Liga zadaniowaPobieranie 16.14 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar16.14 Kb.
KONKURSY MATEMATYCZNE

W roku szkolnym 2008/2009 uczniowie, których pasją jest matematyka, podobnie jak w minionych latach, brali udział w licznych konkursach, zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią.


LIGA ZADANIOWA
W październiku rozpoczęła się kolejna edycja Ligi Zadaniowej – konkursu matematycznego pod patronatem Polskiego Towarzystwa Matematycznego przy UMK w Toruniu. Dziesięcioro uczniów klas piątych i szóstych systematycznie jeździło na spotkania konkursowe, które odbywają się w soboty. W październiku 2008 roku miał miejsce test inauguracyjny. Kolejne spotkania odbyły się w grudniu 2008 roku, w lutym 2009 roku i w kwietniu- kiedy to uczestnicy po raz ostatni zdobywali punkty. W maju odbyło się spotkanie podsumowujące, na którym zostały ogłoszone ostateczne wyniki.

Ucznnica klasy VI a- Agnieszka Kowalska została laureatką konkursu, zajmując III miejsce. Wzięła udział w uroczystości zakończenia konkursu i rozdania nagród, która odbyła się w Instytucie Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu.


KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI
W szkolnym etapie konkursu przedmiotowego z matematyki podobnie jak latach ubiegłych wzięli udział zainteresowani matematyką uczniowie klas piątych i szóstych. Dwie uczennice klas szóstych: Wiktoria Jopp i Agnieszka Kowalska zakwalifikowały się do etapu rejonowego.

MINILIGA ZADANIOWA
Na terenie szkoły młodzi matematycy równolegle biorą udział w Minilidze Zadaniowej. Podczas trzech spotkań na poziomie klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych uczestnicy zbierają punkty, na podstawie których na zakończenie roku szkolnego wyłania się zwycięzców. Na każdym z trzech spotkań można zdobyć 16 punktów.

Po podsumowaniu punktów z trzech spotkań konkursowych zwycięzcami zostali:


-w klasach trzecich

  1. Jędrzej Adamski i Jan Jakubiak kl.III b

  2. Oliwia Gołębiewska kl.III b

  3. Agnieszka Piekarska kl.III b

- w klasach czwartych

  1. Tomasz Kopczyk kl.IV a

  2. Natalia Kędziorek kl.IV b, Bartosz Kozieł i Paweł Romankiewicz kl.IVa

  3. Maciej Sarnowski kl.IVa

- w klasach piątych

1. Kamila Durma kl.Va2. Monika Marszałkowska kl. V a

3. Aleksandra Szymańska kl. V a

- w klasach szóstych

1. Agnieszka Kowalska kl. VI a

2. Wiktoria Jopp kl. VI c

3. Paulina Błaszczyk kl. VI a , Mateusz Kaźmierczak kl. VI c
Konkurs matematyczny dla klas trzecich
Opiekun kółka matematycznego dla klas III- p. Magdalena Stefaniak zorganizowała konkurs matematyczny dla trzecioklasistów. Jego laureatami zostali:

  1. Jan Jakubiak kl. III b

  2. Oliwia Gołębiewska kl.III b

  3. Jessika Wiśniewska kl. III b

Uczniowie ci reprezentowali szkołę na międzyszkolnym konkursie z matematyki dla klas trzecich zorganizowanym przez SP nr 5 w Chełmży. Oliwia Gołębiewska zajęła na tym konkursie II miejsce.
WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO „KANGUR EUROPEJSKI” 2009
W międzynarodowym konkursie matematycznym „ Kangur europejski” w mijającym roku szkolnym wzięło udział 46 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy rozwiązywali zadania konkursowe tradycyjnie w marcu. Wyniki poznaliśmy w maju. Uczeń klasy czwartej „A” Paweł Romankiewicz zdobył wyróżnienie.

IX EDYCJA KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO W CHEŁMNIE
Na konkursie matematycznym w Katolickim Liceum i Gimnazjum Księży Pallotynów w Chełmnie Szkołę Podstawową nr 3 z Chełmży reprezentowały trzy uczennice. Dwie zostały laureatkami. Monika Marszałkowska zajęła II miejsce, a Wiktoria Jopp III miejsce.
MISTRZ RACHUNKÓW

W ostatnim konkursie matematycznym w roku szkolnym 2008/2009 w naszej szkole dla klas IV-VI wyłonieni zostali Mistrzowie Rachunków poszczególnych klas IV, V i VI. Oto oni:


- klasa IV a : Tomasz Kopczyk,
- klasa IV b : Sebastian Pokorniecki,
- klasa V a : Monika Marszałkowska,
- klasa V b : Jakub Wiśniewski,
- klasa V c : Wojciech Sikorski, Małgorzata Sadecka
- klasa VI a : Agnieszka Kowalska,
- klasa VI b :Rafał Krywalski,
- klasa VI c : Wiktoria Jopp.
Wśród Mistrzów klas czwartych najlepszy wynik osiągnął Tomasz Kopczyk. W klasach piątych mistrzem została Monika Marszałkowska. Najlepszym rachmistrzem klas szóstych została Wiktoria Jopp.©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna