Najpopularniejszy trenerPobieranie 42.66 Kb.
Data04.05.2016
Rozmiar42.66 Kb.
NAJPOPULARNIEJSZY TRENER I PIŁKARZ LIMANOWSZCZYZNY
PLEBISCYT 2013


NAJPOPULARNIEJSZY TRENER

5

GRABCZYK

ANDRZEJ

AKS UJANOWICE

Andrzej Grabczyk wychowanek Łososia Łososiny Dolna. Występował na pozycji środkowego pomocnika. Podczas swojej przygody z piłką w barwach Łososia osiągnął:

2000/2001 awans do klasy ‘A’

2002/2003 awans do klasy „O”

2003/2004 awans do IV ligi

W sezonie 2007/2008 przeszedł do drużyny Limanovii, z którą wywalczył awans do IV ligi

Od sezonu 2012/2013 trenuje seniorską drużynę Aks Ujanowice (grający trener)

492

7%

4

ZALEWSKI

ANDRZEJ

SOKÓŁ SŁOPNICE

Wychowanek KS Limanovia. Już w wieku 16 lat zaczął grać w klasie międzyokręgowej w seniorach. Był w kadrze województwa krakowskiego jako junior. W roku 1975 przeszedł do KKS "Sandecja" Nowy Sącz. Po odbyciu służby wojskowej już nie powrócił do Sandecji tylko do macierzystego klubu "Limanovii".

Po zakończeniu kariery zawodowej dał się poznać z korzystnej strony jako trener. Przez dwa lata prowadził zajęcia z trampkarzami klubu macierzystego a następnie z dobrym skutkiem prowadził m.in. zespół Hartu Tęgoborze wprowadzając ten zespół do "A" klasy nowosądeckiej. Po rozstaniu się z tym klubem został szkoleniowcem LKS "Laskovia" wprowadzając ten zespół do "A" klasy. Lubi pracę z młodzieżą i nawiązuje wspólny język z zawodnikami starszymi. Ceni sobie rzetelność, pracowitość, uczciwość.

W 2004 roku zajął 1 miejsce w PLEBISCYCIE Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej i Gazety Krakowskiej na najpopularniejszego trenera Ziemi Limanowskiej.

644

9%

3

ŻAK

DARIUSZ

GORCE KAMIENICA

Zawodnik LKS Gorce Kamienica od ponad 20 lat. Działacz społeczny klubu.

W okresie od 1995 roku pełnił funkcje społeczne –kierownik drużyny, asystent trenera drużyny seniorów, a od 2 kadencji zasiada w prezydium Zarządu. Od 2 lat jest wiceprezesem klubu ds. sportowych.

732

10%

2

PIETRUCH

PIOTR

PŁOMIEŃ LIMANOWA

Przygoda z trenerką rozpoczęta w drużynie juniorów starszych Zabełcza Nowy Sącz, z którą w sezonie 2007/2008 zajął 6 miejsce w 1 lidze okręgowej. W roku 2008 został współzałożycielem klubu LKS Mszalnica, który w przeciągu kilku lat rozrastał się tworząc grupy młodzieżowe w każdej kategorii (młodzik, trampkarz starszy, junior młodszy i junior starszy). W każdą z tych drużyn jako trener w szybkim tempie notował liczne awanse od III po I ligi sądeckie. W sezonie 2010/2011 roku został trenerem seniorów Płomienia Limanowa, gdzie w pierwszym roku pracy zanotował 2 miejsce, a rok później wygrał rozgrywki B-klasowe, uzyskując dawno oczekiwany awans do A klasy. W sezonie 2011/2012 objął także drużynę juniorów młodszych Dunajca Nowy Sącz z którą w pierwszym roku pracy wywalczył awans do Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Na chwilę obecną prowadzi trampkarzy młodszych (I liga) i starszych (II liga) LKS Mszalnica, juniorów młodszych Dunajca (MLJM) oraz seniorów LKS Płomień Limanowa (A klasa).

2274

31%

1

WROŃSKI

MATEUSZ

WIERCHY PASIERBIEC

Instruktor piłki nożnej ,organizator wielu imprez sportowych, radny Rady Miasta Limanowa, wiceprzewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Turystyki. Były piłkarz MKS „Limanovia” - największy sukces z drużyną: wywalczony awans do IV Ligi Małopolskiej w sezonie 1993/1994. Trener LKS „Wierchy” Pasierbiec od 2011 roku. W sezonie 2012/2013 walczy z drużyną o awans do II ligi juniorów (wicelider) .Od 2012 trenuje drużynę trampkarzy (założoną z jego inicjatywy), z którą zdobył w tym roku Wicemistrzostwo Gminy Limanowa.

2417

33%

NAPOPULARNIEJSZY ZAWODNIK

10

GARGAS

JÓZEF

ORKAN SZCZYRZYC

Przygodę z piłką rozpoczynał w trampkarzach Orkana Szczyrzyc. Następnie rozwijał się pod okiem

Mariana Tajdusia w trampkarzach i juniorach LKS Jodłownik. Po ukończeniu gimnazjum rozpoczął edukację w Liceum Ogólnokształcącym o profilu piłka nożna w Tymbarku, co łączyło się z przenosinami do KS Tymbark.Tam grał w juniorach młodszych i starszych, wklubie tym zaliczył debiut w seniorach. Jeszcze przed ukończeniem liceum ponownie reprezentował barwy Orkana Szczyrzyc z którym dwa razy wywalczył awans do IV ligi. W drużynie z miejscowości Ojców Cystersów występuje do dnia dzisiejszego, lecz z 12 miesięczną przerwą, kiedy to w sezonie 2009/10 był na rocznym wypożyczeniu w reaktywowanym LKS Jodłownik. Z klubem tym również zaliczył awans- z A klasy do VI ligi.

150

2%

9

KULEWICZ

RADOSŁAW

MKS LIMANOVIA SZYBRYT

Zawodnik I drużyny seniorów Limanovii Szubryt. W sezonie jesień 2012/13 rozegrał wszystkie spotkania / 17 spotkań/ w pełnym, wymiarze czasu gry . Występuje na pozycji środkowego obrońcy. Wszechstronny sportowo. Będąc czołowym zawodnikiem tenisa stołowego w naszym regionie za namową trenerów wybrał piłkę nożną. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego z tytułem magistra wych. fiz. W chwili obecnej jedyny z wychowanków, który ma pewne miejsce w podstawowym składzie III ligowej MKS Limanovia Szubryt.

153

2%

8

FILIPIAK

LESZEK

WITÓW MSZANA GÓRNA

Wychowanek Witowa Mszana Górna. W roku 2000 zadebiutował w rozgrywkach ligowych w kategorii trampkarzy. Później grał w juniorach. W wieku 16 lat rozpoczął grę w drużynie seniorskiej, w której gra do tej pory.

225

3%

7

MATRAS

ARTUR

SOKÓŁ SŁOPNICE

Wychowanek Hutnika Kraków.

W wieku 20 lat zaczął grać w Sokole Słopnice, gdzie z roczną przerwą podczas której grał w krakowskiej lidze okręgowej, gra do dziś. Od 2010r. trener trampkarzy Sokoła Słopnice z którymi w 2011 roku wywalczył awans do I Ligi Trampkarzy. Napastnik/Pomocnik

282

4%

6

PIWOWARCZYK

ALBERT

RUPNIÓW

W wieku 15 lat rozpoczął grę w klubie LKS Blyskawica Rupniów. W tym czasie z drużyną juniorów zdobył mistrzostwo powiatu LZS. W wieku 16 lat dołączył do składu seniorów i po dzień dzisiejszy reprezentuje klub LKS Rupniów klub na pozycji napastnika.

W 2012r. ukończył Liceum Ogólnokształcące w Limanowej, a obecnie studiuje w Krakowie na Politechnice Krakowskiej.

401

5%

5

JANISZ

PIOTR

AKS UJANOWICE

Wychowanek Amatorskiego Klubu Sportowego Ujanowice. W barwach Ujanowic jako senior rozegrał już 191 meczy strzelając 45 bramki. Występuje głównie jako lewy pomocnik. Szybki i waleczny. Z AKS-em wywalczył awans do klasy „A” w sezonie 2003/2004 oraz awans do ligi okręgowej w sezonie 2010/2011.

513

7%

4

GRUCEL

PAWEŁ

SOKÓŁ SŁOPNICE

Napastnik/Pomocnik

Wychowanek Sokoła Słopnice. Od wieku trampkarza gra w Sokole Słopnice, gdzie z roczną przerwą podczas której grał w juniorach Limanovii Limanowa w lidze wydzielonej, gra do dziś. Największy sukces: awans do ligi okręgowej z Sokołem w sezonie 2008/2009.

616

8%

3

JASIŃSKI

PIOTR

GORCE KAMIENICA

To wychowanek grup juniorskich Sandecji Nowy Sącz.. Pseudonim boiskowy „Strzałka”.

W 1988 roku pojawił się w Kamienicy za sprawą obecnej małżonki. No i oczywiście został zwerbowany do Gorców. Jak sam dzisiaj wspomina początki w klubie miał bardzo ciężkie. Będąc zawodnikiem rezerwowym z rzadka pojawiał się na boisku. Ale z czasem się to zmieniło i stał się siłą napędową drużyny Gorców. Dzisiaj jest snajperem bez którego ciężko sobie wyobrazić grę w ataku zespołu z Kamienicy. Zaliczył również krótki epizod w nie istniejącym już Jodłowniku. Jeden z najlepszych napastników w limanowskiej Kl. A.

891

12%

2

KOZA

ŁUKASZ

PŁOMIEŃ LIMANOWA

Zawodnik Płomienia Limanowa grający na pozycji bramkarza. Pierwszym trenerem był jego wujek Andrzej Koza. Przygodę z piłką nożną rozpoczął w trampkarzach Płomienia na pozycji pomocnika. Po kilku rozegranych meczach postanowił zmienić swoją rolę w zespole i został bramkarzem.

Z drużyną trampkarzy wygrał II ligę Limanowskiego Podokręgu w sezonie 2007/2008. W tym samym sezonie zadebiutował w drużynie Juniorów pod wodzą trenera Łukasza Bukowca. Wraz z drużyną Juniorów awansował z II ligi limanowskiej Juniorów do Okręgowej Ligi Juniorów i osiągał duże sukcesy w Okręgowej Lidze Juniorów Starszych Nowy Sącz. W sezonie 2009/2010 drużyna w której regularnie bronił zajęła 4 miejsce nie wiele ustępując drużyną z okręgu sądeckiego. W sezonie 2008/2009 zadebiutował w A klasie Limanowskiej z Płomieniem Limanowa. Od 2010 roku regularnie bronił zarówno w drużynie Juniorów jak i Seniorów Płomienia. Z drużyną juniorów w ostatnim swoim sezonie młodzieżowej kariery zajął 10 miejsce w I lidze Juniorów Nowy Sącz. Miało to miejsce w 2012 roku, kiedy to z drużyną Seniorów pod wodzą Piotra Pietrucha awansował do A klasy Limanowskiej z pierwszego miejsca w B klasie. Na swoim koncie ma rozegranych ponad 200 meczy w Płomieniu Limanowa i obecnie jest najlepszym zawodnikiem w klubie pod tym względem.

1806

24%

1

KURZEJA

BOGDAN

OLIMPIA PISARZOWA

Bogdan Kurzeja, ur. 11.03.1990 r. rozpoczął przygodę z piłką nożną w „Zalesiance” Zalesie, jako trzynastoletni trampkarz. W wieku 16 lat został wcielony do seniorskiej drużyny „Zalesianki” i mimo młodego wieku radził sobie nadzwyczaj dobrze. Od 2009 r. gra w „Olimpii” Pisarzowa. Żonaty, ma małą córeczkę.

Bogdan jest napastnikiem. Jego atutem są warunki fizyczne, waleczność i zaciętość. Gra do przysłowiowego końca i wiele bramek zdobył w sytuacjach zdawałoby się niemożliwych do strzelenia gola. Ze względu na styl gry kibice nadali mu przydomek „Demol”.

1968

26%

NAPOPULARNIEJSZY DZIAŁACZ
LIS TADEUSZ

ZENIT KASINKA MAŁA

Prezes LKS "Zenit" Kasinka Mała

Od 1984 zawodnik LKS "Zenit" Kasinka Mała

Prezes Klubu w latach 1991 - 1993 oraz od 1998 do chwili obecnej.

Inicjator przebudowy i modernizacji stadionu sportowego w Kasince Małej .

Jako trener prowadzi społecznie zajęcia treningowe z drużynami juniorów i trampkarzy .

Zasłużony działacz sportowy wnosi ogromny wkład pracy społecznej w rozwój piłki nożnej na terenie gminy Mszana Dolna

oraz Ziemi LimanowskiejOpracował Witold Sochacki ; w oparciu o materiały Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna