Jaworzno: Chór „gospel wings jaworznoPobieranie 19.49 Kb.
Data27.04.2016
Rozmiar19.49 Kb.
GOSPEL CELEBRATION 27 września 2015
INFORMACJE O ORGANIZATORACH I CHÓRACH

JAWORZNO:
Chór „GOSPEL WINGS JAWORZNO” jest pierwszym i jedynym amatorskim chórem gospel
w Jaworznie. Powstał w listopadzie 2011 roku z inicjatywy Agaty Godek oraz Joanny Jałowiecka. Pod okiem dyrygentki Agnieszki Twardoch chórzyści stawiali pierwsze muzyczne kroki. Od września 2012 opiekę nad chórem objęła dyrygentka Agnieszka Kiepuszewska. Rok później kierownictwo przejęła dyrygentka Edyty Gryboś-Zabrzeńska. Dzięki niej chór nie tylko zaczął częściej występować przed coraz szerszą publicznością, ale również zaczął śpiewać tradycyjne pieśni a capella. Gospel Wings Jaworzno działa w formie stowarzyszenia
i ma charakter ekumeniczny. Chór prowadzi stały nabór chętnych, którzy chcą śpiewać i nie boją się pracy nad swoim głosem.
THE FEEL HARMONIC SINGERS to pasjonaci śpiewu a capella. Wykonują największe hity muzyki rozrywkowej, gospel, jazz czy pop w ciekawych aranżacjach. Koncertując, starają się przekazywać publiczności swoją pozytywną energię. Na co dzień każdy z nich jest pracownikiem Chóru Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach.
Z angielska feel harmonic znaczy tyle co czuję harmonię. W swoim programie zatytułowanym: „Gospel, swing, soul” starają się pokazać, jak oni to czują. Ich misją jest propagowanie śpiewu a capella, ale nie stronią także od koncertowania z towarzyszeniem fortepianu czy orkiestry. Pokazują, że nie trzeba wiele, aby czerpać przyjemność
z muzykowania.

Współorganizatorami koncertu w Jaworznie są Stowarzyszenie Gospel Wings, Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

KATOWICE:
GOSPEL SOUND to grupa osób różnych wyznań chrześcijańskich, które połączyła wspólna pasja śpiewania i grania radosnej muzyki na chwałę Boga oraz dziękowania za Jego dary. Nazwa chóru oznacza dźwięk Ewangelii i nawiązuje do celu, którym jest wielbienie Boga. Chór powstał w 2011 roku i liczy ponad 20 członków. Prowadzą go Jolanta Mitko oraz zespół instrumentalistów pod kierownictwem Artura Wypicha. W standardowym repertuarze chóru znajdują się pieśni negro spirituals oraz współczesne utwory gospel wykonywane głównie
w języku angielskim, ale także polskim.

W lutym 2015 roku chór założył Stowarzyszenie Gospel bez Granic. Powstało ono, by rozwijać członków muzycznie i duchowo oraz zrobić coś dobrego dla tych, którzy są odbiorcami twórczości chóru. Nazwa Gospel bez Granic jest nieprzypadkowa: jego członkowie wierzą, że muzyka jest w stanie pokonać wiele barier, a muzyka gospel szczególnie. Stowarzyszenie pragnie łączyć ludzi różnych wyznań chrześcijańskich, w różnym wieku, mówiących różnymi językami, organizować koncerty, warsztaty i wieczory uwielbienia, doskonalić się oraz przekazać część radości i wiary słuchaczom.


CHÓR "Z MIŁOŚCI" to chór gospel, zrzeszający ludzi z różnych kościołów, których połączyła miłość do Pana Boga, pragnienie śpiewania Jemu na chwałę i głoszenia ludziom – poprzez śpiew – Ewangelii (dobrej nowiny) o zbawieniu w Jezusie Chrystusie.

Chór śpiewa prawie wyłącznie po polsku, aby przesłanie wykonywanych pieśni bez barier językowych docierało wprost do serc ludzi i mogło wydać w nich owoce.

Chór "Z Miłości" istnieje od ponad 10 lat. Członkowie są ludźmi młodymi (ciałem i duchem) ludźmi z różnych stron Śląska i nie tylko. Są wśród nich profesjonaliści, którzy na co dzień zajmują się śpiewem i muzyką, są amatorzy, niektórzy prowadzą śpiew, uwielbienie w swoich parafiach, zborach, wszyscy obdarzeni przez Boga talentem muzycznym. Dlatego to Jemu członkowie chóru oddają chwałę w śpiewanych pieśniach.

Koncerty chóru często połączone są z ewangelizacją i osobistymi świadectwami ludzi, którzy zaufali Bogu.


Współorganizatorami koncertu w Katowicach są Stowarzyszenie Gospel Bez Granic oraz Miejski Dom Kultury “Bogucice - Zawodzie”.

KIELCE:
Chór GOoD NEWS powstał w 2009 r. przy kościele o. Kapucynów w Kielcach z inicjatywy Justyny Mroczek-Gil, która do dziś prowadzi chór. GOoD NEWS ma na swym koncie kilkadziesiąt koncertów, współpracę ze znakomitymi wokalistami i instrumentalistami,m.in. Gabrielą Gąsior, Piotrem Nazarukiem, Mikołajem Blajdą. W 2012 r. chór współpracował przy projekcie Michael Jackson Symfonicznie (Krynica Zdrój, Warszawa). Od 5 lat bierze aktywny udział w warsztatach gospel organizowanych na terenie całego kraju. Jest współorganizatorem Świętokrzyskich Warsztatów Gospel. Chórzyści GOoD NEWs chcą nieść poprzez muzykę gospel dobre wiadomości, czyli Słowo, które pochodzi od Boga, a także opowiadać o doświadczeniu osobistego spotkania z Chrystusem, dzielić się otrzymaną łaską. Chórowi towarzyszy zespół instrumentalny w składzie: Łukasz Mazur − pianino, Piotr Goworek − gitara akustyczna, Sebastian Sipa − bas oraz Przemysław Smaczny −perkusja.

DEOCENTRICITY to krakowski zespół wokalny, który tworzy 13 młodych i dynamicznych osobowości. Zespół powstał w styczniu 2011 roku. Członków połączyła przyjaźń i zamiłowanie do muzyki gospel. Spotkali się w jednym z krakowskich chórów, gdzie udzielali się jako chórzyści, dyrygenci i soliści. Swoje umiejętności rozwijali także podczas licznych warsztatów i wspólnie realizowanych projektów muzycznych, jak również podczas organizowania warsztatów i wspierania inicjatyw ukierunkowanych na promowanie muzyki gospel w Polsce. Sercem przesłania DC jest stawianie Boga w centrum. Zespół śpiewa o Jego miłości, nadziei jaką nam daje. Jak mówią członkowie DC - chcemy pozwolić Mu się przemieniać i pozwalać innym dostrzec to w naszej muzyce i w naszym życiu. Zespół koncertuje w kraju i poza jego granicami. W czerwcu 2015 r. zespół zdobył I miejsce na Festiwalu Muzyki chrześcijańskiej GLORY.

Współorganizatorem koncertu w Kielcach są Świętokrzyskie Stowarzyszenie Gospel oraz Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga.MIECHÓW:
MIECHOWSKI CHÓR GOSPEL powstał we wrześniu 2013 przy współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacji Pozaformalnej Meritum (w ramach rządowego programu ASOS). Po zakończeniu projektu chór przerodził się w nieformalną grupę osób, głównie z Klubu Seniorów
w Miechowie, które kontynuują śpiewanie gospel podczas prób odbywających się 2 razy
w miesiącu w szkole muzycznej.
CHÓR GOSPELSENIOR to pierwszy w Krakowie chór gospel, w którym śpiewają sami seniorzy
i pierwszy, stały chór gospel, który działa na terenie Nowej Huty. Rozpoczął próby
w październiku 2014 roku dzięki projektowi dofinansowanemu z programu FIO Małopolska Lokalnie pt. „Nowa Huta E-MOTION – emocje i poruszenie, czyli gospel w Nowej Hucie”. Członkowie chóru, ok. 30 osób, to głównie mieszkańcy Nowej Huty, uczestnicy Letniej Akademii Seniora. Tylko nieliczni z nich mieli wcześniej kontakt ze śpiewem chóralnym lub mają muzyczne wykształcenie. Po pierwszych wspólnych warsztatach i koncertach powiedzieli, że nie wyobrażają sobie zaprzestania śpiewania gospel. Chcą dalej poruszać Nową Hutę i wzbudzać emocje. Chcą dalej śpiewem chwalić Boga, wyrażać swoją wdzięczność i nadzieję. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Krakowa będą mogli dalej się spotykać i koncertować. Chórem dyryguje Lea Kjeldsen
VOX ANIMAE to zespół dziecięcy pod kierownictwem Katarzyny Kornaś, współpracujący również z Akademią Chóralną z Wrocławia. Choć działa dopiero rok, na swoim koncie ma wyróżnienie w Nowohuckim Konkursie Kolęd i Pastorałek − Kraków 2015, drugie miejsce w Miechowskim Przeglądzie Pieśni Chóralnej, Kolęd i Pastorałek − Miechów 2015, jest finalistą Festiwalu Talenty Małopolski 2015, finalistą Festiwalu Piosenki Religijnej - Kielce 2015 oraz zdobywcą Złotego Pasma w przeglądzie chórów Akademii Chóralnej regionu krakowskiego - Wierzchosławice 2015. Zespół działa przy GOK Kozłów i skupia dzieci z terenu dwóch gmin − Sędziszowa i Kozłowa.
Współorganizatorem koncertu w Miechowie jest Centrum Kultury i Sportu.

TARNÓW:
TARNOWSKI CHÓR GOS.PL powstał w styczniu 2003 roku z inicjatywy tarnowskich muzyków: Bartłomieja Szułakiewicza, Tomasza i Moniki Stec oraz ks. Pawła Cyza z Kongregacji Oratorium Świętego Filipa Neri w Tarnowie, który stał się duchowym przewodnikiem chóru. Wykonuje głównie muzykę określaną jako contemporary gospel, bazującą na śpiewach protestanckich kościołów z południa USA wzbogacona o doświadczenia jazzu, rocka i pop. Jego członkowie mówią o sobie, że „rozsadzają te ramy jeszcze bardziej”. W kręgu repertuarowym znajdują się utwory od tradycyjnych negro spirituals po hip-hop, od nawiązań do klasyki po szeroko rozumiany folklor.

Chórem dyrygują Anna Podkościelna−Cyz, Tomasz Stec oraz Monika Stec.

W czerwcu 2014 roku miała miejsce premiera pierwszej płyty studyjnej, która wydana została z okazji dziesięciolecia istnienia chóru. Jest on również laureatem licznych nagród.

SOUL’N’VOICES to istniejący od 2008 roku projekt muzyczny, łączący dwudziestu wokalistów oraz instrumentalistów. Projekt cechują autorskie aranżacje i kompozycje Mateusza Pitali, utrzymane w nurcie muzyki rozrywkowej. Jazz, gospel, funk i soul – Soul’n’Voices to różnorodność brzmień ale też charakterów. Choć każdy z członków zespołu jest inny, połączyła ich pasja do muzyki. To miejsce, w którym się rozwijają i realizują marzenia. Paleta temperamentów i miliony pomysłów na minutę sprawiają, że każda próba i koncert są dla nich wielkim wyzwaniem i przyjemnością.
Współorganizatorem koncertu w Tarnowie jest Teatr im. Ludwika Solskiego.


©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna