Nowa oferta sap® Mobile Secure łączy bezpieczeństwo urządzeń, aplikacji I treści oraz narzędzia do zarządzania nimiPobieranie 24.79 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar24.79 Kb.

14 maja 2013 r.


Nowa oferta SAP® Mobile Secure łączy bezpieczeństwo
urządzeń, aplikacji i treści oraz narzędzia do zarządzania nimi

SAP wprowadza prostą i wszechstronną ofertę do zarządzania urządzeniami mobilnymi w chmurze

w cenie 1 euro miesięcznie za urządzenie w oparciu o Amazon Web Services

Orlando w stanie Floryda, 14 maja 2013 r. Firma SAP AG zaprezentowała SAP® Mobile Secure — nową ofertę rozwiązań do zarządzania mobilnością w przedsiębiorstwie, która ma zapewnić bezpieczeństwo urządzeń, aplikacji i treści. Nowa oferta optymalizuje narzędzia mobilne dostępne w najpopularniejszych urządzeniach przenośnych. SAP Mobile Secure oferuje też nowe oprogramowanie udostępniane w formie usługi (SaaS) — stworzoną z myślą o przetwarzaniu w chmurze wersję rozwiązania do zarządzania urządzeniami mobilnymi SAP® Afaria®, która pomoże firmom szybko i łatwo zadbać o bezpieczeństwo urządzeń mobilnych oraz zarządzać nimi ze 1 euro miesięcznie. Informacja została podana na konferencji SAPPHIRE® NOW, która odbywa się w dniach 14–16 maja w Orlando na Florydzie. Partnerami konferencji są m.in. takie firmy jak Amazon Web Services, Capgemini i Mocana.

„Firma Gartner zauważyła, że rozwiązania oparte na chmurze w coraz większym stopniu zaspakajają potrzeby użytkowników w zakresie mobilnego dostępu do danych. Są także coraz lepiej dostosowywane do systemów bardziej złożonych niż proste przesyłanie wiadomości” — powiedział Phil Redman, analityk i wiceprezes firmy Gartner. „Model przetwarzania w chmurze zapewnia efekt synergii dla rozwiązań niezbędnych do zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM). Skalowalne i elastyczne udostępnianie narzędzi informatycznych to podstawa korzyści płynących z chmury”.MDM i bezpieczeństwo oraz wbudowane funkcje analityczne — nowe rozwiązanie rozszerza bezpieczne narzędzia mobilne
SAP Afaria w wersji opartej na chmurze, zaspokaja potrzeby klientów. To wygodne, niezawodne i niedrogie rozwiązanie, pozwala działom informatyki różnej wielkości kontrolować i chronić zarówno urządzenia firmowe, jak i prywatne. Umożliwia przy tym zarządzanie ryzykiem w zakresie zabezpieczeń niezależnie od tego, czy dana firma posiadała wcześniej infrastrukturę SAP. Wraz z tym rozwiązaniem, klienci mogą korzystać z konsoli analitycznych SAP® BusinessObjects™, które zapewniają natychmiastowy przegląd informacji o zgodności urządzenia z przepisami i sposobie jego użytkowania. SAP Afaria to skalowalne, oparte na chmurze rozwiązanie do zarządzania urządzeniami mobilnymi, które jest teraz dostępne dla systemów Android, iOS i Windows Phone 8. Bezpłatną 30-dniową wersję próbną można pobrać ze strony www.sapmobilesecure.com.

„Firmy korzystają z usług Amazon Web Services (AWS) do wszelkich możliwych celów; możliwość obserwowania, jak bardzo zwiększa się szybkość aplikacji SAP działających na bazie AWS, jest niezwykle ekscytująca” — powiedział Andy Jassy, wiceprezes firmy AWS. „Współdziałanie rozwiązania SAP Afaria w wersji dostosowanej do przetwarzania w chmurze z platformą AWS to naturalne rozszerzenie naszej silnej i rozwijającej się relacji z firmą SAP. Dzięki współpracy możemy pomóc firmom w zarządzaniu ich urządzeniami mobilnymi w skalowalny, ekonomiczny i wydajny sposób”.

„Rynek rozwiązań do zarządzania mobilnością potrzebuje bardzo przystępnych cenowo, skalowalnych i opartych na chmurze rozwiązań do zarządzania urządzeniami mobilnymi w firmie” — powiedział Fernando Alvarez, wiceprezes i lider pionu globalnego serwisu rozwiązań mobilnych w Grupie Capgemini. „SAP Afaria w wersji dostępnej w chmurze, to rewolucyjne rozwiązanie MDM, które oferuje naszym klientom natychmiastowe korzyści w bardzo konkurencyjnej cenie”.

Bezpieczeństwo urządzeń, treści i aplikacji
Pojawianie się na rynku nowych urządzeń, różnorodność systemów operacyjnych dla urządzeń przenośnych i programów umożliwiających pracownikom korzystanie w pracy z urządzeń prywatnych (Bring Your Own Device — BYOD) sprawiły, że bezpieczeństwo klasy korporacyjnej stało się priorytetem dla wielu firm. Oferta SAP Mobile Secure pozwala sprostać wyzwaniom w dziedzinie bezpieczeństwa poprzez ochronę urządzeń, aplikacji i treści dla najpopularniejszych dziś urządzeń mobilnych, również z systemem iOS, Windows i Android.

„Cyberbezpieczeństwo staje się priorytetem dla kierownictwa firm, a solidne zabezpieczenia mobilne to najważniejsze zadanie dla dyrektorów ds. informatyki i bezpieczeństwa informatycznego podczas realizacji strategii w zakresie mobilności” — powiedział Sanjay Poonen, prezes działu technologii i rozwiązań mobilnych (Technology Solutions and Movile Division) w firmie SAP. „Oferta SAP Mobile Secure ułatwi dyrektorom ds. informatyki zapewnienie wszechstronnego bezpieczeństwa wszystkim warstwom infrastruktury mobilnej przy najniższym możliwym całkowitym koszcie posiadania. Jest zintegrowana z platformą mobilną SAP, programiści mogą więc zadbać o wbudowanie zabezpieczeń w swoje aplikacje w odpowiednim momencie. Rozwiązania SAP Mobile Secure mogą objąć miliony urządzeń, a nawet tzw. Internet rzeczy, czyli komunikację między urządzeniami na dużą skalę. SAP ma bogate doświadczenie w dziedzinie bezpieczeństwa. Cieszymy się, mogąc wprowadzić nasze zasoby i wiedzę na rynek mobilny”.Rozwiązania SAP dostępne w ofercie SAP Mobile Secure obejmują:

  • Zarządzanie bezpieczeństwem urządzeń i aplikacjami — SAP Afaria to cieszące się dużym zaufaniem, skalowalne rozwiązanie pozwalające kontrolować i chronić urządzenia i aplikacje mobilne w firmach każdej wielkości. Obejmuje rozwiązania udostępniane w chmurze lub zainstalowane lokalnie. Najnowsza wersja platformy SAP Afaria jest też teraz zgodna z systemem Window Phone 8.

  • Bezpieczeństwo aplikacji i zarządzanie nimi — firma SAP poinformowała również o nawiązaniu współpracy z czołowym dostawcą zabezpieczeń dla rozwiązań mobilnych, przedsiębiorstwem Mocana. Stworzone wspólnie rozwiązanie SAP® Mobile App Protection przyspiesza realizację projektów z zakresu mobilności przez automatyzację ochrony aplikacji. Technologia „opakowywania aplikacji” (ang. application wrapping) pozwala firmom szybko zabezpieczać istniejące aplikacje wewnętrzne i innych producentów, bez konieczności pisania jakiegokolwiek kodu. Serwis SAP® Store oferuje natomiast interfejs do dystrybucji aplikacji mobilnych pod własną marką i umożliwia bezpieczne rozpowszechnianie aplikacji opracowanych wewnętrznie oraz rozwiązań kupionych od innych producentów.
  • Bezpieczeństwo treści — na początku roku firma SAP wprowadziła na rynek rozwiązanie SAP® Mobile Documents. Powstało ono z myślą o wdrożeniach w przedsiębiorstwach, w których współpraca, bezpieczeństwo i kontrola treści biznesowych mają kluczowe znaczenie. Dzięki niemu użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do treści prywatnych i firmowych, a także współpracować w ramach ich tworzenia za pomocą łatwej w obsłudze, wbudowanej aplikacji mobilnej.


Ujednolicona oferta rozwiązań udostępnianych w chmurze umożliwia szybsze i łatwiejsze wprowadzanie innowacji
Firma SAP zapowiedziała również ujednoliconą ofertę rozwiązań udostępnianych w chmurze, które zapewnią klientom większą elastyczność i swobodę wyboru spośród szerokiego spektrum produktów łączących sprawdzoną różnorodność rozwiązań biznesowych SAP z prostotą chmury oferowaną przez platformę SAP HANA® dla firm działających na bazie danych udostępnianych w czasie rzeczywistym.

Więcej informacji na temat oferty SAP Mobile Secure można znaleźć na stronie www.sapmobilesecure.com. Informacje, wpisy na blogach, filmy i inne materiały dotyczące konferencji SAPPHIRE NOW można znaleźć w serwisie prasowym SAP.


SAPPHIRE® NOW
W ramach konferencji SAPPHIRE® NOW firma SAP oferuje swoim obecnym i potencjalnym klientom oraz partnerom jeszcze więcej możliwości nawiązania kontaktów z podobnymi przedsiębiorstwami, uczestnikami i opiniotwórcami z całego świata. Ta bardzo rozbudowana tematycznie konferencja odbywa się w czasie rzeczywistym w Orlando na Florydzie, w dniach 14–16 maja 2013 r. Uczestnicy, którzy biorą osobisty udział w tej imprezie, mogą w jej ramach nawiązać kontakt z uczestnikami z całego świata za pośrednictwem najnowocześniejszych studiów telewizyjnych oraz interfejsu internetowego obejmującego najnowsze portale społecznościowe i funkcje obsługi społeczności internautów. Wszyscy uczestnicy, biorący udział w konferencji osobiście lub przez Internet, mogą przyjrzeć się, w jaki sposób firma SAP realizuje swoją strategię w zakresie produktów i pomaga przedsiębiorstwom z całego świata usprawniać ich procesy wewnętrzne. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sapphirenow.com. Informacje o konferencji SAPPHIRE NOW można również śledzić w serwisie Twitter (@SAPPHIRENOW) oraz w serwisie prasowym firmy SAP pod adresem www.news-sap.com

O SAP

SAP, lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, pomaga uzyskiwać lepsze wyniki przedsiębiorstwom każdej wielkości i z każdej branży. Rozwiązania firmy SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje biznesowe w celu zdobycia przewagi nad konkurencją ― zarówno na zapleczu, jak i na sali spotkań zarządu, w magazynie i w sklepie, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Aplikacje i usługi SAP umożliwiają ponad 232 tys. klientów prowadzenie działalności w sposób przynoszący zyski, szybkie dostosowywanie się do nowych warunków oraz zrównoważony rozwój. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sap.com.


Materiały graficzne i filmowe dla mediów:

Aby przejrzeć i pobrać cyfrowe materiały i wysokiej jakości zdjęcia dla prasy, zapraszamy na stronę www.sap.com/photos. Na tej platformie znajdują się także materiały w wysokiej rozdzielczości, które mogą Państwo wykorzystać w swoich kanałach medialnych. Strona www.sap-tv.com pozwala natomiast przeglądać relacje wideo na różne tematy. Dostępne tam filmy użytkownicy mogą zamieszczać na własnych stronach internetowych. Można też przesyłać łącza do filmów za pośrednictwem poczty elektronicznej lub uruchomić subskrypcję kanałów RSS z SAP TV.


Informacje o firmie SAP można również śledzić w serwisie Twitter: @sapnews@sustainableSAP.
Kontakt dla mediów:

Amisha Gandhi, +1 (415) 341-7101, amisha.gandhi@sap.com, PDT

Scott Malinowski, +1 (617) 538-6297, scott.malinowski@sap.com, EDT

Jason Loesche, +1 (484) 437 0015, j.loesche@sap.com, EDT

SAP Press Office, +49 (6227) 7-46315, CET; +1 (610) 661-3200, EDT; press@sap.com

Dominika Krzyżanowska-Kidała, +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com

©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna