Joe somebodyPobieranie 30.71 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar30.71 Kb.


NIEJAKI JOE
JOE SOMEBODY
JOE SCHEFFER …………………………………………………. TIM ALLEN

MEG HARPER …………………………………………….…. JULIE BOWEN

CALLIE SCHEFFER ……………………………………….... KELLY LYNCH

NATALIE SCHEFFER ………………………….…. HAYDEN PANETTIERE

CHUCK SCARETT ………………………………………..…… JIM BELUSHI

JEREMY ……………………………………………..……. GREG GERMANN

PAT CHILCUTT ……………………………………………….. ROBERT JOY

MARK MCKINNEY …………………………..…… PATRICK WARBURTON

RICK RAGLOW …………………………………………..…… KEN MARINO

BILL ………………………………………………………..…… JAMES CADA

WAVER "TAWNJA" ………………………………….. TAWNJA ZAHRADKA

CASSANDRA TAYLOR ……………………………………... TINA LIFFORD

NEVA …………………………………………………….... AHNA BRANDVIK

CADE RAYMOND ................................................ WOLFGANG BODISON

REŻYSERIA …………………………………………….…… JOHN PASQUIN

SCENARIUSZ ………………………………..…. JOHN SCOTT SHEPHERD

ZDJĘCIA ……………………………………………………... DARYN OKADA

MONTAŻ ………………………………………………….…… DAVID FINFER

SCENOGRAFIA ………………………………………. JACKSON DE GOVIA

KOSTIUMY ............................................................................ LOU EYRICH

KATHY O’REAR

MUZYKA ……………………………………………… GEORGE S. CLINTON

KONSULTACJA MUZYCZNA ………………………………. FRANKIE PINE

KIEROWNICTWO PRODUKCJI ……………………..…. ARNON MILCHAN

CHI-LI WONG

WILLIAM WILSON, III

PRODUCENCI ……………………………………...… ARNOLD KOPELSON

ANNE KOPELSON

MATTHEW GROSS

KEN ATCHITY

BRIAN REILLY
Produkcja: Kopelson Entertainment,

Fox 2000 Pictures i Regency Enterprises,

Twentieth Century Fox, 2001
Barwny (Deluxe color)

Dozwolony od lat: 15

Czas projekcji: 99 min.

O FILMIE
Każdy z nas chce być kimś i niejaki Joe Scheffer (Tim Allen - ”Śnięty Mikołaj”, serial TV ”Pan Złota Rączka”) nie jest wyjątkiem. Pracuje w firmie farmaceutycznej w Minneapolis i mimo iż sprawdza się na swoim stanowisku, od dawna nie otrzymuje upragnionego awansu. Niewiele lepiej wiedze mu się w życiu prywatnym, bo wciąż usycha z tęsknoty za swą byłą żoną, Callie (Kelly Lynch - ”Aniołki Charliego”, ”Drugstore Cowboy”).

Pewnego dnia sprawy przybierają jeszcze gorszy obrót, gdy agresywny kolega z pracy, Mark McKinney (”Faceci w czerni 2”, ”Krzyk 3”) poniża Joe’ego na oczach jego córki, Natalie (Hayden Panettiere - ”Tytani”, ”Afera naszyjnikowa”). Joe postanawia odpłacić mu pięknym za nadobne. Zmienia się nie do poznania: zaczyna pobierać lekcje karate u Chucka Scaretta (Jim Belushi - ”Ta ostatnia noc”, ”Dyrektor szkoły”), zapomnianej gwiazdy kina klasy ”B”, inaczej się ubiera i zmienia fryzurę. Sukces przechodzi jego najśmielsze oczekiwania: przełożeni wróżą mu wielką karierę, a Callie rozważa możliwość powrotu do byłego męża. Nie wszyscy jednak z zachwytem przyjmują nowe wcielenie Joe’ego - zawiedzione są zwłaszcza Natalie i piękna Meg Harper (Julie Bowen - ”Mężowie i żona”, serial TV ”Ostry dyżur”), którą Joe od dawna próbował oczarować. Czy uda mu się w końcu odnaleźć siebie?


REALIZACJA
Scenariusz ”Niejakiego Joe” wyszedł spod pióra Johna Scotta Shepherda (”Co za życie”), który rozpoczynał karierę jako specjalista od reklamy, od podszewki poznał więc życie wielkich amerykańskich korporacji. Uderzyło mnie, że nie ma człowieka, który nie marzyłby, by zostać kimś wyjątkowym, a nawet sławnym - mówi.

Scenariusz Shepherda zainteresował Matthew Grossa, producenta związanego z Kopelson Entertainment, firmą prowadzoną przez Arnolda i Anne Kopelsonów, którym zawdzięczamy m.in. ”Pluton”, ”Ściganego”, ”Siedem” i ”Nikomu ani słowa”. John Scott Shepherd powołał do życia barwne i złożone postacie. Napisał scenariusz, który porusza wiele problemów istotnych dla współczesnego świata - mówi.

Rolę Joe’ego producenci powierzyli Timowi Allenowi, który dzięki filmowi ”Śnięty Mikołaj” i serialowi TV ”Pan Złota Rączka” zyskał miano jednego z najlepszych komików amerykańskiego kina. Przyjąłem tę rolę, bo zdałem sobie sprawę, że ”Niejaki Joe” głosi uniwersalne przesłanie. To film, który opowiada o ludziach, którym los daje drugą szansę, ludziach, którym udaje się odnaleźć siebie - mówi.

John Scott Shepherd mówi: Dla widzów na całym świecie Tim Allen jest nikim innym jak ”Niejakim Joe”. Nie udaje, że jest doskonały, a dzięki temu każdy z nas może się z nim identyfikować.

Reżyserię powierzono Johnowi Pasquinowi, z którym Tim Allen pracował wcześniej przy filmach ”Śnięty Mikołaj” i ”Z dżungli do dżungli” oraz serialu TV ”Pan Złota Rączka”. Największym wyzwaniem było dla nas znalezienie właściwej równowagi między komedią a dramatem. ”Niejaki Joe” to opowieść o dojrzewaniu, każdy z naszych bohaterów przemierza bowiem długą drogę - mówi.

Timowi Allenowi partneruje Julie Bowen w roli odpowiedzialnej za sprawy kadrowe Meg Harper. Aktorka mówi: Meg nie jest tym, kim wydaje się być. Stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym czuje się obco i znaleźć wspólny język z Joe. Żadne z nich nie czuje się dobrze w wielkiej korporacji.

W roli byłej żony Joe’ego, Callie, oglądamy Kelly Lynch, która mówi: Gram kobietę, która w głębi duszy nadal jest małą dziewczynką. Callie uwielbia zwracać na siebie uwagę, nie znosi być ignorowana. Nie potrafi dać sobie rady z własną córką, nie wie bowiem, co to znaczy być matką. W końcu jednak osiąga dojrzałość nie tracąc przy tym poczucia humoru...

Postać Natalie, córki Joe’ego, scenarzysta John Scott Shepherd wzorował na swej dwunastoletniej córce. Jak mówi: Natalie, podobnie jak moja własna córka, z powodzeniem mogłaby być głową rodziny. Jest bystra i elokwentna i matkuje rodzicom, którzy nie bardzo radzą sobie w życiu. Często przypomina swojemu o ojcu o tym, co naprawdę ważne.

Rolę Natalie powierzono Hayden Panettiere, która partnerowała Denzelowi Washingtonowi w ”Tytanach”. John Pasquin mówi: Hayden okazała się wspaniałym odkryciem. Szukaliśmy kogoś, kto wyda się widzom nad wiek dojrzały, a ona świetnie wywiązała się z zadania, jakie jej powierzyliśmy.

Rolę Chucka Scaretta, nauczyciela wschodnich sztuk walki, byłego gwiazdora tandetnego kina akcji, gra Jim Belushi. Aktor mówi: Postać Chucka wzorowałem na nauczycielach, który pomogli mi w początkach mojej kariery. Karate wpaja poczucie honoru, a pomaganie innym często wzbogaca duchowo. Chuck uczy Joe’ego jak stawiać czoła przeciwnościom, a dzięki niemu Joe uświadamia sobie, o co naprawdę warto walczyć.

Zdjęcia do filmu kręcono w plenerach ”bliźniaczych miast” Minneapolis i St. Paul. Ekipa odwiedziła z kamerą m.in. zabytkową dzielnicę teatralną położoną nad brzegiem Missisipi oraz tętniące życiem centrum handlowe Nicollet.
REALIZATORZY
JOHN PASQUIN

zadebiutował jako reżyser filmem "Śnięty Mikołaj", który odniósł wielki sukces kasowy. Ma za sobą długą karierę telewizyjną. Był reżyserem seriali ”Pan Złota Rączka”, na planie którego po raz pierwszy zetknął się z Timem Allenem, "Roseanne", "Życie zaczyna się po trzydziestce" oraz "Prawnicy z Miasta Aniołów". Wyreżyserował filmy kinowe ”Śnięty Mikołaj” i ”Z dżungli do dżungli”. Wśród wyreżyserowanych przez niego filmów telewizyjnych są "Family Ties", "Don't Touch My Daughter" oraz "Out of the Edge". Przez dziesięć lat reżyserował spektakle teatralne.


JOHN SCOTT SHEPHERD

pracował w agencji reklamowej, zdobył kilka nagród za kampanie promocyjne, filmy przemysłowe i reklamowe. Jest autorem scenariuszy do filmów: ”Co za życie”, ”Favorite Son”, ”Kill Martin Club”, ”Tonic” i ”Prince of Pools” oraz powieści ”Henry’s List of Wrongs”. Zadebiutuje jako reżyser filmem ”Eulogy for Joseph Way”.DARYN OKADA

jest autorem zdjęć do m.in. następujących filmów: ”Dr Dolittle 2”, "Phantasm", "Phantasm II", "Survival Quest", "Wild Hearts Can't Be Broken", "Tata i małolata", "Big Bully" (video), "Halloween: 20 lat później", "Lake Placid", "Texas Ranger", "Captain Ron", "Black Sheep" (video: "Czarna owca"), "Senseless" (video) i "Anna Karenina" oraz serialu TV "Jezioro marzeń".

DAVID FINFER

był nominowany do Oscara za montaż “Ściganego”. Inne jego filmy to m.in.: “Snow Day” (video: ”Dzień bałwana”), “Simon Birch”, “Romy and Michelle’s High School Reunion” (video: ”Romy i Michelle na zjeździe absolwentów”), “Uwięziona Helena”, “Bill & Ted’s Bogus Journey” (video, TVP), “Defending Your Life” (video, TVP: ”W obronie życia”), “Heart Condition”, “Warlock” (video, TVP), “Back To The Beach”, “Soul Man”, “Inside Out”, “Lost In America” (video, TVP: ”Zgubieni w Ameryce”), “Modern Romance” (video, TVP: ”Nowoczesny romans”), “Defiance” i “Real Life.”

JACKSON DE GOVIA

projektował scenografię do m.in. następujących filmów: ”Rozgrywka”, ”Wielka heca Bowfingera”, ”Wulkan”, "Mężowie i żona", "Speed", "Zakonnica w przebraniu" (także reżyser drugiej ekipy), "Dad" (TVP: "Tata"), "In Country" (video: "Byli tam", TVP: ”Z pola walki”), "Punchline" (video: "Puenta"), "Roxanne" (video: "Roxanne") oraz "Szklana pułapka 1,3", a także seriali "Wichry wojny" (nagroda Emmy za efekty specjalne) i "Szpital Dobrej Nadziei".GEORGE S. CLINTON

urodził się w Chattanooga w Tennessee, karierę rozpoczynał w Nashville. Ukończył Middle Tennessee State University. Pisał piosenki dla takich sław jak: Michael Jackson, Joe Cocker, Diana Ross, Johnny Mathis, The Four Tops, Smokey Robinson, The Jackson Five i Bobby Darin. Na Broadwayu wystąpił w “Pump Boys and Dinettes”. Jest autorem muzyki do m.in. następujących filmów: “Speaking of Sex”, “Austin Powers: agent specjalnej troski”, “Austin Powers: szpieg, który nie umiera nigdy”, “Austin Powers i Złoty Członek”, “Still Smokin’”, “The Corsican Brothers”, “Wild Orchid 2” (video: ”Dzika orchidea 2”), “Delta of Venus” (video, TVP: ”Delta Wenus”), “Mortal Kombat”, “Mortal Kombat: Unicestwienie”, “Beverly Hills Ninja” (video: ”Wielki biały ninja”), “Dzikie żądze”, “Żona astronauty” i “Resident Evil.” Jest autorem dwóch musicali teatralnych: “Smoky Mountain Suite” i “Spirit of the Mountain”.
AKTORZY
TIM ALLEN

słynny komik telewizyjny, zadebiutował w kinie rolą w "Śniętym Mikołaju". Jego następne filmy to: ”Z dżungli do dżungli”, ”For Richer or Poorer” (video: ”Na dobre i złe”), ”Galaxy Quest” (video: ”Galaxy Quest - ko(s)miczna załoga”), ”Big Trouble”, ”Cletis Tout” i "Śnięty Mikołaj II". Sławę przyniósł mu serial ”Pan Złota Rączka”, za który otrzymał dwie nominacje do nagrody Emmy oraz trzykrotnie nagrodę publiczności. W jego dorobku są poza tym programy "Tim Allen Rewires America" i "Tim Allen, Men Are Pigs" oraz bestsellerowa autobiografia "Don't Stand Too Close to a Naked Man". Użyczył głosu Buzzowi Astralowi w oryginalnej wersji językowej filmów "Toy Story 1,2".


JULIE BOWEN

Wystąpiła m.in. w filmach: ”Happy Gilmore” (video: ”Farciarz Gilmore”), ”Mężowie i żona”, ”An American Werewolf in Paris” (video: ”Amerykański wilkołak w Paryżu”) i ”Venus & Mars” oraz serialach TV ”Ed”, ”Ostry dyżur” i ”Ich pięcioro”.


KELLY LYNCH

karierę zaczynała jako modelka, współpracowała także ze słynnym Guthrie Theater. Studiowała pod kierunkiem legendarnego Sanforda Meisnera. Uznanie przyniosła jej rola w "Drugstore Cowboy" Gusa Van Santa u boku Matta Dillona. Inne jej filmy to m.in.: "Mr. Magoo", "Wykidajło", "Coctail", "Warm Summer Rain", "Desperate Hours" (video, TVP: "Godziny rozpaczy"), "Curly Sue" (video: "Kędzierzawa Zuzia", TVP: "Kędzierzawa Sue"), "Trzy serca", "Imaginary Crimes" (video, TVP: "Zbrodnie wyobraźni"), "White's Man Burden" (TVP: ”Brzemię białego człowieka”), "Virtuosity" (video, TVP: "Zabójcza perfekcja"), "Więźniowie nieba", "Cold Around The Heart", "Homegrown" (video: "Amatorzy w konopiach"), ”Aniołki Charliego”, ”The Slaughter Rule” i ”Brotherhood of Murder” (TV). Za rolę w "The Beans of Egypt, Maine" otrzymała nominację do Independent Spirit Award.JIM BELUSHI

wystąpił m.in. w filmach: ”Return to Me” (video: ”Wróć do mnie”), ”The Florentine”, ”Justice”, "Czerwona gorączka", "About Last Night..." (video, TVP: "Ta ostatnia noc"), "Salvador" (TVP: ”Salwador”), "Homer and Eddie" (video, TVP: "Homer i Eddie"), "The Principal" (video: "Dyrektor szkoły", TVP: ”Belfer”), "K-9", "Curly Sue" (video: "Kędzierzawa Zuzia"), "Szkoła biznesu", "Once Upon A Crime" (video, TVP: "Była sobie zbrodnia"), "Mr. Destiny" (video: "Pan Przeznaczenie"), "Only the Lonely" (video: "Tylko samotni"), "Jumpin' Jack Flash", "Traces of Red" (video, TVP: "Ślady czerwieni") oraz "Race the Sun" (video) oraz m.in. serialu TV ”According to Jim”.HAYDEN PANETTIERE

wystąpiła m.in. w filmach: ”Tytani”, ”Afera naszyjnikowa”, ”Wspaniała Susann”, ”List w butelce” i ”The Object of My Affection” (video: ”Moja miłość”) oraz w serialu TV ”Dotyk anioła”.


NIEJAKI JOE

Joe Somebody

Syrena Entertainment Group

www.syrena.com
©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna