Listopad klasa VI zadanie 1Pobieranie 4.69 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar4.69 Kb.
LISTOPAD
KLASA VI
Zadanie 1

Do pustych kółeczek wpisz takie liczby, aby zaznaczone działania rachunkowe były poprawne. (Musisz zachować kierunek zaznaczony strzałkami).
Zadanie 2

Dekoratorka Okna wystawowego miała 8 jednakowych kostek (sześcianów), które układała obok siebie w oknie wystawowym tak, jak widzisz na rysunku (widok od tyłu). Nazwę, jakiego towaru mogli sobie ludzie odczytać przy spojrzeniu w okno wystawowe o d strony ulicy?

Zadanie 3

W kraju Inglia wprowadzone zostały nowe monety o wartości nominalnej 5pe. Stare monety tej wartości ważyły 5,65g. nowe 3,25g. O ile będzie lżejsza portmonetka Ingliana, w której jest rezerwa starych monet o wartości 5li, jeżeli zastąpi się je nowymi monetami? (100pe = 1li).


Zadanie 4

Trzy charty, boginie wdzięku i radości: Eurozyna, Aglaja i Talia, niosły w swoich koszyczkach jednakowe ilości pięknych jabłek. Idąc, charty spotkały dziewięć muz, opiekunek sztuk pięknych i nauki. Każda charyta dała każdej z muz tę samą ilość jabłek i wówczas każda charyta i każda muza miała tyle samo jabłek. Po ile jabłek niosły charty w swoich koszyczkach?


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna