Niezła przygoda, czyli projekt edukacyjny „e-szkołA” w kwietniu 2009 roku nasze Czarnkowskie Liceum przystąpiło do udziału w projekcie pt. „e-szkoła”Pobieranie 7.47 Kb.
Data04.05.2016
Rozmiar7.47 Kb.
NIEZŁA PRZYGODA, CZYLI PROJEKT EDUKACYJNY „E-SZKOŁA”

W kwietniu 2009 roku nasze Czarnkowskie Liceum przystąpiło


do udziału w projekcie pt. „e-szkoła”. Niedługo potem zostało utworzonych pięć grup,
z których każda miała swój oryginalny pomysł na stworzenie i przedstawienie czegoś nowego.

Kiedy już pierwsze emocje opadły i cel, jakim jest stworzenie grupy, został osiągnięty, przyszła kolej na wybór tematu. Pomysłów nikomu nie brakowało i nasza grupa, w której skład wchodzili: Wojciech Ceglarek, Renata Drapik, Marta Dudek, Michał Gredczyszyn, Weronika Karpińska, Norbert Pisarczyk, Dawid Pochyluk, Dominik Przybyła, Marcin Raczewski, Mateusz Sotek, Jakub Tabaka, Szymon Tuta oraz Oskar Zych, znalazła w końcu ten jeden jedyny, wyjątkowy temat, który podobał się każdemu uczestnikowi, a więc „ gokart spalinowy z wykorzystaniem sterowania mechanicznego i radiowego”. Inne grupy też nie pozostawały w tyle, oto ich tematy: „Multimedialny przekaz naszych pasji” pod opieką pani Iwony Magdziarz, „Perfumy LO’Czarlo” grupa pani Agnieszki Adamczyk, „Nowa-stara gazownia w Czarnkowie” pod kierownictwem pana Tomasza Biernata oraz „Śladem kultur” - tą grupą opiekował się pan Maciej Polanowski. My, pod opieką pani Danuty Wojewody-Walickiej, dzielnie ruszyliśmy, stawiając czoła lenistwu. Już na samym początku zaczęła się walka z czasem. Konkurs trwał tylko kilka miesięcy, a pracy było strasznie dużo. Dlatego musieliśmy stanąć twarzą w twarz z naszymi najgorszymi snami…. Koszmary dręczące nawet dzieci w szkole podstawowej ziściły się w ubiegłym roku…. TAK!!! Wakacje w szkole! Jak się jednak okazało, nie było aż tak źle, w końcu zbudowanie gokarta to marzenie nie jednego chłopaka, dlatego dobra zabawa i poczucie humoru – to były rzeczy, które nas nie opuszczały przez cały czas trwania projektu. Wytyczyliśmy sobie cele i z radością możemy powiedzieć, że wszystkie zostały zrealizowane. Jednak skłamalibyśmy mówiąc, że nie było żadnych problemów. Przecież zorganizowanie pokazu, poszukiwanie niezbędnych informacji, jak i budowa gokarta, modelu i w końcu sterowanie radiowe, ale też strona internetowa (http://webfronter.com/wielkopolska/Project6/) nie są rzeczami, które można mieć ot tak po prostu. Po zakończeniu każdej mniejszej części czekaliśmy z niecierpliwością na wynik końcowy. I oto już jest nasz własny pojazd, gokart, zrobiony naszymi własnymi rękami!

Jak się później okazało, wzięcie udziału w projekcie dało nam nie tylko możliwość poznania maszyny „od podszewki”, ale nauczyło nas też cierpliwości, odpowiedzialności i umiejętności pracy w zespole. Nauczyliśmy się przeprowadzać wywiady i redagować różne teksty. Mogliśmy również poznać interesujących ludzi, takich, jak np.: Marcin Ułasewicz, który jest wicemistrzem Europy Środkowej w kartingu.

Gdyby zapytać, czy wzięlibyśmy udział w programie „e- szkoła” jeszcze raz,


z pewnością większość powiedziałaby TAK! Tymczasem pozostaje nam czekać
z nadzieją na wyniki. Kto wie, może jeszcze o nas usłyszycie?:)

Marta Dudek kl.IIId LO
Pierwsza jazda


Podczas pracy nad gokartem


Gotowy gokart i cała drużyna


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna