Mirosław RobakPobieranie 3.52 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar3.52 Kb.
Mirosław Robak:
Pochodzi z Płocka, gdzie uczęszczał do klasy sportowej o profilu piłka ręczna. Pierwszym jego klubem była, nieistniejąca już, Stal Płock. Grał w niej z trenerem Bogdanem Zajączkowskim. Później był zawodnikiem Wisły Płock - krótko, bo dostał się na warszawską AWF.
Jej zawodnikiem był w sumie przez sześć lat. Akademicy w tym czasie pokonali drogę od 3 ligi do ekstraklasy, w której spędzili trzy lata. Piąta lokata to najwyższe miejsce w lidze AZS AWF Warszawa w tamtym okresie. W składzie występował m.in.. bramkarz Andrzej Marszałek. Robak grał również w młodzieżowej reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Szwecji, zajęliśmy tam 9. miejsce.
Po skończeniu studiów na AWF-ie rozpoczął pracę z młodzieżą. Zajmował się piłką ręczną m.in. w szkole na Targówku i pracował w Agrykoli. W latach 2000-2004 współpracował z kadrą narodową juniorów i prowadził młodzieżową reprezentację Polski, w której grali m.in. Daniel Żółtak, Mateusz Jachlewski, Michał Jurecki, Sebastian Rumniak i Michał Stankiewicz – dziś są oni w szerokiej kadrze seniorskiej.
Obecnie jest dyrektorem WCSM Agrykola, prowadzi również jedną grupę juniorską, współpracuje również z Warszawianką – zajmuje się bramkarzami tego zespołu.


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna