Kilometry dobrze przygotowanych tras, stacje serwisowe, usługi zwiedź trentino na “GÓralu” Trentino oferuje idealne warunki posiadaczom rowerów górskich, zarówno tym wysportowanym, którzy lubią długie I trudniejsze dystanse, jak I rodzinomPobieranie 9.67 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar9.67 Kb.
Kilometry dobrze przygotowanych tras, stacje serwisowe, usługi

ZWIEDŹ TRENTINO NA “GÓRALU”
Trentino oferuje idealne warunki posiadaczom rowerów górskich, zarówno tym wysportowanym, którzy lubią długie i trudniejsze dystanse, jak i rodzinom.
Mtb czyli rower górski w Trentino to nie tylko dyscyplina sportowa czy sposób na zachowanie formy. Ten środek lokomocji pozwala na dotarcie do prawdziwego serca gór trasami, po których samochód już nie przejedzie. Nie są to zwykłe ścieżki, ale bardzo dobrze przygotowane i stale udoskonalane trasy, z postojami, miejscami na wypoczynek, gdzie można coś zjeść. Zresztą wszystkie miejscowości w Trentino posiadają punkty wynajmu i serwisowania rowerów oraz szkółki rowerowe, przygotowujące do uprawiania tego sportu w górach. W przygotowanie rowerowej oferty turystycznej zostały zaangażowane tutejsze hotele, oferując nie tylko nocleg i miejsce do przechowywania, serwisowania i czyszczenia rowerów czy też ich wynajmu, ale mapy ścieżek rowerowych, a także śniadanie z “kącikiem witaminowym”, w którym rowerzysta może zaopatrzyć się na przykład w napoje energetyczne, ale też otrzymać suchy prowiant na drogę. A to wszystko dzięki regionalnemu projektowi Trentino Bike, który stymuluje dalszy rozwój rowerowej infrastruktury, koncentrując się zwłaszcza na trzech głównych szlakach zbudowanych na potrzeby “górali”.

Dolomiti di Brenta Bike wytyczony w Parku Przyrodniczym Adamello Brenta/Parco Naturale Adamello Brenta, okrąża masyw górski Adamello Brenta, prowadząc rowerzystów po obszarach chronionych tropami niedźwiedzia brunatnego. To emocjonująca trasa ze względu na ostre podjazdy i długie zjazdy, biegnąca przez zielone pastwiska, pola uprawne i wioski ku górom. Można wybierać jedną z dwóch opcji. Trasa “Expert” liczy ponad 160 km długości urozmaiconej 7.700 m zjazdów i podjazdów wymagających sporej kondycji i siły w nogach. Kto woli natomiast trasę prostszą, która odpowiadałaby możliwościom “kolarskim” całej rodziny, w tym dzieci, powinien wyruszyć na szlak “Country”. Tworzy go 140 km i 4.600 m różnicy poziomów, wraz ze szlakami dla zwykłych rowerów. Na tej trasie przewidziano też możliwość skorzystania z alternatywnych środków transportu, czyli odpłatnego przejazdu z rowerem autobusami lub pociągiem (odcinki Trento - Malé – Marilleva).

W obu przypadkach rowerzysta porusza się po zniwelowanych, ale całkowicie bezpiecznych i świetnie oznaczonych gruntach, które można “wytropić” dzięki roadbook i gps (do załadowania na stronie www.dolomitibrentabike.it). Na tym nie koniec, bo trasy główne rozgałęziają się i przechodzą w drogi drugorzędne, co przekłada się na 489 dodatkowych kilometrów do pedałowania. Dzięki temu turysta ma jeszcze lepszą możliwośc poznania regionu, jego zabytków, przyrody i specjałów lokalnej kuchni.

Drugi szlak, Dolomiti Lagorai Bike w północnej części Trentino liczy około tysiąc kilometrów szlaków wiodących wśród lasów, pastwisk, alpejskich jezior. Rowerzysta poznaje dwa parki przyrodnicze – Parco Naturale Monte Corno i Parco Naturale Paneveggio Pale di San Martino. My polecamy odcinek noszący nazwę “Tour dei Laghi & del Lagorai”, liczący blisko100 chilometri. Pedałuje się przez ponad 80 km poprzez pełną pocztówkowych widoków jezior i zamków dolinę Valsugana (można też ten łatwiejszy, ale długi odcinek pokonać koleją), aby dotrzeć do trudniejszej, finalnej górskiej części. Na Przełęczy Pięciu Krzyży/Passo Cinque Croci (2016 m n.p.m.) – stoi tu konstrukcja przypominająca nieco menorę – można przenocować w schronisku. Więcej na ten temat na stronie: www.dolomitilagoraibike.it.

Z kolei szlak Mountain & Garda Bike prowadzi z nad jeziora Garda nad jezioro Ledro, z Doliny Jezior/Valle dei Laghi na wznoszącą się nad Trydentem górę Bondone/Monte Bondone. Ten nowopowstały szlak ma długość 200 km, z czego połowa wiedzie przez trasy nieasfaltowane. Po drodze umieszczono oznaczenia pokazujące możliwość wyboru dwóch opcji: “all mountain” i “downhill”. Również w przypadku tej trasy, można prześledzić jej przebieg w internecie czy załadować ją do swojej komórki. www.mountaingardabike.it Warto podkreślić, że wszystkie tablice informacyjne i znaki na trasach wykonano z materiałów odpornych na kaprysy pór roku.Trydent, marzec 2011
TRENTINO MARKETING SPA

Società di marketing turistico - territoriale del Trentino

www.visittrentino.it

MEDIA RELATIONS

Tel. 0039 0461 219333 219314 - Fax 0039 0461 219402

trentinostampa@visittrentino.it - ufficiostampa@visittrentino.it

©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna