Oficina económica y comercial de españAPobieranie 8.31 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar8.31 Kb.OFICINA ECONÓMICA Y

COMERCIAL DE ESPAÑA

VARSOVIA
Komunikat prasowy
Wręczenie stypendium w VII Kulinarnym Programie Szkoleniowym ICEX
16 maja 2014 w Warszawie

W dniu 16 maja w Biurze Radcy ds. Ekonomicznych i Handlowych w Warszawie odbyła się uroczystość oficjalnego wręczenia stypendium w VII Kulinarnym Programie Szkoleniowym w Hiszpanii. Ceremonii przewodniczył Ambasador Hiszpanii w Warszawie, Pan Agustín Martínez Núñez i Radca ds. Ekonomicznych i Handlowych, Pani Rocío Frutos.

Beneficjentem programu jest Sylwester Kościuk, student Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, jedynej wyższej uczelni kulinarnej w Polsce. Sylwester jest jedną z 12 osób wybranych spośród kandydatów z całego świata. To juz drugi Polak, który weźmie udział w tym prestiżowym programie.
VII Program Szkoleniowy ICEX Hiszpania Eksport i Inwestycje organizowany przy współpracy z Międzynarodową Szkołą Sztuki Kulinarnej w Valladolid rozpocznie się 9 czerwca. Podczas 21 tygodni szkolenia studenci będą uczyć się hiszpańskich technik kulinarnych, odwiedzą lokalnych producentów żywności, odbędą staż praktyczny w kuchniach najlepszych hiszpańskich restauracji oraz zwiedzą wiele zabytków Hiszpanii i będą doskonalić swoją znajomość hiszpańskiego.

Program zakończy się podczas międzynarodowego konkursu Tapas, który odbywa się corocznie w Valladolid. Międzynarodowe jury złożone z renomowanych kucharzy i krytyków kulinarnych nagrodzi trzy najlepsze tapas przygotowane przez każdego z uczestników Programu.Na zdjęciu, od lewej: Krystian Grądecki, promotor stypendysty, profesor hiszpańskiego; Ewa Mucha-Szajek, przedstawiciel Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, koordynator ds. organizacyjno-programowych; Agustín Núñez Martínez, Ambasador Hiszpanii w Warszawie; Sylwester Kościuk, stypendysta programu; Rocío Frutos, Radca ds. Ekonomicznych i Handlowych i Rafał Wojtasik, stypendysta 2013.
EMBAJADA DE ESPAÑA


e-mail: varsovia@mcx.es
OFICINA ECONÓMICA Y


COMERCIAL DE ESPAÑA

VARSOVIA

©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna