Lion vibrationsPobieranie 8.09 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar8.09 Kb.
LION VIBRATIONS
Lion Vibrations to kontynuacja muzycznej drogi brzeskiego zespołu Zgroza, który na rynku muzycznym istnieje od 1997 roku. Zespół niewątpliwie należy dziś do czołówki wykonawców nowej fali reggae w Polsce. I chociaż grupa, pod nową nazwą funkcjonuje od 2003 roku, to mieszanka stylów, takich jak: roots, ragga, dancehall i dub, którą proponuje Lion Vibrations przyciąga na koncerty starych i nowych słuchaczy. Grupa świetnie potrafi rozbujać publiczność, zarówno na małych koncertach, jak i na wielkich festiwalach.

Charakterystyczną cechą zespołu jest obecność w muzyce LV dwóch wokali, męskiego i żeńskiego jak i świetnej trzyosobowej sekcji dętej, która składa się z absolwentów katowickiego wydziału jazzu. Dodaje to muzyce grupy dodatkowego kolorytu i smaku.

Lion Vibrations cyklicznie występuje na wszystkich najważniejszych imprezach reggae w kraju, m.in.: „Winter Reggae” w Gliwicach, „Afryka” w Toruniu, „Reggae na Piaskach” w Ostrowie Wlkp. „Regałowisko” w Bielawie, „Ostróda Reggae Festiwal” w Ostródzie, jak również grywa kilkadziesiąt koncertów klubowych i innych rocznie. Podsumowanie pierwszego okresu działalności zespołu i jego dorobek muzyczny udokumentowany został na trzech długogrających krążkach:

- Zgroza „Lew”

- Zgroza „Message 4U”

- Lion Vibrations „Dub 4U”


W grudniu 2005 roku LV wypuścił swój kolejny – tym razem minialbum, na którym gościem specjalnym, a zarazem nową osobą, która okazjonalnie i gościnnie towarzyszyła zespołowi w występach, był Jerzy „Mercedes” Mercik, niezwykle charyzmatyczny i utalentowany muzyk – wokalista nieistniejących już legendarnych polskich grup, m.in.: Śmierć Kliniczna i przez wielu uważanego za najlepszy w kraju zespołu R.A.P. Krążek nosi nazwę „Over The Rainbow” i jak poprzednie wydany został przez gliwickie wydawnictwo Zima.
Od tego też albumu podczas dużych i prestiżowych koncertów towarzyszy i występuje z zespołem pełna sekcja dęta w skład, której wchodzi trzech nowych muzyków - absolwentów katowickiego wydziału jazzu.
W sierpniu 2008 na największym polskim festiwalu reggae – Ostróda Reggae Festiwal, miała miejsce premiera najnowszej płyty Lion Vibrations zatytułowanej „Save Us”.
Płyta ta podsumowuje ponad dziesięcioletni okres działalności grupy. Każda płyta „ Lwiątek” niosła ze sobą coś nowego, tym razem Jahga, wokalistka i basistka , jest głosem wiodącym na krążku, poza tym w przedsięwzięciu wziął udział wybitny polski saksofonista i kompozytor jazz’owy–Piotr Baron. Muzyczna stylistyka płyty oscyluje wokół roots i lovers rock, które upiększają niesamowicie przestrzenne partie instrumentów dętych. Nad właściwym brzmieniem krążka czuwali najlepsi polscy producenci reggae’owi ze Studia AS ONE. „Save Us” to również głos w sprawie godności człowieka, uczuć i ekologii...
www.lionvibrations.pl

www.myspace.com/lionvibrations

Kontakt:


Michał Ławniczak

Agencja OFFSIDE

tel. 697-024-515

e-mail: agencja.offside@gmail.comwww.offside.com.pl


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna