Kenia Sport i WypoczynekPobieranie 9.29 Kb.
Data05.05.2016
Rozmiar9.29 Kb.
Kenia Sport i Wypoczynek

Kenia ze swoim wspaniałym ciepłym klimatem, wysoką temperaturą wody, piaszczystymi plażami i wspaniałą dziką przyrodą jest idealnym miejscem dla osób poszukujących różnych form aktywnego wypoczynku.Sporty powietrzne - Loty balonem są jedną ze wspaniałych, choć drogich atrakcji dla bardziej odważnych i spragnionych wrażeń turystów.

Golf - W Nairobi i okolicach istnieje sześć wysokiej jakości 18-dołkowych pól golfowych. Bez wątpienia najlepszy jest Windsor Golf and Country Club. Poza Nairobi istnieje 10 pół w Wielkim Rowie i na Płaskowyżu Centralnym, usytuowanych w pięknym krajobrazie.

Piesze wędrówki - Większość tras pieszych wędrówek znajduje się w górach. Najambitniejszym, a zarazem najczęściej obieranym celem jest masyw Kenia. W kilku innych pasmach górskich, takich jak masyw Elgon, góry Aberdare i Cherenganis znajdują się również znakomite trasy do wędrówek.

Łowienie ryb na otwartym morzu - W Kenii znajdują się jedne z najlepszych terenów do połowów ryb, a sezon połowowy trwa dziewięć miesięcy, od sierpnia do maja. Występują tu m.in. błękitne, czarne i pasiaste marliny, ryba-miecz, rekiny, dorady, barrakudy i inne gatunki dużych ryb jadalnych.

Łowienie ryb słodkowodnych - W potokach gór Aberdare, skarpy Mau i gór Cherenganis istnieją wspaniałe możliwości połowu ryb słodkowodnych, szczególnie pstrągów. Doskonałym akwenem do połowu ryb jest również Jezioro Wiktorii. Złowić tu można m.in. okonia nilowego i rybę tygrysią. Nie ma tu jednak szczególnych udogodnień do połowów, z wyjątkiem ekskluzywnej wyspy Rusinga i wyspy Mfangano.

Pływanie - W Kenii jest kilka ogólnie dostępnych basenów pływackich, a większość dobrych hoteli posiada własne. Nie można pływać w jeziorach i rzekach ze względu na krokodyle oraz możliwość zarażenia się bilhercją. Dostęp do morza wzdłuż wybrzeża jest dobry. Nie należy zostawiać dzieci w wodzie bez opieki, ze względu na silne fale i prądy, a także jeżowce i inne stworzenia morskie.

Nurkowanie i pływanie w masce - Większość hoteli ma wypożyczalnie sprzętu. Rafy można także oglądać z pokładu łodzi ze szklanym dnem. Aby nurkować, trzeba najpierw przejść szkolenie. Jeśli ktoś ma już kwalifikacje, powinien zabrać ze sobą odpowiednie zaświadczenie lub przygotować się na przejście testu. Sezon nurkowania trwa od września do kwietnia. Najlepsze miejsca do nurkowania to parki morskie, zwłaszcza obszar Malindi / Watamu.

Łodzie żaglowe dhow - Jest kilka bardzo drogich wycieczek łodziamy dhow z Mombasy. Jednak aby przeżyć prawdziwą przygodę, trzeba udać się na północ do Lamu i odbyć całodniową wycieczkę na okoliczne wyspy lub popłynąć w kilkudniowy rejs.

Spływ górskimi rzekami - W Kenii są trzy rzeki nadające się do spływów - Tana, Athi i Ewaso Nyiro. Można na nich napotkać wszystkie stopnie trudności.

Safari - Ogromna większość turystów udających się na safari korzysta z usług jednej z głównych firm, zapewniających komfort i wygodę, podróżowanie w minibusach oraz noclegi w hotelach lub stałych namiotach. Jednakże firmy organizujące safari chętnie przygotowują trasy według życzeń klienta.


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna