartScreen.


Szybsze, łatwiejsze programowanie dzięki usprawnieniom platformy programistycznej

Internet Explorer 8 przynosi nie tylko znacznie lepszą obsługę standardów, ale także dodatkowe unowocześnienia platformy dla programistów. Internet Explorer 8 poprawia wydajność wielu podsystemów Internet Explorera, takich jak parser HTML, przetwarzanie reguł kaskadowych arkuszy styli (CSS), manipulacja drzewem kodu strony, parser JScript, zarządzanie pamięcią i zbieranie nieużywanej pamięci (garbage collector), dzięki czemu programiści Web mogą łatwiej tworzyć atrakcyjne witryny. Dodatkowe zmiany poczynione z myślą o programistach to:
 • CSS 2.1. W momencie udostępnienia finalnej wersji Internet Explorer 8 będzie w pełni zgodny
  ze specyfikacją CSS 2.1. Kompatybilność z CSS 2.1 sprawi, że projektanci i programiści stron będą mogli przygotować jeden kod, który będzie bez trudu poprawnie wyświetlany w różnych przeglądarkach. Microsoft przewiduje, że pomiędzy wersją RC1 a finalną zmiany będą minimalne, ale wprowadzi niezbędne korekty, wskazane przez społeczność programistów.

 • Usprawnienia DOM i HTML 4.01. Internet Explorer 8 usuwa wiele niezgodności występujących między przeglądarkami. Przykładowo, metody pobierania, ustawiania i usuwania atrybutów (get/set/remove) są teraz kompatybilne z innymi przeglądarkami. Programiści zauważą także znaczny wzrost wydajności w rozwiązaniach wykorzystujących technologie AJAX.

 • Wschodzące standardy. Internet Explorer 8 wprowadza rozwiązania z myślą o przyszłych standardach, takich jak przygotowany przez W3C standard HTML 5 Draft DOM Storage, Selectors API autorstwa Web Applications Working Group czy też obsługa zalecanej składni ECMAScript 3.1.

 • Nowe mechanizmy nawigacyjne dla aplikacji AJAX. Programiści mogą aktualizować stos przeglądarki wykorzystywany do nawigacji wstecz i do przodu, a także pasek adresowy bezpośrednio z poziomu aplikacji AJAX. Dzięki temu mechanizmy przeglądarki działają prawidłowo w aplikacjach AJAX-owych.

 • Acid2. Internet Explorer 8 prawidłowo przechodzi test Acid2.

 • Kompatybilność. Silnik układu strony zastosowany w przeglądarce Internet Explorer 8
  jest bardziej zgodny ze standardami, dzięki czemu programiści mogą skupić się na przestrzeganiu standardów i tworzeniu pojedynczej strony dla wielu różnych przeglądarek. Programiści mogą jednak sami zdecydować, kiedy chcą przebudować swoje serwisy pod kątem nowego, zgodnego ze standardami silnika. Internet Explorer daje możliwość użycia silnika układu strony
  z przeglądarki Internet Explorer 7 poprzez wstawienie prostego znacznika meta w kodzie strony lub dodanie pojedynczego nagłówka http po stronie serwera.

 • Narzędzia deweloperskie. Narzędzia, które wcześniej były dostępne za pośrednictwem Internet Explorer Developer Toolbar, teraz są wbudowane bezpośrednio w Internet Explorera 8,
  a ich funkcjonalność została poszerzona. Narzędzia te służą do szybkiego wyszukiwania błędów w kodzie HTML, CSS i JScript przy pomocy środowiska graficznego. Programiści mogą błyskawicznie lokalizować i usuwać problemy, ponieważ narzędzia dają głęboki wgląd w strukturę DOM. W wersji RC1 pojawiła się teraz przydatna opcja w menu, pozwalająca wybrać aplikację służącą do podglądu kodu źródłowego strony.


Nowe funkcje pozwalające sięgać poza stronę

Internet Explorer 8 pozwala użytkownikom sięgnąć poza przeglądaną właśnie stronę i uaktywnić wiele usług internetowych. Istnieje kilka sposobów interakcji z usługami internetowymi, które wprowadza nowa wersja przeglądarki:
 • Akceleratory. Dają natychmiastowy dostęp do przydatnych dla użytkowników usług internetowych z każdej odwiedzanej strony. Z drugiej strony, programiści zyskują prosty sposób na powiększenie zasięgu swoich usług. Akceleratory przyspieszają poruszanie się po sieci, ponieważ umożliwiają uruchamianie usług online bez opuszczania bieżącej strony sieci Web.

 • Wycinki sieci Web (obiekty WebSlice). Programiści mogą oznaczyć fragmenty strony
  jako obiekty WebSlice, dając użytkownikom możliwość monitorowania potrzebnych im informacji w trakcie przeglądania innych miejsc w Internecie. Przeglądarka wskazuje, które wycinki zostały zaktualizowane. Wystarczy jedno kliknięcie na pasku Ulubionych, aby zobaczyć bogatą wizualnie prezentację wycinków, umożliwiających przejście do pełnej strony.

 • Ulepszone pole szybkiego wyszukiwania.* Pole szybkiego wyszukiwania w Internet Explorerze 8 jest bardziej pomocne, ułatwiając użytkownikom wyszukanie interesujących ich treści
  i zwiększając prawdopodobieństwo otrzymania trafnych wyników. W miarę, jak użytkownik wpisuje poszukiwaną frazę, otrzymuje przygotowane przez wyszukiwarkę sugestie, łącznie z obrazami. Ponadto pole szybkiego wyszukiwania uwzględnia wyniki z listy ulubionych zakładek użytkownika oraz z historii przeglądania. W wersji RC1 pojawiła się możliwość szybkiego przełączenia między ulubionymi wyszukiwarkami. Wystarczy jedno kliknięcie w ikonę poniżej sugerowanych zapytań
  do wyszukiwarki.


Najbezpieczniejszy i najbardziej niezawodny Internet Explorer w historii

Pojawiające się w Internecie zagrożenia stale ewoluują, ale ludzie muszą mieć przekonanie, że mogą bezpiecznie korzystać z sieci. Internet Explorer 8 zwiększa zaufanie użytkowników do Internetu dzięki lepszym mechanizmom do kontroli i ochrony danych. Internet Explorer 8 oferuje kompleksowe podejście do zagadnień bezpieczeństwa i prywatności, koncentrujące się na inżynierii społecznej, nowym zabezpieczeniom przeciwko atakom na serwery internetowe, a także kolejnym ulepszeniom chroniącym przeglądarki. Wśród ulepszeń w zakresie bezpieczeństwa i prywatności, jakie pojawiły się w Internet Explorerze 8, warto wymienić:
 • Tryb InPrivate. Uruchomienie trybu InPrivate sprawia, że dane oraz prywatne informacje użytkownika nie zostaną zapisane lokalnie na komputerze, z którego korzysta, a także przez zewnętrzne podmioty, które mogłyby mieć możliwość śledzenia użytkownika w sieci.
  Nowością w wersji RC1 jest możliwość niezależnego korzystania z dwóch dostępnych funkcji (Blokowanie InPrivate lub Filtrowanie InPrivate).

  • Przeglądanie InPrivate. Włączenie funkcji Przeglądanie InPrivate sprawia, że historia, tymczasowe pliki internetowe i pliki cookie nie zostaną zapisane na komputerze użytkownika. W wersji RC1 włączenie tej funkcji powoduje automatyczne zablokowanie pasków narzędzi
   i rozszerzeń. Ponadto użytkownicy mają możliwość automatycznego usuwania historii przeglądanych stron w momencie zamykania przeglądarki.

  • Filtrowanie InPrivate. Funkcja ta, znana w wersji Beta 2 pod nazwą Blokowanie InPrivate, pomaga chronić prywatność, dając użytkownikowi możliwość zablokowania treści pochodzących od zewnętrznych podmiotów, mogących śledzić i gromadzić dane
   o zachowaniach użytkowników w Internecie. Użytkownicy otrzymują odpowiednie powiadomienie i mogą sami wybrać, które z takich podmiotów zablokować, a którym umożliwić działanie. Nowością w wersji RC1 jest możliwość ręcznego ustawienia progu
   w przedziale od 3 do 30 w Ustawieniach Filtrowania InPrivate.

 • Widok zgodności. Niektóre strony internetowe zaprojektowane dla starszych przeglądarek mogą nie wyświetlać się poprawnie w Internet Explorerze 8, który – domyślnie – renderuje treści
  w sposób jak najbardziej zgodny ze standardami. Dlatego nową przeglądarkę wyposażono
  w przycisk Widoku zgodności, którego wciśnięcie powoduje wyświetlenie tych stron zgodnie
  z zamierzeniem projektantów. Umożliwia to łatwe usunięcie problemów z wyświetlaniem,
  takich jak np. przesunięte menu, obrazy czy tekst.

 • Lista Widoku zgodności.* Użytkownicy Internet Explorera 8 mogą pobrać listę znanych witryn, które najlepiej przeglądać w trybie Widoku zgodności. Po przejściu na jedną z takich stron Internet Explorer automatycznie wyświetli ją w Widoku zgodności, nie czekając aż użytkownik uruchomi ten tryb ręcznie.

 • Odzyskiwanie po awarii. Jeżeli jedna z kart aktywnych w Internet Explorerze 8 ulegnie awarii, wówczas zostanie automatycznie przywrócona , podobnie jak wszelkie informacje potencjalnie wprowadzone przez użytkownika na stronie (np. podczas pisania wiadomości e-mail
  lub wypełniania formularza).

 • Usuwanie historii przeglądania. Internet Explorer 8 ulepsza funkcję do usuwania historii przeglądania, dając użytkownikom możliwość skasowania plików cookie, historii i innych danych, zachowując je jednocześnie dla ulubionych stron użytkownika.

 • Filtr SmartScreen. Nowy filtr, będący rozwinięciem filtru phishingowego (chroniącego przed wyciekiem danych osobowych) firmy Microsoft. Chroni przed szerszą gamą zagrożeń phishingowych i przed stronami, które próbują wczytać na komputer użytkownika złośliwe oprogramowanie. Filtr SmartScreen jest teraz prostszy w obsłudze, ponieważ ulepszono interfejs użytkownika i komunikaty ostrzegawcze, mające zapobiegać wchodzeniu na strony potwierdzone jako niebezpieczne.

 • Zapobieganie atakom typu ClickJacking. Nowością w Internet Explorerze 8 jest funkcja, umożliwiająca właścicielom stron internetowych umieszczenie w nagłówku strony specjalnego znacznika, pomagającego wykrywać i zapobiegać atakom typu ClickJacking. Jest to luka, w której cyberprzestępcy podsuwają użytkownikom pozornie niewinne strony internetowe, jednak kliknięcie na nich może spowodować wyciek poufnych informacji, takich jak nazwy użytkownika bądź hasła. Internet Explorer 8 wykrywa strony stosujące ten znacznik i wyświetla użytkownikom nowy ekran błędu, informujący, że właściciel treści nie zgadza się na ich prezentowanie w ramce. Jednocześnie przeglądarka da użytkownikowi opcję otworzenia danych treści w nowym oknie.

 • Filtr Cross-site scripting (XSS). Ataki XSS plasują się w czołówce metod służących
  do przełamania zabezpieczeń serwerów internetowych i aplikacji webowych. Internet Explorer 8 wyposażony jest w filtr XSS, który potrafi dynamicznie wykrywać ataki XSS typu 1 (odbicie). Pomaga to chronić użytkowników i systemy przed atakami, w efekcie których mogłoby dojść
  do ujawnienia informacji, wykradzenia plików cookie, kradzieży kont/tożsamości lub innych prób podszycia się pod użytkownika bez odpowiednich uprawnień.

 • Mechanizm Data Execution Prevention (DEP). Mechanizm DEP, włączony domyślnie w Internet Explorerze 8 w systemie Windows Vista z dodatkiem Service Pack 1, to zabezpieczenie,
  które pomaga chronić komputer przed uszkodzeniami powodowanymi przez wirusy i inne zagrożenia. Jego działanie polega na zablokowaniu niektórym rodzajom kodu możliwości zapisu w pamięci wykonawczej.

 • Cross-Document Messaging (XDM). XDM to bardzo bezpieczna metoda dwukierunkowej komunikacji między różnymi dokumentami przy zachowaniu obopólnej zgody. Internet Explorer 8 oferuje także metodę toStaticHtml oraz wbudowaną obsługę notacji obiektowej JavaScript,
  co pozwala bezpiecznie oczyszczać dane bez poświęcana wydajności.

 • Cross-Domain Requests (XDR).* Komunikacja między domenami stanowi integralny element programowania z użyciem technik AJAX i tworzenia aplikacji łączących wiele różnych serwisów. Internet Explorer 8 oferuje obiekty XDomainRequest, które mogą posłużyć do bezpieczniejszego odpytywania publicznych zasobów z serwerów znajdujących się pod inną domeną. Mechanizm XDR sprawdza teraz nagłówki Access-Control-Allow-Origin pod kątem konkretnych adresów URL. Obsługuje także symbole wieloznaczne (wildcards). Dane pochodzące z innych domen
  są dostępne tylko wówczas, gdy serwer sygnalizuje wprost, że chce udostępniać dane pomiędzy domenami. Pomaga to chronić serwery przed atakami.

 • Podświetlanie domen. Internet Explorer 8 zaznacza pogrubioną czcionką nazwę domeny
  w adresie URL wyświetlanym w pasku adresowym. Ułatwia to użytkownikom zorientowanie się,
  na jakiej są witrynie i pomaga uniknąć stron próbujących wyłudzić od użytkownika informacje. Nazwa domeny wyświetlana jest w kolorze czarnym, wyróżniając się na tle innych znaków
  w adresie URL, wyświetlanych na szaro.

 • Kontrolki ActiveX uaktywniane dla konkretnej strony. Uaktywnienie kontrolek ActiveX tylko
  dla wybranych witryn (SiteLock) zmniejsza potencjał do ataku, ponieważ kontrolki takie mogą działać tylko w obrębie domeny, z której zostały oryginalnie zainstalowane. Dzięki temu użytkownicy i administratorzy mogą zarządzać tym, gdzie kontrolki ActiveX mają prawo być wykonywane.

 • Kontrolki ActiveX uaktywniane dla konkretnego użytkownika. Jest to mechanizm, pozwalający twórcom kontrolek ActiveX pisać je w taki sposób, aby dostępne były one tylko
  dla użytkownika instalującego je w systemie, a nie dla wszystkich użytkowników danego systemu. Zapewnia to innym użytkownikom dodatkową ochronę przed złośliwymi lub źle napisanymi kontrolkami.Informacje o firmie:
Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System oraz technologia Microsoft.NET.
Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 95 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Poza biurem
w Warszawie firma posiada również, otwarte przez Billa Gatesa w 2006 roku, jedno z trzech na świecie Centrum Inżynierii Oprogramowania. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft. Microsoft współpracuje z ośmioma tysiącami partnerów i dwudziestoma tysiącami inżynierów w całej Polsce.
Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie, jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi,
są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w nas samych i otaczającym świecie. Dlatego też, polski oddział Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. Naturalną konsekwencją tego zobowiązania i prowadzonej działalności biznesowej jest realizowanie zadań społecznych w obszarze edukacji informatycznej i walki ze zjawiskiem „wykluczenia informacyjnego”. W listopadzie 2008 roku Microsoft za projekt „Partnerstwo dla Przyszłości” otrzymał główną nagrodę – statuetkę Złotego Spinacza, przyznawanego
w najważniejszym konkursie w polskiej branży PR „Złote Spinacze”, a w niespełna rok wcześniej, zaszczytny tytuł „Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2007” przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski. Celem tego realizowanego od 2004 r. projektu jest wspieranie polskiej edukacji w innowacyjnych działaniach, które przeciwdziałają zjawisku „wykluczenia cyfrowego” młodego pokolenia.

Z kolei w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi, firma wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii – wiedzy, informacji i umiejętności informatycznych. W uruchomionym we wrześniu 2006 roku programie „Microsoft dla non-profit”, firma przekazuje bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji społecznych. W 2007 roku Microsoft otrzymał tytuł Dobroczyńcy Roku 2006 w kategorii „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy”, przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Microsoft konsekwentnie potwierdza także swoją wysoką pozycję wśród pracodawców, zajmując od kilku lat czołowe miejsca
w badaniu prowadzonym przez Hewitt Associates i zdobywając tytuł „Najlepszego Pracodawcy w Polsce”.
Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu
z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 308 801.
***
Microsoft, Windows, Windows Mobile, Visual Studio, Windows Server System, Windows Server, SQL Server, Visual Studio, BizTalk Server, Microsoft Dynamics są zarejestrowanymi znakami towarowymi, bądź znakami towarowymi Microsoft Corp.
w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Nazwy wymienionych firm i produktów mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli.

Dodatkowych informacji udzielą:
Joanna Frąckowiak Piotr Kaniowski

Microsoft Sp. z o.o. Microsoft Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 195 A Al. Jerozolimskie 195 A

02-222 Warszawa 02-222 Warszawa

tel. 0 22 594 10 00 tel. 0 22 594 10 00

fax. 0 22 594 10 02 fax. 0 22 594 10 02

e-mail: joannafr@microsoft.com e-mail: v-piotrk@microsoft.com

Marek Zaleski

Weber Shandwick

tel. 0 22 210 12 80

fax. 0 22 210 12 81

kom. 0 605 601 976

e-mail: mzaleski@webershandwick.com
z


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna