Mela koteluk 16 listopada 2014 Warszawa, Klub StodołaPobieranie 7.81 Kb.
Data06.05.2016
Rozmiar7.81 Kb.
MELA KOTELUK
16 listopada 2014
Warszawa, Klub Stodoła

16 listopada do Stodoły powróci Mela Koteluk! Będzie to koncert premierowy, który otworzy trasę promującą najnowszy album Migracje! Podczas występu artystce zostanie wręczona również platynowa płyta za debiutancki album Spadochron!


Mela to wokalistka i autorka tekstów, laureatka nagród Fryderyk 2013 w kategoriach Artysta Roku i Debiut Roku, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2012 oraz plebiscytu Gazety Wyborczej Ale Sztuka.

W maju 2012 roku artystka wydała swoją pierwszą płytę Spadochron, którą okrzyknięto jednym z najgłośniejszych debiutów ostatnich lat i która w szybkim tempie pokryła się platyną. Spadochron zawiera dwanaście autorskich kompozycji z pogranicza popu i brzmień alternatywnych, łobuzersko puszczających oko do eklektycznych konwencji. Wciągający i oryginalny klimat płyty budują przestrzenne instrumenty i bezpretensjonalna narracja Meli. Jej muzyka wypada z szufladek, jest poetycka, ale zadziorna, liryczna i rockowa.

Nietuzinkowe kompozycje i magia słów Meli intrygują i powodują, że jej utwory zyskują coraz większą popularność. Opublikowany 22 maja 2012 roku na YouTube teledysk do utworu Dlaczego drzewa nic nie mówią wyświetlono już ponad 2 miliony razy.

Mela pozostaje cały czas aktywna, jeśli chodzi o pracę w studio. Po udanym debiucie opublikowała kolejne nagrania, wśród nich podwójny singiel Wielkie nieba / to trop, który ukazał się w czerwcu ubiegłego roku.

17 listopada 2014 roku ukaże się druga, autorska płyta Meli pt.: Migracje. Zapowiedział ją singiel zatytułowany Fastrygi, do którego powstał także teledysk. Utwór bardzo szybko znalazł się na playlistach stacji radiowych, w tym w czołówce Listy Przebojów

Programu 3.


Migracje to zbiór niezależnych brzmieniowo kompozycji i polskich, autorskich tekstów. Całość dowodzi konsekwencji Meli i jej zespołu w pielęgnowaniu charakterystycznego języka, którego nie sposób pomylić z żadnym innym. W warstwie brzmieniowej opiera się on na łączeniu akustycznych i syntetycznych brzmień, w warstwie słownej realizm ściera się z abstrakcją. Na płycie pojawiają się oryginalne, kojące dźwięki bardzo rzadkiego instrumentu w kształcie przypominającego UFO, o nazwie hang drum. Utwory ubarwia wiolonczela, a także flety, saksofony i klarnety.
Już 16 listopada zjawiskowa Mela Koteluk wystąpi na scenie klubu Stodoła!
BILETY:

Przedsprzedaż do 24.10: 40 pln (stojące), 60 pln (balkon)Od 25.10: 47 pln (stojące), 67 pln (balkon)
do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)

Sprzedaż internetowa: stodola.pl


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna