Otwarcie nowego studia vivid games w łodzi. WspóŁpraca z politechniką ŁÓdzką. Bydgoszcz, 17 październikaPobieranie 6.43 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar6.43 Kb.
OTWARCIE NOWEGO STUDIA VIVID GAMES W ŁODZI. WSPÓŁPRACA Z POLITECHNIKĄ ŁÓDZKĄ.

Bydgoszcz, 17 października: Vivid Games, jedno z najdłużej działających studiów developerskich w Polsce informuje o otwarciu swojego oddziału produkcyjnego w Łodzi, który zajmować będzie się przenoszeniem i produkcją gier na platformy Smartphone.
„Nowy oddział w Łodzi to odpowiedź na wzrastające zapotrzebowanie klientów zewnętrznych na nasze usługi, oraz wzrastająca ilość platform na które chcielibyśmy dostarczać nasze autorskie produkty” powiedział Remigiusz Kościelny, Prezes firmy Vivid Games.
„W Łodzi przy wsparciu lokalnych uczelni, udało nam się w bardzo krótkim czasie znaleźć świetnie przygotowany i zmotywowany zespół, który wspierać będzie nasze działania w Bydgoszczy, a z czasem rozszerzy również swoją działalność o niezależne projekty”, dodaje Jarosław Wojczakowski, Dyrektor Produkcji Vivid Games.
W najbliższej przyszłości planowana jest współpraca z Instytutem Informatyki Politechniki Łódzkiej polegająca na wspólnej organizacji wykładów i zajęć z zakresu tworzenia gier na platformy mobilne i konsole oraz organizacji praktyk i staży studenckich w firmie Vivid Games. W ramach współpracy planowane jest również wspólne organizowanie konkursów w projektowaniu i programowaniu gier mobilnych. Nagrodzone projekty będą mogły być rozwijane komercyjnie, a studenci tym samym będą mogli łatwiej znaleźć zatrudnienie w firmach z branży gier komputerowych. „Zacieśnienie współpracy z firmami branży gamedev takimi jak Vivid Games to dla studentów możliwość zdobycia bezcennych doświadczeń, a wspólnie zrealizowane projekty gier to na dzisiejszym rynku pracy atrybut dużo cenniejszy niż czysta teoretyczna wiedza”, dodaje Adam Wojciechowski, adiunkt Instytutu Informatyki Politechniki Łódzkiej.
Studio Vivid Games Łódź rozpoczęło pracę od dnia 17 października, jako jedne z pierwszych produktów, oddział zajmie się przygotowaniem oficjalnej gry „FIM Speedway GP 2011oraz legendarnego „Speedball 2 Evolution”, na platformę Android.
Vivid Games (www.vividgames.com)

Założona w roku 2003, firma Vivid Games jest firmą produkującą i wydającą najwyższej jakości gry i aplikacje na konsole i urządzenia przenośne. Od początku istnienia firmy, Vivid Games współpracował ze znaczącą liczbą wiodących wydawców gier nad wieloma oryginalnymi i ekscytującymi tytułami, między innymi nad stworzeniem nowej wersji klasycznej gry firmy Bitmap Brothers - Speedball 2 Evolution, serią Speedway GP oraz Ski Jumping.
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna