Nr 7/2015 Moje spotkanie z Romeem i Julią – recenzja filmu Dzieła Williama Szekspira znane są na całym świecie. Najsłynniejszy dramat przez niego napisany to z pewnością „Romeo i Julia”Pobieranie 4.89 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar4.89 Kb.


nr 7/2015

Moje spotkanie z Romeem i Julią – recenzja filmu

Dzieła Williama Szekspira znane są na całym świecie. Najsłynniejszy dramat przez niego napisany to z pewnością „Romeo i Julia”. Stanowi on inspirację dla wielu artystów. Ciekawa adaptacja filmowa „Romeo i Julia” miała premierę w 2013 r.Film porusza te same problemy co książka, w równie wzruszający sposób. Dwa zwaśnione rody stanowią przeszkodę dla miłości głównych bohaterów. Kochankowie muszą się borykać z wieloma trudnościami, które są skutkiem nienawiści oraz źle podjętych decyzji.

Reżyser Carlo Carlei sprostał zadaniu, ponieważ jego interpretacja idealnie odzwierciedla wszystkie ważne aspekty zawarte w dramacie. Doskonały scenariusz, którego autorem jest Julian Fellowes, zawiera cytaty z oryginalnego dzieła Szekspira, ale również łatwo go zrozumieć, dzięki językowi współczesnemu. Miejsca w filmie wyglądają typowo dla epoki, w której rozgrywa się akcja. Stroje bohaterów są wyjątkowo realistyczne, a aktorzy zasługują na pochwałę. Hailee Steinfeld pokazała swoje bardzo dobre umiejętności wcielając się w rolę Julii. Potrafi doskonale pokazać emocje i wzruszyć do łez, szczególnie w ostatniej scenie. Douglas Booth wykazał się talentem grając walecznego Romea. Na największy podziw zasługuje jednak KodiSmit - McPhee, czyli Benwolio, ponieważ najlepiej wcielił się w swoją postać. Całość dopełnia muzyka stworzona przez Abla Korzeniowskiego. Trzyma w napięciu przez cały film oraz jest przyjemna.

Romeo i Julia” to zdecydowanie najlepsza adaptacja filmowa dramatu Szekspira. Fabuła nie jest zbyt długa. Dzieło ciekawie się ogląda a momentami wzrusza do łez. Można się także wiele nauczyć, oglądając go, łatwiej też zrozumieć trudny tekst Szekspira.MARTA WRÓBEL


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna