Nowe ogrodzenie w Zespole Szkół nr 2 w Nidzicy! Wiele polskich szkół pozbawionych jest odpowiedniego ogrodzenia, co powoduje, że wieczorami szkolny teren staje się miejscem spotkań miejscowej młodzieżyPobieranie 8.76 Kb.
Data05.05.2016
Rozmiar8.76 Kb.
Nowe ogrodzenie w Zespole Szkół nr 2 w Nidzicy!

Wiele polskich szkół pozbawionych jest odpowiedniego ogrodzenia, co powoduje, że wieczorami szkolny teren staje się miejscem spotkań miejscowej młodzieży. Efektem są głośne imprezy, leżące wokół śmieci, nierzadko też porozbijane szyby i zniszczone ławki. Tego rodzaju sytuacjom można zapobiegać poprzez stworzenie wokół szkoły solidnego ogrodzenia.

Ogrodzenie terenu, na którym znajduje się szkoła, jest również bardzo istotne dla uczniów. Zabezpieczenie przestrzeni wokół szkoły skutecznie zmniejsza ryzyko przedostania się na obszar placówki osób niepożądanych. Szczególnie w przypadku obiektów położonych przy ruchliwych ulicach, ogrodzenie spełnia również funkcję bariery zabezpieczającej przed nagłym wtargnięciem dzieci na jezdnię w nieodpowiednim miejscu. Obszar szkolnej placówki, teren traktowany jako wspólny, nierzadko jest też miejscem, gdzie okoliczni mieszkańcy wyprowadzają swoje psy. Skutki takiej sytuacji są wiadome i wyraźnie odbijają się na estetyce przyszkolnej przestrzeni.

Podobne kwestie skutecznie rozwiązano w Zespole Szkół nr 2 w Nidzicy. Dzięki współpracy dwóch firm zajmujących się produkcją i sprzedażą systemów ogrodzeniowych, z początkiem września miejscowa placówka szkolna zyskała trwałe i bezpieczne ogrodzenie. - Dzięki życzliwości fundatorów, ogrodzony został teren, na którym wiosną powstanie miejsce zabaw dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z klas I-III szkoły podstawowej – mówi Dorota Dorozińska, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Nidzicy - Wcześniej, plac usytuowany w środku osiedla, nie spełniał wymagań higienicznych i nie gwarantował bezpieczeństwa. Było to miejsce służące do organizacji osiedlowych imprez oraz do wyprowadzania psów. Ogrodzenie pozwoli zamienić plac w przyjazną przestrzeń wyposażoną w piaskownicę, huśtawkę oraz stoły do prowadzenia zajęć dydaktycznych na świeżym powietrzu – dodaje dyrektor Dorozińska.

Panele ogrodzeniowe przy Zespole Szkół nr 2 w Nidzicy zostały ufundowane przez firmy Tabal Techfence oraz PHU ABART, które nieodpłatnie dostarczyły i zamontowały ogrodzenie. – Mamy nadzieję, że dzięki ogrodzeniu dzieci będą czuć się bezpiecznie, a teren stanie się niedostępny dla osób niepożądanych komentuje Marek Malec, doradca techniczny Tabal Techfence, producenta kompleksowych systemów ogrodzeniowych.

Decyzja  o dostarczeniu ogrodzenia to wyraz społecznej odpowiedzialności obu firm. Koncepcja społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw w ostatnich czasach zyskuje na popularności. Zaczynają być one świadome tego, jaki wpływ na otoczenie mogą mieć ich działania - Nasza firma w swoich strategiach uwzględnia społeczne, etyczne i ekologiczne aspekty działalności. Zdajemy sobie sprawę, że proces budowania zaufania wśród otoczenia jest procesem długotrwałym. Staramy się pomagać tam, gdzie jest to potrzebne. W przyszłości nie wykluczamy wdrożenia akcji społecznej na większą skalę – mówi Grzegorz Bartosik, Dyrektor Generalny Tabal Sp.j.

- Odpowiedzialność społeczna to istotny element odpowiedzialnego biznesu. Działania w tym zakresie często prowadzą do rozwiązania, chociażby częściowego, istniejących w społeczeństwie problemów – mówi Damian Borkowski z firmy ABART. Stworzenie nowoczesnego i solidnego ogrodzenia przy Zespole Szkół nr 2 w Nidzicy nie tylko zwiększyło poczucie bezpieczeństwa uczniów, ale wpłynęło też korzystnie na estetykę szkolnego terenu.Za kontakty z mediami odpowiada

RedPen Public Relations:

Izabela Jurek

PR Manager

Tel. (22) 781 40 51Tel. kom. 533 502 029

Izabela.jurek@redpen.pl©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna