Kronika Polskiej RozrywkiPobieranie 6.21 Kb.
Data28.04.2016
Rozmiar6.21 Kb.Reader’s Digest Przegląd Sp. z o.o., ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7a, 02-366 Warszawa, tel. (22) 319 32 00, fax (22) 319 32 99, www.digest.com.plInformacje dodatkowe:

Kronika Polskiej Rozrywki
Anna Jantar, Czerwone Gitary, Czesław Niemen, Wilki, Edyta Górniak to tylko niektórzy wykonawcy, ikony polskiej muzyki, których utwory znalazły się w wyjątkowej kolekcji Reader’s Digest – Kronika Polskiej Rozrywki.
Czy wiesz, że:

  • Twórca Kabaretu Starszych Panów – Jerzy Wasowski – miał wykształcenie techniczne. Ów znakomity kompozytor ukończył Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej.

  • W trakcie trasy koncertowej we Francji Czesławowi Niemenowi i Niebiesko-Czarnym towarzyszył tercet wokalny o wdzięcznej nazwie Błękitne Pończochy.

  • Romuald Lipko debiutował w zespole o nazwie Muzyczne Stowarzyszenie Cnót Wszelakich, który utworzył w Milejowie nieopodal rodzinnego Lublina.

  • Robert Gawliński zagrał Edwarda Stachurę w filmie „Wojaczek” wyreżyserowanym przez Lecha Majewskiego.


Wojciech Trzciński, ten niezwykle utalentowany kompozytor i aranżer, zanim aranżował utwory fortepianowego duetu Marek & Vacek, zanim skomponował przeboje Zbigniewa Wodeckiego czy Ireny Jarockiej, długo przed tym, gdy sprawował artystyczną opiekę nad festiwalami piosenki w Opolu i Sopocie, ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Geografii. Być może polska nauka poniosła stratę, jednak polska piosenka na pewno zyskała, włączając do swego repertuaru takie szlagiery jak wykonywany przez Krzysztofa Krawczyka Byle Było tak czy Dancing Queen – superprzebój Haliny Frąckowiak.
Jarosław Kukulski jako pierwszy w historii polskiego przemysłu fonograficznego otrzymał w 1991 roku od wydawnictwa Muza platynową płytę za album „The Best Of…” swojej córki Natalii. Jednak najlepszy okres w jego twórczości przypadł na przełom lat 70. i 80. Wtedy to kompozycje jego autorstwa wykonywane przez żonę Annę Jantar z dnia na dzień stawały się przebojami, które przetrwały jako evergreeny. Tyle słońca w całym mieście czy Moje jedyne marzenie (Przetańczyć z Tobą chcę całą noc) wciąż powracają
w sentymentalnych koncertach życzeń i zestawieniach najpopularniejszych polskich piosenek wszech czasów.©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna