Nowy styl w Ping Pongu. Prostota i ProfesjonalizmPobieranie 11.63 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar11.63 Kb.
Nowy styl w Ping Pongu. Prostota i Profesjonalizm.
Widzieliście kultowy film Forest Gump? Któż nie lubił tego sympatycznego chłopaka, który miał niezwykle ciekawe życie i żyłkę do pakowania się w kłopoty. Jednego nie można mu było odmówić: talentu sportowego. Był gwiazdą futbolu, biegów i… ping ponga. Wystarczy trochę determinacji Foresta aby zabłysnąć w tenisie stołowym. Gra wciąga sama. Wiesz o tym doskonale, jeśli kiedykolwiek w nią grałeś. Jeśli nie, łap za rakietkę!
Opanuj zasady

Ping pong to dyscyplina, która narodziła się w XVII w. w Chinach, zaś jej prekursorami w Europie byli Anglicy. W ciągu swojej historii gra przeszła wiele zmian. W 1926 powstała Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego (International Table Tennis Federation), która reguluje całość zasad rządzących ping pongiem. Co jakiś czas ITTF wprowadza zmiany w zasadach gry by uczynić ją bardziej atrakcyjną dla publiczności. Ping pong jest grą, w której liczy się refleks, zwinność, koncentracja i szybkość. Dlatego też niezwykle ważny jest sprzęt, który ma sprawić żeby gra była efektywna. Pomimo ewolucji zachodzącej w tym sporcie, część podstawowych parametrów, takich jak: wielkość i nachylenie stołu, średnica i waga piłki, ilość drewna rakietce, itp., pozostaje bez zmian. Standard wymiarów jest istotny zwłaszcza podczas profesjonalnej gry na zawodach. Najlepsi gracze mają wysokie wymagania. Ostatnim ważnym dla tego sportu wydarzeniem był turniej German Open 2010 w Berlinie, podczas którego grano na nowych stołach PRO 800 marki Adidas Table Tennis. Na to wydarzenie zjechała cała europejska i światowa czołówka graczy.


Gra dla każdego
Ping pong jest sportem prestiżowym. Wciąż odbywają się międzynarodowe turnieje. Istotną jego cechą jest też uniwersalność. Mogą w niego zagrać dzieci, dorośli i całe rodziny, umożliwia grę pojedynczą, podwójną i zespołową. Producenci sprzętu zaskakują innowacyjnymi rozwiązaniami, aby dotrzeć do wszystkich entuzjastów gry: zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Nowy sprzęt marki Adidas dopiero wchodzi na polski rynek. Zadebiutował w grudniu 2009 roku. Stoły zaznaczyły już jednak swoją obecność na targach ISPO oraz na wspomnianym turnieju, wzbudzając tam spore emocje.

http://www.youtube.com/watch?v=j1PAuq4zWBM&feature=player_embedded
Technologia w środku i na zewnątrz
Co jest innowacyjnego w stołach do tenisa marki Adidas? Przede wszystkim to, że sprzęt zaspakaja potrzeby wszystkich odbiorców. Powstały trzy serie stołów. Do użytku wewnętrznego przeznaczone są modele Ti Basic, Ti2, Ti4, Ti6. Różnią się one od siebie grubością blatu oraz wzmocnieniem konstrukcji. Dzięki technologii easy folding system można je w łatwy sposób złożyć. Wystarczy pociągnąć za dźwignię. Stół po złożeniu prezentuje się bardzo efektownie, a oryginalny design Adidasa z trzema paskami na spodzie powoduje, że z powodzeniem może on służyć za element wystroju wnętrza. Niezwykle istotne jest zastosowanie materiału, który powoduje, że powierzchnia stołu nie odbija światła i tym samym nie rozprasza graczy. Do serii outdoor zaliczają się natomiast stoły To Basic, To3, To5 oraz To7, mogą być przeznaczone do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Wyróżniają się one wzmocnioną konstrukcją, a także grubością odpornego na warunki atmosferyczne laminatu. Podobnie jak stoły do użytku domowego, nie odbijają światła, co bardzo korzystnie wpływa na komfort gry i sprzyja skupieniu na piłeczce podczas gry. Dzięki temu, że łatwo można zamknąć jedno z pól gry, każdy stół jest odpowiedni również do gry „sam na sam”. Więcej zdjęć sprzętu i szczegółowe informacje zobaczyć można na stronie marki Adidas Table Tennis (http://www.table-tennis.pl).Znajdź swój styl
Nie zapominajmy jednak o najważniejszym. Adidas jest również producentem serii professional. Tu warto wspomnieć o stole PRO 800 przeznaczonym do zawodów i użytku w klubach sportowych. Spełnia on normy jakości DIN – ITTF i był oficjalnym stołem turnieju ITTF ProTour German Open w Berlinie. Można więc uznać, że przeszedł swój chrzest bojowy i to w dodatku podczas rozgrywek światowych mistrzów tego sportu. Nie można pominąć również kwestii odpowiedniej rakietki, którą niezależnie od stylu gry traktuje się jako „przedłużenie ciała gracza”. Na początku historii ping ponga w roli rakietek występowały przedmioty codziennego użytku. Dziś innowacyjne rozwiązania Adidasa w zakresie technologii uchwytu doceni każdy użytkownik, niezależnie jaką techniką gra. W pierwszej z nich ― Core Tech - rączka wypełniona jest pianką. Wykorzystanie jej redukuje drgania i pozwala na grę z większą precyzją. W technologii Carbon Tube zastosowano włókno węglowe. Pozwala to na mocniejsze uderzenie, dzięki uzyskaniu mniejszej masy rakiety. Soft Cap z kolei, to technologia zmniejszająca tarcie, pozwalająca podobnie jak pozostałe na pełną kontrolę nad piłką.
Prostota i charakter
Sprzęt do tenisa stołowego marki Adidas Table Tennis został zaprojektowany w porozumieniu ze sportowcami. Wyprodukowano go w niemieckich fabrykach, a ITTF oprócz stołu PRO 800 zaakceptował aż 3 rakietki (Club, Tour carbon oraz Tour core) i piłeczkę Competition. Serię Adidas Table Tennis uzupełniają praktyczne akcesoria w postaci toreb i plecaków, a także pokrowców, co czyni ją kompletną w porównaniu do serii sprzętu innych producentów. Te okoliczności powodują, że sprzęt wchodzący obecnie na polski rynek jest perfekcyjnie dostosowany do potrzeb graczy. Jest ponadto zaawansowany technologicznie i wykonany z niemiecką precyzją. Akceptacja ITTF dodaje mu splendoru i międzynarodowej aprobaty zaś prosty i zarazem charakterystyczny design Adidasa rozpoznawalności na całym świecie.
Niezależnie od twojego stylu gry, na pewno cenisz sobie wygodę. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w sprzęcie, którego używasz są dla Ciebie szczególnie istotne. Z najlepszym sprzętem bowiem, łatwo zyskasz przewagę nad przeciwnikiem, zachowując komfort gry i zabawę ze sportem, który kochasz.


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna