Liqui moly zdaje testPobieranie 11.13 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar11.13 Kb.
LIQUI MOLY zdaje test
Dokładne testy dowiodły: Dodatki uszlachetniające z Niemiec działają
Dla niemieckiego specjalisty w branży olejów silnikowych i dodatków LIQUI MOLY bardzo ważna jest wysoka wydajność dodatków uszlachetniających. Dlatego też firma zleciła szereg testów niezależnemu niemieckiemu Instytutowi Badawczemu APL. APL potwierdził teraz, że dodatki LIQUI MOLY rzeczywiście zmniejszają tarcie i zużycie paliwa. Instytut przetestował dodatki uszlachetniające Cera Tec, Injection Cleaner i Super Diesel Additiv uzyskując zaskakujące wyniki.
APL to znany instytut badawczy w Niemczech, który zatrudnia ponad 700 pracowników i prowadzi 145 hamownie. Zazwyczaj APL przeprowadza dla producentów samochodów testy silników i ich części. Kiedy LIQUI MOLY poprosił Instytut o badania, zdziwienie było tym większe, że: LIQUI MOLY to pierwsza i jedyna firma na rynku wtórnym, która dobrowolnie poprosiła APL o wykonanie testów swoich produktów.
Cera Tec to nowoczesny dodatek uszlachetniający do oleju zawierający drobne cząsteczki ceramiczne. Cząsteczki te chronią silnik i zmniejszają tarcie. APL przetestował ochronę przed zużyciem. Przy rosnącym obciążeniu koło zębate napędza drugie do chwili uzyskania określonego poziomu zużycia. Standardowy olej osiągnąłby czwarty poziom obciążenia. Ten sam olej z dodatkiem Cera Tec osiągnął dziewiąty poziom obciążenia. Wynik ten dowodzi doskonałej ochrony przed zużyciem, jaką oferuje Cera Tec: Silnik działa dłużej, awarie są mniej prawdopodobne, a dzięki zmniejszonemu tarciu spada również zużycie paliwa.
Injection Cleaner to dodatek uszlachetniający do paliwa, który oczyszcza układ wtryskowy i zawory. W tym teście dwa silniki pracowały przez 60 godzin. Jeden pracował na normalnej benzynie, drugi na tej samej benzynie, ale zmieszanej z dodatkiem Injection Cleaner. Podczas tych 60 godzin na każdym zaworze pierwszego silnika zebrało się 0,3 g osadów. Osady te narastałyby dalej i coraz bardziej utrudniałyby „oddychanie“ silnika. Drugi silnik z dodatkiem Injection Cleaner przy osadach wielkości 0,03 g pozostał niemal czysty. Na początku testu inżynierowie APL byli sceptyczni i nie oceniali nazbyt wysoko wydajności oczyszczania. Ale teraz nawet oni używają Injection Cleaner do czyszczenia swoich silników testowych.
Dodatek Super Diesel Additiv to dodatek uszlachetniający do paliwa, który oczyszcza układ wtryskowy i zawory, podobnie jak Injection Cleaner, ale został stworzony specjalnie do silników diesla. W tym teście APL uruchomił silniki na 32 godziny z olejem napędowym, który zawierał wysoką zawartość cynku. Przyspieszyło to odkładanie się osadów. Następnie silniki pracowały dalsze 32 godziny na oleju napędowym zmieszanym z dodatkiem Super Diesel Additiv. Również tutaj inżynierowie APL byli na początku sceptycznie nastawieni, jeśli chodzi o skuteczność produktu. Ale zmienili swoje zdanie: „Produkt ten robi wszystko, a do tego wszystko lepiej.“ Teraz wykorzystują go do oczyszczania swoich silników testowych.
„Wyniki te dowodzą tego, co wiemy już z innych niezależnych testów i od wielu kierowców“, mówi Ernst Prost, prezes i właściciel LIQUI MOLY. „Nasze dodatki uszlachetniające naprawdę pomagają zmniejszyć tarcie i zużycie. Oszczędzają paliwo i przedłużają eksploatację silnika.“
Kilka faktów o LIQUI MOLY

LIQUI MOLY GmbH z Ulm w południowych Niemczech oferuje szeroką paletę doskonałej jakości produktów jak np.: oleje silnikowe, dodatki, produkty pielęgnacyjne do samochodów i produkty do ich serwisowania. Nasz asortyment obejmuje 4000 artykułów. LIQUI MOLY tworzy i testuje swoje produkty we własnych laboratoriach, produkuje wyłącznie w Niemczech i sam wprowadza swoje produkty na rynek. Założona przed ponad 50 laty firma LIQUI MOLY należy do wiodących firm tej branży. Swoje produkty sprzedaje w Niemczech oraz w 90 innych krajach.Po dalsze informacje prosimy zwracać się do:

Local LIQUI MOLY Partner
LIQUI MOLY Headquarters


LIQUI MOLY POLSKA Sp. z o.o.

Piotr Kasprzak

Ul. Cybernetyki 7B

02-677 Warszawa

Tel. 0048 22 331-0308

Fax 0048 22 331-0309

piotr.kasprzak@liqui-moly.pl

www.liqui-moly.pl


LIQUI MOLY GmbH

Peter Szarafinski

Jerg-Wieland-Str. 4

89081 Ulm-Lehr

Germany

Tel.: +49 7 31/14 20 189Fax: +49 7 31/14 20 82

Peter.Szarafinski@liqui-moly.de

©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna