Informacja prasowa rozwiązania amx kompatybilne z urządzeniami ApplePobieranie 10.34 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar10.34 Kb.


INFORMACJA PRASOWARozwiązania AMX kompatybilne z urządzeniami Apple
Kraków, 15 czerwca 2010 roku -- AMX poinformował, że jego rozwiązania są kompatybilne z urządzeniami firmy Apple®. W praktyce oznacza to możliwość zarządzania systemami AMX za pośrednictwem urządzeń Apple®, a także opcję kontroli urządzeń Apple® przy wykorzystaniu AMX.
AMX to jeden z największych na świecie dostawców zaawansowanych systemów do zarządzania multimediami. Znajdują one zastosowanie głównie w przypadku sal konferencyjnych i szkoleniowych, ale również w pracowniach szkolnych czy domach, gdzie występuje znaczna liczba rozwiązań audiowizualnych. AMX pozwala na zarządzanie całą elektroniką (i nie tylko) z jednego miejsca - przy użyciu konsoli z panelem dotykowym można sterować temperaturą w pokoju, telewizją, projektorem, nagłośnieniem, kamerami monitoringu wizyjnego, żaluzjami itp. Dzięki podjętym przez AMX działaniom, zarządzanie jest możliwe także z poziomu urządzeń firmy Apple®.
Systemy i urządzenia AMX mogą być już sterowane za pomocą nowego na rynku Apple® iPad™. Obecnie AMX wspiera integrację z Apple, Blackberry®, a także technologie bazujące na platformie Android® oraz Windows®. W przypadku rozwiązań Apple (iPod, iPad), AMX oferuje integrację technologii, które komunikują się w obu kierunkach: od Apple do AMX oraz od AMX do Apple. AMX oferuje dwie aplikacje: interfejs pozwalający takim produktom, jak Apple iPad kontrolować system AMX, a także aplikację umożliwiającą technologii AMX zarządzanie materiałami muzycznymi oraz wideo w urządzeniach Apple iPod i Apple TV®.
Dla posiadających urządzenia Apple®, udostępniona przez AMX opcja oznacza możliwość zarządzania całą elektroniką znajdującą się w sali konferencyjnej czy w domu z poziomu panelu dotykowego z logo Apple®. Dzięki temu nie jest konieczne posiadanie dedykowanej dla systemu AMX konsoli z panelem dotykowym, aby sprawnie i z jednego miejsca sterować projektorem, nagłośnieniem, telewizją czy żaluzjami. Bez problemu będzie można wykorzystać do tego posiadane już urządzenie Apple®.
AMX wspiera obecnie integrację wielu komputerów PC, netbooków i tabletów przy wykorzystaniu przeglądarek Windows®, Internet Explorer®, Mozilla Firefox® oraz Apple Safari®. AMX wspiera również takie urządzenia, jak telefony komórkowe, które wykorzystują technologie: Android™, Apple OS, Blackberry® i Windows Mobile®, a dodatkowo odtwarzacze mp3.
###

Informacja o Veracomp SA


Veracomp jest dystrybutorem rozwiązań teleinformatycznych realizującym model dystrybucji z wartością dodaną (VAD - Value Added Distributor). Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań w obszarze nowych technologii w zakresie różnych specjalizacji: sieci, telekomunikacja, bezpieczeństwo IT, pamięci masowe i serwery, zarządzanie infrastrukturą IT, systemy audiowizualne i Digital Signage, cyfrowy obieg dokumentów, medycyna cyfrowa, produkty dla użytkowników domowych i segmentu SOHO. Veracomp, jako dystrybutor VAD, oprócz standardowych w dystrybucji usług logistyki i finansowania, prowadzi także doradztwo techniczne i biznesowe, udziela konsultacji oraz oferuje wsparcie marketingowe. Spółka działa w 16 krajach Europy Środkowo - Wschodniej. W 2009 roku przychody firmy ze sprzedaży wyniosły 291 mln złotych, co stanowi 5 proc. wzrostu w stosunku do roku poprzedniego. Więcej informacji pod adresem: www.veracomp.pl.
Informacja o AMX

AMX to światowy lider w rozwiązaniach kontroli systemów audiowizualnych. Urządzenia i oprogramowanie AMX upraszczają sposób w jaki ludzie wchodzą w interakcje z technologią. AMX oferuje kompleksowe, stabilne oraz skalowalne systemy zarządzania lawinowo rosnącą ilością technologii w pracy i domu. W ofercie AMX znajdują się wielokrotnie nagradzane produkty rozciągniętej kontroli i automatyki, system wide switching, urządzenia do dystrybucji sygnału audio/wideo oraz zarządzania technologią. Rozwiązania AMX wdrażane są na całym świecie, w salach konferencyjnych, wykładowych, mieszkaniach, centrach sterowania, zarządzania siecią, hotelach, miejscach rozrywki, czy zapleczach transmisyjnych. Więcej informacji na stronie: www.amx.com.Dodatkowe informacje

Krzysztof Rupar, Specjalista ds. PR, tel.: (12) 25 25 636, GSM: 693 281 158e-mail: Krzysztof.Rupar@veracomp.pl; Veracomp SA; www.veracomp.pl©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna