Instrukcja korzystania z baz Cochrane LibraryPobieranie 10.09 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar10.09 Kb.
Instrukcja korzystania z baz Cochrane Library

1. Bazy Cochrane Library dostępne są ze strony www.aotm.gov.pl z panelu menu znajdującego się po lewej stronie.


Rys. 1
2. Po wybraniu linku „bezpłatny dostęp do Cochrane Library” otworzy się strona logowania, gdzie należy wpisać login oraz hasło (rys. 2) lub wypełnić formularz rejestracji (rys. 4) w celu otrzymania danych umożliwiających dostęp do zasobów Cochrane Library. Istnieje również możliwość odzyskania zapomnianego hasła lub powrotu na stronę główną Agencji Oceny Technologii Medycznych. W przypadku wybrania procedury odzyskiwania hasła otworzy się okno, w którym należy podać adres e-mail użyty podczas rejestracji (rys. 3).


Rys. 2

Rys. 3

3. Formularz przedstawiony na rys. 4 ilustruje, jakie pola użytkownik musi wypełnić, aby otrzymać swój login oraz hasło. Wszystkie pola z wyjątkiem oznaczonych gwiazdką są obowiązkowe. Po prawidłowym wypełnieniu formularza login oraz automatycznie wygenerowane hasło zostaną wysłane na podany adres e-mail.Rys. 4

4. Po zalogowaniu otworzy się strona, na której użytkownik może przejść do zasobów Cochrane Library, zmienić swoje hasło lub zakończyć pracę, wybierając „wyloguj” (rys. 5). Nowe hasło, które musi się składać z co najmniej ośmiu znaków, należy wpisać dwukrotnie.

Rys. 5
5. Po wybraniu „przejdź do Cochrane Library” otworzy się strona z zasobami Biblioteki (rys. 6), na której użytkownik, wybierając polecenie „My Profile”, musi się ponownie zarejestrować.


Rys. 6

6. Po wybraniu ww. opcji użytkownik będzie miał możliwość wpisania loginu i hasła (jeśli wcześniej się zarejestrował – rys. 7), by wejść do zasobów Biblioteki, lub, po wybraniu „Register Now”, wypełnienia odpowiedniego formularza w celu otrzymania hasła (rys. 8).

Rys. 7

Rys. 8
Po wypełnieniu krótkiego formularza użytkownik otrzyma na podany adres e-mail hasło umożliwiające dostęp do Cochrane Library (loginem jest adres e-mail).

Wykorzystując otrzymane dane użytkownik może zalogować się do Cochrane Library, gdzie ma możliwość zapisywania w swoim profilu przeczytanych artykułów, aby łatwo i szybko do nich w przyszłości wracać, oraz zmiany hasła, na przykład na takie samo jak podczas procedury logowania na stronie AOTM (rys. 9).


Rys. 9
Po wykonaniu wszystkich czynności użytkownik ma pełny dostęp do biblioteki Cochrane Library.
©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna