Śp. Ks. Grzegorz okroy schr



Pobieranie 5.14 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar5.14 Kb.
Śp. Ks. Grzegorz OKROY SChr
Dnia 10 marca 2009 r., po ciężkiej chorobie, w domu zakonnym
w Puszczykowie k. Poznania zmarł ks. Grzegorz OKROY, kapłan Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

Grzegorz Brunon OKROY urodził się 17 września 1933 r. w Gdańsku
-Nowym Porcie. Został ochrzczony 24 września 1933 r. w parafii
pw. Św. Jadwigi w Gdańsku. Dnia 8 września 1949 r. wstąpił
do Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Pierwszą profesję zakonna złożył 8 września 1952 r. w Bydgoszczy, zaś profesję dozgonną
8 września 1957 r. w Poznaniu. W latach 1954-1960 odbył studia w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Chrystusowego. Święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca 1960 r. w Archikatedrze Poznańskiej z rąk Księdza Arcybiskupa Antoniego Baraniaka. Po rocznym tirocinium, dnia
1 września 1961 r. został mianowany asystentem kleryków w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu.
W latach 1963-1966 odbył studia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
na Wydziale Teologicznym – Sekcja Moralna, uwieńczone uzyskaniem dyplomu magistra teologii. Dnia 30 września 1966 r. został mianowany wikariuszem w parafii pw. Św. Jana Chrzciciela, a następnie 16 marca 1974 r. wikariuszem w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, w Szczecinie.
W 1968 r. uczestniczył w IV Kapitule Generalnej Towarzystwa Chrystusowego. W tym samym roku został wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa w Poznaniu. 1 stycznia 1975 r. został zwolniony z obowiązków wikariusza w Szczecinie i skierowany do domu zakonnego w Łomiankach, rozpoczął pracę naukową w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. W 1976 r. uczestniczył w VI Kapitule Generalnej Towarzystwa Chrystusowego. 11 czerwca 1979 r. uzyskał stopień naukowy doktora teologii w zakresie teologii moralnej. W 1981 otrzymał nominację
na adiunkta w ATK. W 1982 r. uczestniczył w VII Kapitule Generalnej Towarzystwa Chrystusowego. W latach 1976-1984 był przełożonym domu zakonnego w Łomiankach. W latach 1984-1990 był przełożonym Prowincji pw. Św. Józefa obejmującej: Niemcy, Holandię, Włochy. Po zakończeniu kadencji prowincjała był duszpasterzem w Duisburg. Dnia 1 września 1998 r. powrócił do Polski i ze względu na stan zdrowia zamieszkał w domu zakonnym w Puszczykowie.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Grzegorza Okroya odbyły się


we wtorek 17 marca 2009 r.: Msza św. o godz. 11.00 w kaplicy Domu Głównego Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu (ul. Panny Marii 4), następnie pogrzeb o godz. 13.30 na cmentarzu na Miłostowie w Poznaniu.


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna