Nasza szkoła jest wesoła !!!



Pobieranie 46.96 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar46.96 Kb.


Nasza szkoła

jest wesoła !!!

G
Witamy serdecznie wszystkich uczniów, czytelników naszej gazetki.

Chcielibyśmy, aby każdy uczeń naszej szkoły mógł w naszym pisemku znaleźć Coś dla siebie. Dlatego staramy się pisać o tym co Was interesuje. Każdy kto interesuje się sportem, muzyką, komputerami, czy też historią znajdzie tutaj coś dla siebie. Będziemy również informować was o tym co ważnego i ciekawego dzieje się w naszej szkole. Jeżeli masz ciekawe pomysły i chciałbyś spróbować swych sił jako dziennikarz serdecznie Ciebie zapraszamy ! Dołącz do nas i zostań członkiem naszej redakcji. Przyjdź na zajęcia kółka dziennikarskiego prowadzone przez panią Martę Łukasik, które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 13:30.



REDAKTORZY NASZEJ GAZETKI

Julia Żelazna Antoni Gałucha

Patrycja Jedlikowska Kacper Bielański

Sara Jóźwik Wiktoria Kończyk

Agata Stępień

AZETKA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SZEWNIE


Nr 1/2011

SPIS TREŚCI

2. Ciekawostki z życia szkoły.

3. Grrry.

4. Łamigłówki i krzyżówki.

5. Wesoła nutka.

6. Plotki, ploteczki.

7-8. Nasza twórczość.

9. Kupon nieprzygotowania.

10. Etwas SpaB.




WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI!

Już jesteśmy po pierwszych wydarzeniach szkolnych, bo 30 września mieliśmy okazję brać udział

w szkolnych wyborach samorządowych. Tylko w tym numerze zdjęcia z tej ważnej dla nas chwili.
WAŻNE!!!

W TYM ROKU SZKOLNYM DO GAZETKI DOŁĄCZAMY

RÓWNIEŻ KUPONY NIEPRZYGOTOWAŃ. WIĘCEJ

O ZASADACH KORZYSTANIA Z KUPONÓW PRZECZYTACIE

NA STRONIE 9.
UWAGA!

W tym roku czeka nas dużo konkursów. Jak już zdążyliście zauważyć

na dolnym holu – naprzeciwko biblioteki gminnej, wywieszona została tablica ścienna

pt. Językowa Łamigłowa, na której zamieszczane będą zarówno wszelkie nowinki

językowe jak i łamigłówki konkursowe. Ten, kto sukcesywnie będzie je

śledził i zgłaszał prawidłowe odpowiedzi do naszych pań polonistek, zostanie na koniec roku nagrodzony. A więc POWODZENIA!!!






Do kandydatury na przewodniczącego szkoły zgłosiło się 6 kandydatów:


klasa IV a- Weronika Kasprzyk

Klasa IV b – Magdalena Darnowska

Klasa V a – Michał Cieślik

Klasa VI a – Anita Łata

Jakub Jankowski

Aleksandra Kosiela





OTO ZDJĘCIA NIEKTÓRYCH Z NICH





NIESŁAWNY inFOMUS 2

Fabuła nieSławny: inFamous 2 jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z pierwszej części gry. Cole McGrath, po pokonaniu Kesslera, przygotowuje się do starcia z przepowiedzianą przez niego Bestią, która sieje ogólny chaos i zagładę. Spotyka on agentkę Kuo, która pomaga mu przygotować się do walki. Oboje wyjeżdżają z Empire City na południe, do New Marais, gdzie przebywa doktor Wolfe. Stworzył on Kulę Promieni, która obdarzyła Cole'a energetycznymi mocami w pierwszej części gry.


Antoni Gałucha kl. Vb

1. Gdy Patryk spojrzał na swój super wypasiony zegarek zobaczył, że wskazówka pokazująca godzinę dokładnie pokrywa się ze wskazówką wskazującą minutę. Ile czasu musi czekać Patryk, aby podobna sytuacja miała miejsce (nie chodzi o sytuację identyczną, bo wówczas Patryk musiałby czekać 24 godziny)? Obie wskazówki poruszają się stałym tempem ze stałą prędkością. ................................................................................................................



2. Jaka liczba powinna znaleźć się w miejscu znaku zapytania:

7     4    5    3

1    6    3    7

3    8    1    7

6    1    8    ? .....................................

3. Sierotka stoi na jednym brzegu rzeki a jej mama na drugim jak sierotka może dostać się do mamy? ............................................................................................................................

4. Jedziesz samotnie samochodem nocą w burzy. Mijasz przystanek autobusowy i widzisz troje ludzi oczekujących na autobus:


1. Staruszkę, która wygląda, jakby właśnie umierała,


2. Twojego dobrego przyjaciela, który kiedyś uratował Ci życie,
3. Cudowną kobietę (lub faceta), dokładnie taką o jakiej zawsze marzyłeś.

Jak rozwiążesz sytuację, zakładając, że masz tylko jedno wolne miejsce w samochodzie (powiedzmy, że jedziesz małym kabrioletem)?



.................................................................................................................................................


.............................................. ......................................................


Kacper Bielański kl. Vb



Kelly Clarkson urodziła się w Fort Worth

w stanie Teksasw , a dorastała w małym mieście Burleson, Texas. Jest trzecim i najmłodszym dzieckiem Jeanne Rose i Stephena Michaela Clarksona. Ma starsze rodzeństwo, siostrę Alyssę i brata Jasona, z którymi nie utrzymywała zbyt dobrych kontaktów, ponieważ jej rodzice rozwiedli się gdy miała sześć lat i rodzeństwo zostało rozdzielone. Przed rozpoczęciem kariery pracowała m.in. w zoo, kinie, aptece jako pomocnik farmaceuty oraz jako kelnerka. Karierę muzyczną rozpoczęła od zwycięstwa w amerykańskiej edycji Idola w 2002. W 2003 zajęła 2. miejsce w Światowym Idolu (World Idol). Od początku jest związana z wytwórnią RCA Records.




Agata Stępień kl. Vb



Sylwia Grzeszczak - "Sen o przyszłości" - teledysk gotowy!


Teledysk do piosenki "Sen o przyszłości" pojawił się już na YouTube. Koniecznie zobaczcie nowe dzieło Sylwii Grzeszczak! Drugi singiel promujący płytę Sylwii Grzeszczak to "Sen o przyszłości". Piosenki posłuchać mogliśmy już kilka tygodni temu, ale dopiero teraz w internecie pojawił się oficjalny teledysk. Koniecznie zobaczcie, jak prezentuje się kręcony w Norwegii klip.




Agata Stępień kl. Vb


„MOJE NAJCIEKAWSZE WAKACYJNE WSPOMNIENIA”





Czadowe wakacje na air show 2011 w Radomiu

Pewnego dnia na wakacjach pojechałem do Radomia na air show . Były bardzo fajne samoloty i śmigłowce . Bardzo mnie zainteresowały samoloty akrobatyczne kiedy wystrzeliły iskry albo dym . Fajnie było gdy samoloty latały nad głowami widzów . Najfajniej latał ponaddźwiękowy F16 który był bardzo głośny . Szkoda, że w 2009 roku rozbił się SU 27 , na szczęście w tym roku żaden samolot się nie rozbił . Śmigłowiec również fajnie latał . Ten pokaz był zadziwiająco fajny. Nie mogę się doczekać kiedy będzie kolejne air show .

Kacper Bielański




Opiekunka na cały etat

Byłam na wakacjach u mojej chrzestnej, było cudownie, ponieważ miałam tam własny pokój ,ale nie ma nic za darmo. Musiałam pilnować dzieci mojej chrzestnej - 10 miesięcznego Grzesia i 3 letniego Bartka. Gdy ciocia była zmęczona lub jej nie było, Grzesia usypiałam, bawiłam się z nim, zmieniałam mu pieluchy. Bartka głównie nie było w domu, ponieważ siedział u swoich dziadków, którzy mieszkają naprzeciwko. Głównie Bartkowi na dobranoc czytałam bajki i bardzo się cieszył, dlatego bardzo się zasmucił, gdy pojechałam do domu. Opowiem o pewnym zdarzeniu, które miało tam miejsce - huśtałam się na hamaku, gdy dziadek Bartka wypuścił psy na podwórze, nie domknął bramki . Psy uciekły i wszyscy krzyczeli, a ja się nie bałam, zawołałam wujka i zamknął psy.

Pobyt u cioci dał mi niezapomniane wspomnienia i mam nadzieję, że w przyszłym roku też zostanę zaproszona do niej na wakacje.

Sara Jóźwik kl. Vb



Mokra przygoda

Chcę wam opowiedzieć o mojej mokrej i niezapomnianej przygodzie.



Pewnego dnia byłam u koleżanki Kaśki. Trochę nam się nudziło i poszłyśmy do kolegi. Graliśmy w piłkę nożną i była rosa. Nagle Bartek poślizgnął się i wpadł do swojego wielkiego basenu. Był cały mokry. Obok niego leżała żółta miednica i stało się to, czego się obawiałam, napełnił miednicę do pełna , a potem biegał za nami po całym ogrodzie .Nagle przyszedł do niego „Złoty”. On także wziął miednicę. Po dziesięciu minutach byłam cała mokra. Potem było już nam wszystko obojętne i poszliśmy się kąpać w basenie.

Julia Żelazna kl. 5b




Niezapomniana wycieczka
W maju od 27 do28 byliśmy na wycieczce w Bieszczadach nad Soliną. Były z nami kl. 5b i 5a. .Nocowaliśmy w pensjonacie Halicz . Ja i moje koleżanki - Agata ,Sara , Julka , Wiki miałyśmy pokój numer 103. Chodziliśmy tam po górach razem z przewodnikiem , który zaprowadził nas na szczyt, gdzie była „Chatka Puchatka”. Myśleliśmy , że będzie ona niezwykła , ale jak wyszliśmy na szczyt, to zobaczyliśmy normalny dom. Weszliśmy do środka, było zwyczajnie, spojrzałam na ściany były na nich dziwne szkice. Schodząc z góry wszyscy biegli, nagle usłyszeliśmy krzyk, a to Agata przewróciła się i leciała z góry jak pingwin. Ale wszystko dobrze się skończyło. Nigdy nie zapomnę tej wycieczki.
Patrycja Jedlikowska kl. Vb





Tylko w tym numerze!!!
INSTRUKCJA KORZYSTNIA Z KUPONU NIEPRZYGOTOWANIA


 1. Wytnij kupon nieprzygotowania.

 2. Wpisz w przeznaczone do tego miejsca: imię i nazwisko, klasę, datę oraz nazwę przedmiotu.

 3. O
  UWAGA!!!

  Kupon jest ważny 1 miesiąc, jeżeli go nie wykorzystasz w danym miesiącu, to nie możesz już

  z niego skorzystać w następnym.

  Gazetka zawsze będzie wydawana na początku każdego miesiąca i do każdego numeru będzie dołączany kupon.


  ddaj nauczycielowi przedmiotu, z którego zgłaszasz nieprzygotowanie.










©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna