Informacja prasowa startują zapisy na warsztaty Animatora! Jak stworzyć animowany teledysk? Kto był pionierem rotoskopii? Czy w fotoplastikonie można zamknąć sny? Na te I inne pytania widzowie Festiwalu znajdą odpowiedź na warsztatachPobieranie 11.44 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar11.44 Kb.
INFORMACJA PRASOWA

Startują zapisy na warsztaty Animatora!
Jak stworzyć animowany teledysk? Kto był pionierem rotoskopii? Czy w fotoplastikonie można zamknąć sny? Na te i inne pytania widzowie Festiwalu znajdą odpowiedź na warsztatach Animatora. Zapisy startują już dziś, tj. w poniedziałek, 15. czerwca i potrwają do przyszłego tygodnia. Uwaga – liczba miejsc jest ograniczona i liczy się kolejność zgłoszeń. Wstęp na warsztaty kosztuje symboliczną złotówkę.

Zapisy na warsztaty Animatora dla Dzieci ruszą w przyszły poniedziałek!

W tym roku przygotowaliśmy 5 różnych propozycji: na warsztatach pt. „Naśladując Maxa Fleischera” uczestnicy stworzą teledysk do muzyki Ares & The Tribe, wykorzystując do tego technikę rotoskopii. Zajęcia poprowadzi znany i lubiany przez widzów Animatora Yach Paszkiewiczdyrektor Yach Filmu, który zaprezentuje również wybór wideoklipów z tego wydarzenia. Krzysztof Rusinek z Alchemiq Studio na warsztatach animacji 3D pokaże, jak wiele pięknych rzeczy można zrobić w zaciszu domu i "wnętrzu" swojego komputera. Adriana Prodeus krytyczka filmu i sztuki, wykładowczyni, autorka książki "Themersonowie. Szkice biograficzne" oraz współautorka pracy "Polski Film Animowany", script-doctor, publicystka m.in. miesięcznika „Kino” zdradzi tajniki pisania o animacji
Najlepszy artykuł powstały w ramach warsztatów zostanie opublikowany na łamach poznańskiego dodatku "Gazety Wyborczej". Elżbieta Jeznach reżyserka i aktorka paryskiego teatru Miettes De Spectacles zaprosi uczestników do odkrycia intymnego świata snów i stworzenia ich niezwykłego zapisu. Celem warsztatów tworzenia peep boxów jest uczynienie ze snów historii widocznych dla innych osób i utrwalenie ich w specjalnie zbudowanych magicznych sześcianach – fotoplastikonach. Przy użyciu wycinków z gazet, małych przedmiotów-zabawek, guzików, pereł, koralików, miniaturowych figurek i specjalnego oświetlenia, będzie możliwe zainscenizowanie odnalezionych własnych lub zasłyszanych cudzych snów. Ostatnia propozycja to warsztaty z reżyserem Damienem O’Connorem z Brown Bag Films w Dublinie, który pracował przy takich produkcjach, jak: „Noddy”, „Świnka Olivia”, „Octonauci”, a obecnie współpracuje jako reżyser i koordynator storyboardów przy najpopularniejszym amerykańskim show dla dzieci w wieku przedszkolnym – „Doc McStuffins”. Damien poprowadzi uczestników swoich warsztatów krok po kroku od pomysłu do storyboardu. Uwaga, te zajęcia odbędą się w języku angielskim. Koszt udziału w zajęciach to symboliczna złotówka. Aby się zapisać wystarczy wejść na stronę Animatora – w zakładce aktualności znajdują się linki do formularzy zgłoszeniowych:

http://www.animator-festival.com/posts/warsztaty

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Przypominamy, że na stronie Animatora znajdują się formularze akredytacyjne dla dziennikarzy zainteresowanych udziałem w Festiwalu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------LINK DO MATERIAŁÓW:

https://www.dropbox.com/sh/mdofplk1y5r0u8l/AADhm6gdKScZH0U95JcE2gMra?oref=e

LINK DO FORMULARZA AKREDYTACYJNEGO:

http://www.animator-festival.com/files
KONTAKT DLA MEDIÓW:

Joanna Stankiewicz/ Rzeczniczka Prasowapress@animator-festival.com
+48 506 021 360


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna