List do wyższych przełOŻonych z okazji 200. Lecia istnienia zgromadzeniaPobieranie 7.64 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar7.64 Kb.
LIST DO WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH Z OKAZJI 200. LECIA ISTNIENIA ZGROMADZENIA
Drodzy Bracia Oblaci (Wyżsi przełożeni, Superiorzy Misji i Thomas Klosterkamp),

Szczęśc Boże! Zbliża się 25 stycznia 2015 roku, 200 lat od założenia naszego Zgromadzenia. Obchody tej rocznicy nie były tradycją na poziomie całego Zgromadzenia. To powód, dla którego piszę do was, aby was poprosić o zachęcenie waszych rad i superiorów waszej oblackiej jurysdykcji do działania, aby był wyjątkowy dzień dla wszystkich oblatów, aby się zgromadzić na modlitwie i świętowaniu. Jak wiecie, jako Zgromadzenie na prawie papieskim zostaliśmy zatwierdzeni dopiero 17 lutego 1826 roku. 25 stycznia 1815 oznaczał początek naszego Zgromadzenia, nacechowany misjonarskim duchem świętego Eugeniusza i jego towarzyszy: poprzez głoszenie Ewangelii ubogim i najbardziej opuszczonym chodziło o odpowiedź na sytuację Kościoła ich czasów. Odpowiedzieli na to misyjne wezwanie, gromadząc się w ubóstwie i radości, aby żyć w apostolskiej wspólnocie.

W każdej jurysdykcji i na wszystkich poziomach 25 stycznia powinien być obchodzony w uroczysty sposób, co nie znaczy, że pompatycznie i z przesadą. Z pewnością w tym dniu oblaci i stowarzyszeni zgromadzą się na Eucharystii. Zapraszam was również do spędzenia „godziny świętej z Panem i z ubogimi”. Świętujcie odpowiednio do waszej sytuacji, w sposób prosty, ale znaczący. Powinniśmy również poświęcić czas na orację, aby podziękować Panu i uwielbić Go za dar naszego powołania i oblackiego charyzmatu. Powinniśmy również nawiązać taki kontakt z ubogimi, który byłby charakterystyczny i zbieżny z naszym życiem. Zapraszam nasze wspólnoty, aby znalazły czas na dzielenie się na temat miłości do naszego oblackiego powołania i naszego charyzmatu.

24 i 25 stycznia nasz jubileusz będę świętował w Aix członkami Zarządu Generalnego, z ojcem Vincentem Gruberem, prowincjałem naszej umiłowanej macierzystej prowincji oraz z oblatami z prowincji francuskiej. Oblacka wspólnota z Międzynarodowego Centrum de Mazenoda, przygotowując program, w jubileusz zaangażowała całą oblacką rodzinę, młodzież i ubogich, którzy są w kontakcie z nami. W obchodach będzie uczestniczył również jeden scholastyk z każdego Regionu, co będzie wyrazem naszej bezkresnej nadziei na przyszłość. W niedzielę, 24 stycznia, w katedrze w Aix odprawimy Eucharystie, której będzie przewodniczył arcybiskup Christophe Dufour.

Ksiądz arcybiskup jest przekonany, że misyjny duch świętego Eugeniusza jest niezbędny, aby dzisiaj ewangelizować diecezję Aix. Następnie, 25 stycznia, w kaplicy misji zostanie odprawiona Eucharystia, której będę przewodniczył. Po Mszy razem spożyjemy prosty posiłek. W ciągu dnia będziemy mieli czas na dzielenie się wiarą i wspólne odprawienie oracji.

Proszę was, aby ta data – 25 stycznia 2016 roku – była odzwierciedleniem naszej dziękczynnej pielgrzymki, której sercem jest nawrócenie. Wszystkim wam przypominam, że nasze oblackie triennium i jubileusz 200. lecia istnienia oficjalnie zakończy się 25 stycznia 2017 roku. W tym czasie jubileuszu wzbogaceniem naszego misjonarskiego życia będzie nasze zaangażowanie w dzielenie się wiarą oraz wsłuchiwanie się w wezwanie do nawrócenia. Rok 2016 naznaczą specjalne wydarzenia – Kongres na temat misji z młodzieżą, Kongres na temat powołań, spotkanie młodych oblatów, które poprzedzi Świtowe Dni Młodzieży. Punktem kulminacyjnym będzie 36. Kapituła Generalna Zgromadzenia.Dziękuję wam za waszą posługę przewodników oraz zaangażowanie, aby oblackie triennium i obchody 200. lecia istnienia stały się okazją do cudownej i znaczącej odnowy oblackiego życia i oblackich misji!
Wasz brat w Jezusie Chrystusie i Maryi Niepokalanej,
Ojciec Louis Lougen, Superior Generalny
Rzym, 8 września 2015 roku


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna