Kontakt: live prPobieranie 13.13 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar13.13 Kb.


Kontakt:

LIVE PR

Tel.: (022) 100-54-85

e-mail:Beata.Kowalczyk@live-pr.pl
Informacja prasowa,


Kraków, 10. września 2012 r.

AEDES S.A. wybuduje osiedle w Zabrzu za ponad 9 mln złAEDES S.A. – spółka specjalizująca się w szerokim zakresie usług budowlano-montażowych poinformowała o zawarciu kontraktu o wartości ponad 9 mln zł netto. Emitent wybuduje osiedle domów wielo- i jednorodzinnych w Zabrzu. Termin realizacji budowy przypada na koniec III kwartału 2014 roku.

Osiedle składać się będzie z 18 domów wolnostojących oraz 4 budynków wielorodzinnych, każdy mieszący siedem mieszkań. Inwestorem jest firma Prem sp. z o.o. z Zabrza.

Zawarta umowa umożliwia nam nie tylko realizację przyjętego planu wyników finansowych, ale także realizację strategii rozwoju. Zgodnie z jej założeniami rozpoczynamy ekspansję geograficzną na obszar sąsiednich województw. Zaczynając od regionu Śląska chcemy stopniowo wprowadzać markę generalnego wykonawcy AEDES na dalsze obszary kraju.”mówi Maciej Targosz, prezes zarządu AEDES S.A.

WYNIKI FINANSOWE W I PÓŁROCZU 2012

W pierwszej połowie 2012 roku AEDES S.A. zanotował wzrost przychodów


o 48,62 proc. z 14,3 mln zł w 2011 roku do 21,3 mln zł. Zysk netto również był wyższy o 79,68 proc. od osiągniętego w I półroczu 2011 r. i wyniósł blisko 648 tys. zł.

W samym okresie II kwartału br. Spółka wygenerowała ponad 11,2 mln zł przychodów, co stanowi wzrost o 91,06 proc. w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym. Zysk netto wyniósł ponad 172 tys. zł w odniesieniu do 93 tys. z straty w 2011 roku.

Poprawa wyników Spółki była możliwa dzięki m.in. wprowadzeniu rozwiązań zapobiegających zatorom płatniczym oraz poszukiwaniu przez AEDES zleceniodawców z zabezpieczonymi środkami na realizację zaplanowanych inwestycji.

Wykres 1- Przychody ze sprzedaży oraz zysk netto osiągnięte w II kwartale oraz I połowie 2012 r. wraz z danymi porównawczymi z 2011 r. [dane w tys. zł]

Spółka nie publikuje prognoz finansowych.

***

Aedes S.A. specjalizuje się w wykonawstwie pełnego zakresu prac budowlanych: od pojedynczych robót budowlanych, poprzez generalne wykonawstwo (w szczególności obiektów mieszkaniowych oraz małych obiektów handlowych i biurowych) obejmujące prowadzenie robót zasadniczych i wykończeniowych, uruchomienia wszystkich instalacji i urządzeń, aż po przekazywanie do eksploatacji gotowych, wyposażonych obiektów.

Spółka oferuje usługi: kompleksowej aranżacji wnętrz w nowoczesnych systemach, remontów obiektów mieszkalnych i biurowych, modernizacji pomieszczeń i obiektów o różnym przeznaczeniu, sprzedaży i montażu stolarki i ślusarki budowlanej.

Aedes S.A. pozyskuje kontrakty poprzez udział w przetargach w zakresie generalnego wykonawstwa. W zależności od wielkości i specyfiki projektu budowlanego Spółka może realizować inwestycje w trzech opcjach: samodzielnie, z pomocą podwykonawców, bądź wynajmując podwykonawców nie angażując się bezpośrednio w prace budowlano-montażowe.
Więcej na: www.aedes.pl

Autoryzowany Doradca:

WDM Autoryzowany Doradca Sp. z o.o.

tel. (71) 79 11 555

biuro@wdmad.plwięcej


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna