I warmińskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora „solo” zakończonePobieranie 7.66 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar7.66 Kb.

I Warmińskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora „SOLO” zakończone

Laureaci i Jurorzy festiwalu /Zwycięstwem Agnieszki Przepiórskiej z Warszawy zakończyły się dzisiaj (19.01) I Warmińskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora „SOLO”. Trwający dwa dni festiwal, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, miał na celu promowanie monodramu jako formy artystycznej ekspresji i konfrontowanie się w niej aktorów z całej Polski.

Podczas spotkań zaprezentowało się dziewięcioro artystów, którzy stanęli w szranki o nagrody: Mateusz Olszewski (Warszawa) w monodramie „Novecento”, Arkadiusz Jakszewicz (Lidzbark Warmiński) w monodramie „Roody Alien – Przemówienie”, Łukasz Matuszek (Cieszyn) w monodramie „Russkij Ostrov”, Jakub Konrad Korzunowicz (Olsztyn) w monodramie „Niebo tuż za zakrętem”, Dariusz Sosiński (Kalisz) w monodramie „Tancerz mecenasa Kraykowskiego”, Wiktor Malinowski (Pisz) w monodramie „Pozor už nemôžem”, Anna Wojnarowska (Warszawa) w monodramie „Ismena – nieopisana siostra”, Trev Hill (Olsztyn) w monodramie „The Miller's Tale”, Agnieszka Przepiórska (Warszawa) w monodramie „I Będą Święta”. Poza konkursem wystąpił Bartosz Mazurkiewicz w monodramie „Koniec”.

Aktorów, którzy prezentowali się w Kamienicy Naujacka MOK, Spichlerzu MOK oraz w sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena oceniało jury w składzie: Janina Tomaszewska (pedagog teatralny), Wiesław Geras (założyciel oraz animator Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora) i Marek Brand (dramaturg i reżyser). Jurorzy mieli do rozdysponowania 5 tys. zł na najwyżej ocenione przez siebie prezentacje.

Wyniki:


» Łukasz Matuszek - nagroda wysokości 1000 zł przyznana przez Janinę Tomaszewską
» Mateusz Olszewski - nagroda wysokości 1000 zł przyznana przez Wiesława Gerasa
» Anna Wojnarowska - nagroda wysokości 1000 zł przyznana przez Marka Branda
» Dariusz Sosiński - wyróżnienie
» Agnieszka Przepiórska - Grand Prix festiwalu (2000 zł) przyznana jednogłośnie przez jury.
******
Agnieszka Przepiórska - ukończyła Wydział aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Sztuki Teatralnej i Filmowej w Petersburgu. W latach 2005-2008 była aktorką w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. W swoim dorobku ma wiele ról dramatycznych (w Teatrze Imka w Warszawie, Teatrze Konsekwentnym). Za rolę w zaprezentowanym na spotkaniach monodramie otrzymała główną nagrodę na Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim.

Źródło: http://www.olsztyn24.com/news/19341-i-warmiskie-spotkania-teatrow-jednego-aktora-solo-zakoczone.html


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna