Legalna blondynka legally blondePobieranie 45.89 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar45.89 Kb.


LEGALNA BLONDYNKA
LEGALLY BLONDE
ELLE WOODS .................................................. REESE WITHERSPOON

EMMETT RICHMOND ...................................................... LUKE WILSON

VIVIAN KENSINGTON ...................................................... SELMA BLAIR

WARNER HUNTINGTON III ........................................ MATTHEW DAVIS

PROFESOR CALLAHAN ............................................. VICTOR GARBER

PAULETTE ........................................................... JENNIFER COOLIDGE

PROFESOR STROMWELL ...................................... HOLLAND TAYLOR

BROOKE TAYLOR WINDHAM ............................................ ALI LARTER

MARGOT .................................................................. JESSICA CAUFFIEL

SERENA ......................................................................... ALANNA UBACH

DORKY DAVID .................................................................... OZ PERKINS

CHUTNEY ................................................................. LINDA CARDELLINI

KURIER ......................................................................... BRUCE THOMAS

ENID WEXLER .............................................. MEREDITH SCOTT LYNN

PANI WINDHAM VANDERMARK ............................... RAQUEL WELCH

REŻYSERIA ................................................................ ROBERT LUKETIC

SCENARIUSZ ................................................. KAREN MCCULLAH LUTZ

& KIRSTEN SMITH


na podstawie książki Amandy Brown
ZDJĘCIA ......................................................... ANTHONY B. RICHMOND

MONTAŻ ................................................... ANITA BRANDT BURGOYNE

GARTH CRAVEN

SCENOGRAFIA ....................................................... MELISSA STEWART

KOSTIUMY ...................................... SOPHIE de RAKOFF CARBONELL

MUZYKA .............................................................................. ROLFE KENT

KONSULTACJA MUZYCZNA .................................... ANITA CAMARATA

PRODUCENCI ..................................................................... MARC PLATT

& RIC KIDNEY
Produkcja: Marc Platt, Metro-Goldwyn-Mayer Pictures, 2001
Barwny (DeLuxe color), szerokoekranowy (Panavision)

Dozwolony od lat: 15

Czas projekcji: 97 min.
Nominacje do Złotego Globu dla najlepszego filmu (komedii lub musicalu) i dla Reese Witherspoon za najlepszą rolę żeńską

(w komedii lub musicalu)

O FILMIE
Blondynki wszystkich krajów łączcie się! Elle Woods (Reese Witherspoon - "Szkoła uwodzenia", "Miasteczko Pleasantville") jest naturalną blondynką, a przy tym najpopularniejszą dziewczyną w szkole, piątkową uczennicą, przewodniczącą samorządu, finalistką konkursu piękności i "miss czerwca" szkolnego kalendarza. Wystąpiła w teledysku Ricky'ego Martina, a jej ulubionym kolorem jest różowy. Elle wiedze rajskie życie i z optymizmem patrzy w przyszłość. Ma złote serce, które całkowicie oddała swemu ukochanemu, Warnerowi (Matthew Davis - "Pearl Harbor"). Czy można marzyć o większym szczęściu?

Pewnego wieczora Warner zaprasza Elle na kolację do eleganckiej restauracji. Dziewczyna przekonana jest, że chłopak chce jej ofiarować pierścionek zaręczynowy, on tymczasem ... zrywa z nią. Oświadcza jej, że "za w dużo w niej z blondynki", podczas gdy on szuka "poważnej towarzyszki życia", marzy bowiem o karierze politycznej...

Elle jest zrozpaczona, nie upada jednak na duchu. Postanawia podjąć studia prawnicze w prestiżowej uczelni Harvard i pokazać swemu byłemu chłopakowi - a przy okazji całemu światu - na co ją stać...

Początkowo Elle nie może zaaklimatyzować się w snobistycznym środowisku studentów Harvardu, którzy otwarcie kpią z jej ekstrawaganckich strojów i naiwnych wyobrażeń o świecie. Postanawia jednak nie poddać się i wkrótce los się do niej uśmiecha. Zaintrygowany jej niezwykłą osobowością profesor Callahan (Victor Gaber - "Titanic", "Bezsenność w Seattle") proponuje jej, by odbyła staż w jego kancelarii prawniczej. Elle ochoczo podejmuje rzucone jej wyzwanie. Nie przypuszcza nawet, że już wkrótce przyjdzie jej bronić klientki oskarżonej o zabójstwo męża w bezprecedensowym procesie, który wstrząśnie amerykańskim wymiarem sprawiedliwości, a jej samej otworzy drogę do wielkiej kariery...REALIZACJA
Producent Marc Platt ("Josie i kociaki") przeczytał maszynopis nie opublikowanej książki Amandy Brown "Legalna blondynka" i natychmiast zapragnął przenieść ją na ekran. Jak mówi: Książka Amandy Brown nie tylko bawi, ale i zachęca do działania. W oczach świata jej bohaterka, Elle Woods, jest blondynką i nikim więcej. Elle z kolei nie osądza ani samej siebie, ani nikogo innego. Uważa, że wszystko jest wspaniałe - w tym cały świat i ona sama - i nic nie jest w stanie zmienić jej nastawienia. Jest nieuleczalną optymistką.

Zadanie przeniesienia na ekran powieści Brown Marc Platt powierzył dwóm obiecującym scenarzystkom, Karen McCullah Lutz i Kirsten Smith, które zdobyły uznanie dzięki uwspółcześnionej adaptacji "Poskromienia złośnicy" Shakespeare'a zatytułowanej "Zakochana złośnica". Karen i Kirsten patrzą na świat oczami dwudziestolatek. Dzięki nim nasz film zyskał na autentyczności - mówi Marc Platt.

Postać Elle Woods przypadła do serca obu scenarzystkom. Kirsten Smith mówi: Elle jest ma sobie czystość i wprost tętni życiem. Jest bezpośrednia i zabawna, uosabia przy tym "dziewczęcą siłę".

Karen McCullah Lutz dodaje: Elle uświadamia sobie, że może osiągnąć dużo więcej niż to pierwotnie zakładała. Wyłamuje się z narzuconych jej schematów, uczy się, jak być sobą i zwyciężać.

Reżyserię powierzono Robertowi Luketicowi, młodemu twórcy z Australii, który zyskał uznanie krótkometrażowym filmem "Titsiana Booberini". Reżyser mówi: Lubię opowieści o ludziach, którzy pozostają wierni sobie, a "Legalna blondynka" to historia młodej dziewczyny, który postanawia być tym, kim naprawdę jest bez względu na koszty. To prawdziwa gratka: komedia o tym, czego trzeba, by uwierzyć w siebie.


WSZYSTKO O ELLE
Rolę przedsiębiorczej blondynki, która rzuca wyzwanie światu, powierzono Reese Witherspoon, uznawanej powszechnie za jedną z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia Hollywood. Reese jest piękna, inteligentna i utalentowana, a przy tym jest naturalną blondynką - czy można chcieć czegoś więcej? - mówi Marc Platt.

Robert Luketic dodaje: Przygotowania do roli pochłonęły ją bez reszty. Chodziła po knajpach w Beverly Hills i podglądała dziewczyny jedzące "sałatkę z homara", chciała bowiem dowiedzieć się wszystkiego o swej bohaterce. Udało jej się stworzyć postać autentyczną, a zarazem czarującą.

Reese Witherspoon mówi: Historia Elle pokazuje, że często pochopnie oceniamy innych. Łatwo przychodzi nam wyciągać wnioski, podczas gdy pozory zwykle mylą - wygląd nie świadczy przecież o człowieku. Nasz film zachęca ponadto do działania. Każdemu z nas zdarza się stracić wiarę w siebie, ale Elle przypadek pokazuje, że wszyscy możemy pokonać przeszkody i odnieść sukces. Niektórym z nas może się udać, bo czytali Platona i Sokratesa, innym - bo znają się na najnowszych trendach mody. Trzeba tylko skorzystać z tego, co zesłał nam los i uwierzyć w siebie. Postanowiliśmy, że nasza Elle będzie osobą realną i niewinną. Wierzy, że świat jest dobry i nikt nie jest w stanie jej przekonać, że może być inaczej. Nikt normalny nie ubierałby się oczywiście tak, jak ona, ale Elle nie przejmuje się opiniami innych - obnosi się z tym, kim jest.
AKTORZY I POSTACIE
Wrogiem numer 1 jasnowłosej Elle jest Vivian Kensington, brunetka, która niedawno zaręczyła się z byłym chłopakiem naszej bohaterki, Warnerem. Grająca Vivian Selma Blair ("Szkoła uwodzenia") mówi: Vivian z wyższością spogląda na każdego, kto różni się od niej. Muszę przyznać, że sama spotkałam na swej drodze wielu jej podobnych. Vivian nie chce uwierzyć, że Elle jest coś warta - choćby tamta nie wiem jak wyłaziła ze skóry - i robi wszystko, by ją pognębić. Przyjdzie jednak czas, gdy zobaczy, że Elle jest kimś więcej niż tylko była dziewczyną jej narzeczonego i zmieni o niej zdanie.

Rolę byłego chłopaka Elle, Warnera Huntingtona III, gra Matthew Davis ("Pearl Harbor"). Warner lubi Elle, jego rodzina uważa jednak, że dziewczyna, która wygląda jak jedna ze Spice Girls, nie pasuje do faceta o ambicjach godnych Billa Clintona. Robert Luketic mówi: Matthew Davis okazał się idealnym odtwórcą roli Warnera, bo ma w sobie wszystko, czego mogłaby pragnąć dziewczyna taka jak Elle.Matthew Davis mówi: Warner nie ma za grosz silnej woli - boi się choć na chwilę zboczyć z drogi, którą obrała dla niego rodzina. Wystarczy, by jego ojciec wykonał jeden telefon, a już dostanie się do Harvardu. Ma wszystko, ale nie potrafi postawić na swoim. Elle dosłownie zwala go z nóg, bo robi coś, na co on nigdy by się nie odważył.

Skromnego, nie narzucającego się Emmetta, studenta prawa, który staje po stronie Elle, gra Luke Wilson ("Diamentowa afera"). Aktor mówi: Elle wyróżnia się na tle innych i to mu się w niej podoba. Ceni w niej to, że chce być inna i pomaga jej osiągnąć coś, czego nikt by się po niej nie spodziewał.

Grany przez Victora Garbera ("Titanic", "Bezsenność w Seattle") profesor Callahan także stara się "pomóc" Elle. Proponuje jej, by została stażystką w jego firmie, szybko jednak odkrywa swe prawdziwe intencje. Podobnie jak jego partnerzy Garber od pierwszego wejrzenia zakochał się w filmowej Elle. Jak mówi: Elle jest jedyna w swoim rodzaju. Jest zabawna, autentyczna, niewinna i zachwycająca. Ma w sobie także coś, czego profesor Callahan nie spodziewał się w niej odkryć!

Osamotniona wśród snobistycznych studentów Harvardu Elle znajduje zrozumienie u Paulette, niezręcznej manikiurzystki z salonu piękności, której pomaga wyzbyć się kompleksów. Grająca rolę Paulette Jennifer Coolidge ("American Pie", "Medal dla miss") mówi: Elle pomaga Paulette odzyskać wiarę w siebie i poczucie własnej wartości. Podczas gdy inni patrzą na Elle z góry, ona dostrzega w niej osobę inteligentną, niezwykłą i szalenie uprzejmą.

Koleżankę z grupy Elle, wojującą feministkę Enid, gra Meredith Scott Lynn ("Podróż przedślubna", serial TV "Dotyk anioła"). Aktorka mówi: Elle reprezentuje wszystko to, czym Enid gardzi. Dla niej Elle jest dziewczyną, która podkreśla swą kobiecość przy pomocy szałowych ciuchów i ekstrawaganckiego makijażu.

Niedoścignionym wzorem staje się dla Elle pani profesor Stromwell, grana przez Holland Taylor ("Truman Show", serial TV "Kancelaria adwokacka"). Aktorka mówi: Profesor Stromwell jest bezwzględna. Jest równie twarda co grany przez Johna Housemana bohater "W pogoni za papierkiem". "Legalna blondynka" to komedia, mogłam się więc posunąć jeszcze dalej. Muszę przyznać, że świetnie się bawiłam grając ją.

Elle podejmuje się obrony Brooke Taylor Windmark, królowej aerobiku, która oskarżona zostaje o zabicie męża. Grająca Brooke Ali Larter ("Luz blues", "Oszukać przeznaczenie") mówi: Gram dziewczynę, którą wszyscy podejrzewają o najgorsze. "Legalna blondynka" to "Clueless" w szkole prawniczej - zabawna komedia, a zarazem opowieść o kobietach, które uczą się walczyć o to, co dla nich ważne. Brooke wie, jak postawić na swoim, podczas gdy Elle musi się jeszcze wiele nauczyć.

Panią Windham Vandermark, byłą żonę zamordowanego męża Brooke i kluczowego świadka w procesie gra dawno u nas nie oglądana Raquel Welch. Aktorka mówi: Chciałam pracować z Reese, a czytając scenariusz uśmiałam się do łez. To wymarzony materiał na komedię!Robert Luketic mówi: Chciałem, by panią Vandermark zagrała aktorka piękna i charyzmatyczna, na widok której widzowie wstrzymają oddech. Gdy rolę tę przyjęła Raquel Welch, poczułem, że spełniły się moje marzenia.
NA PLANIE
Film utrzymany jest w charakterystycznym dla jego bohaterki krzykliwym, nieco przesłodzonym stylu. Robert Luketic mówi: Chciałem, by widz odnosił wrażenie, że śni kalifornijski sen w Technicolorze. Wszystko lśni pełnym blaskiem do chwili, gdy Elle trafia do Harvardu. Wtedy kolory zaczynają przygasać aż do ultra-różowego finału.

Marc Platt mówi: Zadanie zaprojektowania scenografii powierzyliśmy Missy Stewart, której zawdzięczamy m.in. "Za wszelką cenę" Gusa Van Santa. Dzięki niej przeszarżowany styl Elle kontrastuje z chłodnym, utrzymanym w odcieniach szarości światem uczelni prawniczej.

Missy Stewart przyznaje, że na planie "Legalnej blondynki" postanowiła pójść na całość. Jak mówi: Świat Elle Woods przypomina tropikalny ogród, w którym rosną egzotyczne kwiaty. Motywy kwiatowe dominują w pierwszej części filmu, zależało nam bowiem, by uzyskać efekt zbliżony do obrazów Matisse'a.

Równie ważną rolę pełnią w filmie kostiumy, które zaprojektowała Sophie de Rakoff Carbonell. Jak mówi: Robert Luketic chciał, by Elle wyróżniała się z tłumu, gdziekolwiek by się nie pojawiła. Jej stroje łączą więc w sobie cechy stylu klasycznego i awangardowego.

Elle wyróżnia się na tle innych nie tylko dzięki kostiumom, ale i ekstrawaganckim fryzurom, których nosi w filmie ponad czterdzieści. Zaprojektował je stylista Joy Zapata, który mówi: Włosy Elle żyją w filmie własnym życiem. Na szczęście grająca ją Reese Witherspoon ma piękne, gęste włosy i jest naturalną blondynką. Mogłem zrobić z nią wszystko i tak się też stało! Czesałem ją na Pamelę Anderson, Gianniego Versace i dziewczynę z Beverly Hills, dzięki czemu bez trudu odnajdywała się w świecie filmowej Elle.

Osobowość Elle najpełniej dochodzi do głosu w czasie niezwykłego numeru muzycznego, którego tłem jest salon piękności, gdzie nasza bohaterka uczy manikiurzystkę Paulette trudnej sztuki skupiania na sobie uwagi mężczyzn. Robert Luketic pozyskał do współpracy legendarną choreograf Toni Basil, która mówi: To wspaniały numer, bo biorą w nim udział kobiety w różnym wieku, o różnej tuszy, kondycji fizycznej i kolorze skóry. W czasach Busby'ego Berkeleya mielibyśmy kilka miesięcy na jego przygotowanie, a tymczasem nakręciliśmy go w jeden dzień...Reese Witherspoon mówi: Realizacja sceny tanecznej była niezwykłym doświadczeniem. Wokół mnie fruwali ludzie, a ja czułam się wspaniale. Przydało to filmowi niezwykłej energii, tej samej, którą emanuje nasza Elle.

Zdjęcia do filmu kręcono w Południowej Kalifornii, na terenach należących do USC (filmowy Harvard) i Cal Tech w Pasadenie (fikcyjny California University w Los Angeles).REALIZATORZY
ROBERT LUKETIC

debiutuje jako reżyser filmem "Legalna blondynka". Pochodzi z Australii, pierwszą nagrodę filmową zdobył w wieku 15 lat. Studiował w Victorian College of Arts School of Film and Television. Uznanie przyniosła mu krótkometrażówka "Titsiana Booberini", oparta na motywie "brzydkiego kaczątka". Przygotowuje film "The Girl Most Likely To".
KAREN McCULLAH LUTZ & KIRSTEN SMITH

mają na koncie scenariusze do filmów "Zakochana złośnica", "The Miranda Obsession" i "Honey West". Lutz ukończyła James Madison University, pracowała w marketingu i inwestycjach, Smith studiowała w NYU, ukończyła Occidental College i opublikowała ponad 40 wierszy, m.in. w "The Gettysburg Review" i "Quaterly West".
ANTHONY B. RICHMOND

jest autorem zdjęć do m.in. następujących filmów: "Jądro ciemności" (TV), "Bad Timing" / "Sensual Obsession" (TVP: "Zmysłowa obsesja", wyświetlany także w ramach Tygodnia Filmów Angielskich pt. "Złe uzgodnienie"), "The Man Who Fell to Earth" (video, TVP: "Człowiek, który spadł na Ziemię") i "Nie oglądaj się teraz" Nicolasa Roega, "Someone Like You", "The Sweetest Thing", "Sister Mary Explains It All" (TV), ”Siła i honor”, "A Walk on the Moon", "Agnes Browne", ”Ravenous” (video: ”Drapieżcy”), "Cherry Falls", "Rough Riders", "Playing God" (video: "Udając Boga"), "Bastard Out of Carolina", ”Sunset” (video: ”Sunset”), "Tales From the Hood", ”Indian Runner” (video, TVP: ”Indiański biegacz”), "The Sandlot" (wydany u nas na kasetach video), "Candyman", "The Greek Tycoon" (TVP: "Grecki magnat"), "The Eagle Has Landed" (TVP: "Orzeł wylądował") i "Sympathy For the Devil" Jean-Luc Goddarda.
ANITA BRANDT BURGOYNE

montowała 26 filmów i seriali TV (w tym m.in. pilot serialu "Potyczki Amy") oraz m.in. następujące filmy kinowe: "Dzieciak na dworze króla Artura", "A Very Brady Sequel", "Good Burger" (video: "Wojna na hamburgery") i "I'll be Home for Christmas".


GARTH CRAVEN

montował m.in. filmy: "What's the Worst That Could Happen?", "Return to Me" (video: "Wróć do mnie"), "Sen nocy letniej", "Szczęśliwy dzień", "Mój chłopak się żeni", "Restoration" (video: "Oświecenie"), "Kiedy mężczyzna kocha kobietę", "Soapdish" (video, TVP: "Babka z zakalcem"), "Gaby - A True Story" (video, TVP: "Gaby - historia prawdziwa"), "Educating Rita" (video: "Edukcja Rity"), "Turner i Hooch", "I Never Promise You a Rose Garden", "The Killer Elite" (video, TVP: "Elita zabójców"), "Bring Me the Head of Alfredo Garcia" (video, TVP: "Dajcie mi głowę Alfredo Garcii"), "A orkiestra grała dalej", "Pat Garrett i Billy Kid" oraz "Straw Dogs" (TVP: "Nędzne psy"). Jako reżyser drugiej ekipy pracował przy filmach: "Leap of Faith" (video, TVP: "Cudotwórca"), "Air America" (video: "Air America"), "Turner i Hooch", "Konwój" i "Carney".


MELISSA STEWART

projektowała scenografię do sześciu filmów Gusa Van Santa: "Mala Noche" (TVP: "Mala Noche"), "Buntownik z wyboru", "Drugstore Cowboy", "Moje własne Idaho", "I kowbojki mogą marzyć" oraz "Za wszelką cenę". Inne jej filmy to m.in.: "Excess Baggage" (video: "Nadbagaż") i "Female Perversions".


SOPHIE de RAKOFF CARBONELL

projektowała kostiumy do filmów "Crime + Punishment in Suburbia", "Saturn" i "Four Dogs Playing Poker" oraz teledysków Alanis Morissette, Roda Stewarta, Whitney Houston i Enrique Iglesiasa.

ROLFE KENT


jest autorem muzyki do m.in. następujących filmów: "Someone Like You", ”Siostra Betty”, ”Town and Country”, ”Mexico City”, ”Election” (video: ”Wybory”), ”Citizen Ruth” (video: ”Złe czy gorsze”), ”Sztuka latania”, ”The House of Yes” (video: ”Upiorne święta”), ”Slums of Beverly Hills” (video: ”Slumsy Beverly Hills”), ”Oxygen”, ”Mercy” i ”Don’t Go Breaking My Heart”. Komponuje także dla teatru i telewizji.

AKTORZY
REESE WITHERSPOON

uznawana jest za jedną z najciekawszych i najbardziej utalentowanych aktorek amerykańskich młodego pokolenia. Wystąpiła m.in. w następujących filmach kinowych: "Election" (video: "Wybory", nominacja do Złotego Globu i nagroda Krajowego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych za rolę żeńską), "Mały Nicky", "The Importance of Being Earnest", "American Psycho", "Best Laid Plans" (video: "Spisek doskonały"), "Szkoła uwodzenia", "Miasteczko Pleasantville", "Półmrok" u boku Paula Newmana, Gene'a Hackmana i Susan Sarandon, "The Man in the Moon" (debiut), "Kalahari", "Jack the Bear" (video: "Jack niedźwiadek"), "Overnight Delivery", "Freeway", "Fear" (video: "Strach") i "S.F.W." oraz filmach TV "Desperate Choices" i "Dziki kwiat" w reżyserii Diane Keaton.

LUKE WILSON


wystąpił m.in. w filmach: "Aniołki Charliego", "Diamentowa afera", "The Royal Tenenbaums", "Third Wheel", "Committed", "Bottle Rocket" (wydany u nas na kasetach video), "Home Fries" (video: "Miłość i frytki"), "Telling Lies in America", "Dog Park" (video: "Miłość na smyczy"), "Rushmore" (video: "Rushmore"), "Krzyk 2", "Best Men", "Bong Water" i "My Dog Skip".

SELMA BLAIR
początkowo chciała zajmować się fotografią artystyczną, potem jednak przeniosła się do Nowego Jorku, by studiować aktorstwo w prestiżowym Stella Adler Conservatory. Wystąpiła w serialu TV "Zoe, Duncan, Jack & Jane" oraz filmach kinowych "Girl", "Brown's Requiem", "Szkoła uwodzenia", "High Way", "Storytelling" i "The Sweetest Thing".MATTHEW DAVIS


wystąpił m.in. w filmach: "Urban Legends: The Final Cut" (video: "Ulice strachu: ostatnia odsłona"), "Tigerland", "Pearl Harbor", "Lone Star State of Mind" i "Below". Na scenie wystąpił m.in. W "Wesołych kumoszkach z Windsoru", "Romeo i Julii", "Antygonie" i "Szkole skandalu".

VICTOR GARBER


wystąpił m.in. w filmach: "Titanic", "Zmowa pierwszych żon", "Bezsenność w Seattle", "Lightsleeper", "Exotica" (TVP: "Klub Exotica"), "Godspell", "Tuck Everlasting", "Annie" (TV), "Kopciuszek" (TV) i mini serialu TV "Me and My Shadows". Jest cenionym aktorem teatralnym, czterokrotnie nominowano go do prestiżowej nagrody Tony. Na scenie wystąpił m.in. w "Arkadii", "Czego nie widać", "Śmiertelnej pułapce" i "Czego pragnie Lola".
HOLLAND TAYLOR

popularność przyniosły jej telewizyjne seriale "Kancelaria adwokacka" (nagroda Emmy), "Ally McBeal", "Ostry dyżur", "Tajemnice Weroniki", "Naga prawda" i "Bosom Buddies", na dużym ekranie wystąpiła m.in. w filmach: "Zakazany owoc", "George prosto z drzewa", "Town and Country", "Next Stop Wonderland", "Key Exchange", "Szczęśliwy dzień", "Za wszelką cenę", "Skrawki życia", "Półtora gliniarza", "Steal Big, Steal Little" (TVP: "Braterskie porachunki"), "She's Having a Baby" (video: "Ona będzie miała dziecko"), "Fame" (TVP: "Sława"), "Alicja", "Klejnot Nilu", "Miłość, szmaragd i krokodyl" oraz "Truman Show" Petera Weira z Jimem Carreyem. Jest cenioną aktorką teatralną, na scenie zadebiutowała w "Demonach" Whitinga u boku Anne Bancroft.


RAQUEL WELCH


gwiazda kina i międzynarodowy symbol seksu lat 60-tych. Wystąpiła m.in. w filmach: "Fantastic Voyage" (TVP: "Fantastyczna podróż"), "Milion lat przed naszą erą", "Trzej muszkieterowie" (Złoty Glob za rolę), "Czterej muszkieterowie", "Dubler" (we Francji, w duecie z Jean-Paulem Belmondo), "100 karabinów", "The Last of Sheila", "Fathom", "Hannah Caulder", "Bluebeard" (TVP: "Sinobrody"), "Mother, Juggs and Speed" (TVP: "Mamuśka, Cycula i Zawiracha"), "Bedazzled", "The Wild Party" (TVP: "Dzikie party"), "Kansas City Bomber", "Myra Breckinridge", "Książę i żebrak", "Naga broń 33 1/3: Ostateczna zniewaga" i "Tortilla Soup". Na Broadawayu wystąpiła m.in. w "Women of the Year" i "Victor/Victoria" w reżyserii Blake'a Edwardsa, w telewizji - w "The Legends of Walks Far Woman", "Prawie do śmierci", "Skandalu w małym miasteczku" i serialach "Kroniki Seinfelda" i "Spin City". Propaguje aerobik, wydała książkę "Raquel: Total Beauty and Fitness" i pięć kaset video. Może poszczycić się największą kolekcją peruk w historii przemysłu filmowego.


LEGALNA BLONDYNKA

Legally Blonde

Syrena Entertainment Group

www.syrena.com
©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna