Pelham g. Wodehouse, dziękuję jeeves, 1 cd mp3, cena: 17,91 zł. Czas nagrania: 6 godz. 10 min. Czyta: jacek rozenekPobieranie 20.16 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar20.16 Kb.

Humor:


 1. JAROSLAV HAŠEK, PRZYGODY DOBREGO WOJAKA SZWEJKA, 1 CD MP3, cena: 16,92 zł. Czas nagrania: 10 godz. Treść: adaptacja. Czytają: PIOTR ADAMCZYK, ARTUR BARCIŚ, JACEK BRACOAK, ADAM FERENCY, PIOTR FRONCZEWSKI, EDYTA JUNGOWSKA, KRZYSZTOF KOWALEWSKI, IRENA KWIATKOWSKA i inni.
  Wielkie czasy wymagają wielkich ludzi. Istnieją bohaterowie nieznani, skromni, bez sławy i historii Napoleona. Analiza ich charakteru zaćmiłaby jednak sławę nawet Aleksandra Macedońskiego. Dzisiaj na ulicach praskich możecie spotkać styranego życiem człowieka, który sam nawet nie wie, jakie znaczenie ma w historii nowych wielkich czasów.

 2. PELHAM G. WODEHOUSE, DZIĘKUJĘ JEEVES, 1 CD MP3,
  cena: 17,91 zł. Czas nagrania: 6 godz. 10 min. Czyta: JACEK ROZENEK.
  To arcydzieło angielskiego humoru! Młody lord Bertram Wooster i jego kamerdyner Jeeves są bohaterami kilkudziesięciu opowiadań Sir Pelhama Grenville’a Wodehouse’a.

 3. STEVE DOOCY, OJCOWSKIE OPOWIEŚCI. TARAPATY Z ŻYCIA TATY, 1 CD MP3, cena: 17,91 zł. Czas nagrania: 7 godz. 4 min. Czyta: ROBERT MICHALAK.
  Na rynku jest wiele poradników dla matek i o matkach. Moim zamiarem było wypełnić tę lukę opowieścią z życia taty. To mój obywatelski obowiązek i wkład w dobrobyt naszej planety.
  Jak to jest być tatą? Jak uporać się z narodzinami, przedszkolem, kłopotliwymi pytaniami o seks? Skąd wziąć fortunę na czesne dla swych dzieci? Nie wiem. I nigdy się nie dowiem, choćbym spłodził jeszcze tuzin.

 4. JAROSLAV HAŠEK, PRZYGODY DOBREGO WOJAKA SZWEJKA, 3 CD MP3, cena: 17,91 zł. Czas nagrania: 27 godz. 44 min. Czyta: MAREK KONOPCZAK.
  Zabawna antywojenna powieść o wojaku, który chyba uchodzi za najmniej heroiczną postać w historii literatury światowej. Zwolniony z wojska z powodu „notorycznego idiotyzmu” utrzymuje się z handlu psami. Od momentu strzałów do arcyksięcia Ferdynanda w Sarajewie, jego sytuacja się zmienia...

 5. ALEKSANDER FREDRO, SEKS PO STAROPOLSKU, CZYLI SZTUKA OBŁAPIANIA, 1 CD, cena: 15,00 zł. Czas nagrania: 51 min.
  Pełen świetnego dowcipu, ciętego języka, a także niesamowitych pomysłów poemat Aleksandra Fredry w przyjemnej dla ucha interpretacji. Dozwolone od 18 lat!

 6. TERRY PRATCHETT, BLASK FANTASTYCZNY. ŚWIAT DYSKU, 1 CD MP3, cena: 34,90 zł. Czas nagrania: 9 godz. 48 min. Czyta: KRZYSZTOF TYNIEC.
  Tylko jedna osoba może ocalić Świat Dysku, który dąży do kolizji ze złowróżbną czerwoną gwiazdą. Na nieszczęście, osobą tą jest mało uzdolniony i tchórzliwy mag o imieniu Ricewind.

 7. STEFAN WIECHECKI „WIECH”, CAFE „POD MINOGĄ”, 1 CD MP3, cena: 37,99 zł. Czas nagrania: 6 godz. 18 min. Czyta: ZBIGNIEW BUCZKOWSKI.
  Myliłby się, kto by przypuszczał, że na szyldzie wymienionego w tytule niniejszej opowieści zakładu gastronomicznego przy ulicy Zapiecek widniała dorodna minoga na przybranym zieloną pietruszeczką półmisku. Nic podobnego!

 8. TOM SHARPE, WILT, 1 CD MP3, cena: 24,99 zł. Czas nagrania: 6 godz. Czyta: WOJCIECH MALAJKAT.
  Tom Sharpe wykpiwa wszystko i wszystkich. Bohater jego powieści, Henry Wilt, obnaża głupotę tego świata.

 9. TOM SHARPE, ALTERNATYWA WEDŁUG WILTA, 1 CD MP3, cena: 24,99 zł. Czas nagrania: 5 godz. 52 min. Czyta: RYSZARD NAWROCKI.
  Henry Wilt, wykładowca w college’u, mąż pantoflarz, nieszczęsny ojciec czworaczków, wieczny pechowiec z niezwykłym talentem do wplątywania się w najbardziej nieprawdopodobne kłopoty. Wspaniały angielski humor!

 10. ANDRZEJ PILIPIUK, KRONIKI JAKUBA WĘDROWYCZA, 1 CD MP3,
  cena: 25,00 zł. Czas nagrania: 6 godz. 55 min. Czyta: GRZEGORZ PAWLAK.
  Poszukiwany: Jakub Wędrowczy. Urodzony: ok.1900 roku, gdzie - brak danych. Wykształcenie: najwyżej trzy klasy szkoły gminnej jeszcze za cara. Zamieszkały: Stary Majdan, gm. Wojsławice. Zawód: pasożyt społeczny.

 11. TADEUSZ NYCZEK, MICHAŁ TARKOWSKI, JANUSZ WEISS, JACEK KLEYFF, SALON NIEZALEŻNYCH. DZIEJE PEWNEGO KABARETU, książka + 1 CD, cena: 49,00 zł. Czas nagrania: 1 godz. 13 min. Czytają: JACEK KLEYFF, MICHAŁ TARKOWSKI, JANUSZ WEISS.
  Jeśli ktoś spodziewa się znaleźć w książce tylko portret „Salonu Niezależnych”, stawia książce zbyt niskie wymagania. To także jeden z najciekawszych portretów PTL-u.
  Losy bohaterów służą do wyjaśnienia, jak można było pozostać niezależnym w latach reżimu, a także, jak tej postawy nie zaniechać w nowej rzeczywistości (dzieje artystów doprowadza autor do roku 2008).

 12. STEPHEN CLARKE, MERDE! ROK W PARYŻU, 1 CD MP3, cena: 34,90 zł. Czas nagrania: 10 godz. 1 min. Czyta: MARCIN RUDZIŃSKI.
  Bohaterem „Merde! Rok w Paryżu” jest Paul West - typowy Brytyjczyk, skrzyżowanie Hugh Granta i Davida Beckhama, specjalista od marketingu. Przyjeżdża do Paryża, by na zlecenie francuskiej firmy stworzyć sieć herbaciarni. Na miejscu witają go nierozgarnięci współpracownicy oraz dwulicowy szef.
  Paul na własnej skórze odczuwa wady i zalety bycia cudzoziemcem we Francji. Uwodzi piękne kobiety, szuka domu na prowincji, uczy się, jak skutecznie zamawiać espresso w kawiarni, przyrządzać sos vinaigrette, poruszać po mieście, w którym najczęściej uprawianą dyscypliną sportową są strajki.

 13. CZY ZNACIE DOWCIPY O JASIU..., 1 CD, cena: 11,90 zł. Czas nagrania: 38 min. Płyta zawiera kilkadziesiąt przezabawnych i prześmiesznych kawałów o Jasiu...

 14. NIESFORAJKA SZCZYPIORKOWA. BAJKOWE SŁUCHOWISKO, 1 CD,
  cena: 25,00 zł. Czas nagrania: 1 godz. 7 min. Czytają: JERZY KRYSZAK, ARTUR BARCIŚ, Kabaret ANI MRU MRU i wielu innych.
  Każdy z nas ma talent. Często nie zauważamy go nawet wtedy, kiedy macha nam łapkami przed samym nosem i krzyczy: „Tu! Tu jestem! To ja! Twój talent! Zauważ mnie...”.
  Kochani, o takie Cudo trzeba dbać, pielęgnować, przytulać. Niech się pięknie rozwija, niech cieszy nas wszystkich. Talent i Uśmiech - słuchowisko, które macie przed sobą, jest dowodem na istnienie obu tych spraw. Udział w nim wzięli fantastyczni Ludkowie, którzy niewątpliwie na miano Utalentowanych zasługują, a Uśmiechu w tym wspólnym projekcie było po prostu multum. (Iwona Oleksiuk i Adam Fitas - Ministrowie Uśmiechu).

 15. KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ, MENELIKI, LIMERYKI, EPITAFIA... SPONSORUJE RUSKA MAFIA, 3 CD, cena: 33,92 zł. Czas nagrania: 2 godz. 34 min. Czyta: KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ. TYTUŁ PRZEZNACZONY TYLKO DLA SŁUCHACZY DOROSŁYCH.
  „Meneliki...” to zbiór historyjek o znawcach wszystkich alkoholi świata. Prezentowane przez autora będą niewątpliwie atrakcyjną pozycją dla wszystkich odbiorców, także dla tych, którzy z twórczością Krzysztofa Daukszewicza stykają się po raz pierwszy i jeszcze nie mogą jej cytować na wyrywki z pamięci. Teksty gromadzone przez lata, niepozbawione soczystych wyrażeń i aktualnych odniesień społecznych, warte są nie tylko pogodnego, szczerego uśmiechu, ale także chwili refleksji.

 16. STEFAN WIECHECKI „WIECH”, WYSOKA EKSMISJO, 3 CD, cena: 29,99 zł. Czas nagrania: 2 godz. 59 min. Czyta: ZBIGNIEW BUCZKOWSKI.
  Niezrównany mistrz polskiego i warszawskiego humoru w zbiorze pt. „Wysoka Eksmisjo” kreśli przez pryzmat sali sądowej obraz przedwojennej Warszawy. Bohaterowie felietonów to osoby wyraziste i barwne, a zabawna warszawska gwara, którą mówią jest dodatkową atrakcją książki.

 17. CZY ZNACIE DOWCIPY O MILICJANTACH, 1 CD, cena: 11,90 zł. Czas nagrania: 32 min.
  Kolekcja kilkudziesięciu zabawnych kawałów o milicjantach.

 18. CZY ZNACIE DOWCIPY O BABIE U LEKARZA, 1 CD, cena: 11,90 zł. Czas nagrania: 38 min.
  Kolekcja kilkudziesięciu zabawnych kawałów o babie u lekarza.

 19. STEFAN WIECHECKI „WIECH”, ŚMIECH ŚMIECHEM, CZĘŚĆ II, 1 CD,
  cena: 24,99 zł. Czas nagrania: 2 godz. 10 min. Czyta: ZBIGNIEW BUCZKOWSKI.
  II część zbioru felietonów mistrza Wiecha przedstawia kolejne, pełne niezwykłego uroku i dowcipu warszawskie humoreski i reportaże. Mimo upływu lat od chwili napisania niezmiennie bawią i przypominają nam, jak wyglądała dawna Warszawa i jakimi sprawami zajmowali się jej mieszkańcy. Wiech dociera już do czwartego pokolenia! Spotkajmy się z nim i my!

 20. JAROSLAV HAŠEK, OPOWIEŚCI Z PIWIARNI, 1 CD MP3, cena: 35,99 zł. Czas nagrania: 6 godz. 38 min. Czyta: CEZARY ŻAK.
  W „Opowieściach z piwiarni” degustujemy różne „kufle piwa” stawiane szwejkologom i haszkologom w postaci nasyconych ostrą satyrą polityczną opowieści i humoresek. I tak „Piwo generalskie” to opowiadania, których echo daje się słyszeć w „Przygodach…”. Możemy degustować też „Piwo policyjne”, jako że ówczesne policyjne raporty z napisem „Dotyczy: Jaroslav Hašek” do dziś zalegają archiwa komisariatów w Czechach, Słowacji, Austrii, na Węgrzech i w Rosji. Nie gorsze jest też „Piwo wyborcze”.

 21. JULIUSZ KUBEL, BLUBRY HELI PRZY NIEDZIELI, 1 CD, cena: 12,00 zł. Czas nagrania: 1 godz. 19 min. Treść: adaptacja. Czyta: DANIELA POPŁAWSKA.
  Druga część znakomitych poznańskich gawęd Juliusza Kubla.
  Tym razem zamiast znanego Starego Marycha usłyszymy blubranie Heli z Piątkowa! Z pewnością jej obserwacje świata w interpretacji Danieli Popławskiej okażą się równie trafne i zabawne, co znane dotąd blubry w wykonaniu nieżyjącego już Mariana Pogasza.

 22. H. FIELDING, DZIENNIK BRIDGET JONES, 1 CD MP3, cena: 19,90 zł. Czas nagrania: 4 godz. 23 min. Czyta: DOROTA SEGDA.
  Każdy z nas pamięta wciągające losy zabawnej Bridget Jones. Ta trzydziestoletnia, samotna kobieta przelewa na strony dziennika całą swoją frustrację związaną z nadwagą i wizją spędzenia reszty życia w samotności.

 23. T. ROSS, P. FRONCZEWSKI, ROSSMÓWKI, 2 CD, cena: 19,90 zł. Czas nagrania: 1 godz. 30 min. Czytają: TADEUSZ ROSS, PIOTR FRONCZEWSKI.
  „Był rok 1978. Jacek Fedorowicz powiedział: Piszesz jakieś głupoty, zaprowadzę Cię do Marcina Wolskiego, może mu się spodobają. Marcin wysłuchał i zaakceptował. Zacząłem pisać dla radia. Była to jak się później okazało kultowa audycja „60 minut na godzinę”. Tu urodziły się moje „Rossmówki (...)” (Tadeusz Ross.)

 24. STEFAN WIECHECKI „WIECH”, ŚMIECH ŚMIECHEM - CZĘŚĆ I, 2 CD, cena: 24,99 zł. Czas nagrania: 2 godz. 11 min. Czyta: ZBIGNIEW BUCZKOWSKI.
  Antoni Słonimski, uzasadniając zgłoszenie Wiecha do nagrody Akademii Niezależnych napisał: „Wolę książkę, która ma niepoważne zamierzenia i poważne osiągnięcia od dzieł, które mają poważne zamierzenia i niepoważne osiągnięcia”. Nie dziwi zatem, że Wiecha czyta już czwarte pokolenie! Teraz możemy go także posłuchać.

 25. JEROME K. JEROME, TRZECH PANÓW NA ROWERACH (TYM RAZEM BEZ PSA), 1 CD MP3, cena: 19,90 zł. Czas nagrania: 8 godz. 30 min. Czyta: ROCH SIEMIANOWSKI.
  Dalsze przygody bohaterów książki „Trzech panów w łódce nie licząc psa”. Tym razem, wybierają się oni na rowerach do Schwarzwaldu. Są już nieco starsi, dwóch z nich założyło rodziny, ale gwarantujemy, że dostarczą tyle samo uśmiechu i zabawnych anegdotek jak wtedy, gdy płynęli po Tamizie.
  Jakim fortelem się posłużyć, by wyrwać się z domu, a jednocześnie nie urazić wspaniałej żony? Jak zaplanować rowerową wyprawę? Żal tylko, że w tej wyprawie nie bierze już udziału Montmorency.

 26. JAROSLAV HAŠEK, PRZYGODY DOBREGO WOJAKA SZWEJKA, 1 CD MP3, cena: 24,90 zł. Czas nagrania: 10 godz. Treść: adaptacja. Czytają: PIOTR ADAMCZYK, ARTUR BARCIŚ, JACEK BRACIAK, ADAM FERENCY, PIOTR FRONCZEWSKI, EDYTA JUNGOWSKA, KRZYSZTOF KOWALEWSKI, IRENA KWIATKOWSKA i inni.
  „Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.” O tym jak praski handlarz psów nierasowych złośliwym zrządzeniem losu trafia na wojnę, a tam jego wolność wewnętrzna, godność i poczucie humoru zmierzyć się muszą z absurdem, biurokracją i cynizmem wojny.

 27. S. WIECHECKI „WIECH”, HELENA W STROJU NIEDBAŁEM CZYLI KRÓLEWSKIE OPOWIEŚCI PANA PIECYKA, 3 CD, cena: 28,99 zł. Czas nagrania: 3 godz. 13 min. Czyta: ZBIGNIEW BUCZKOWSKI.
  Historia Polski według Stefana Wiecheckiego „Wiecha” - „Homera warszawskiej ulicy i warszawskiego języka”.

 28. MARK TWAIN, PAMIETNIKI ADAMA I EWY, 1 CD, cena: 19,00 zł. Czas nagrania: 1 godz. 18 min. Czytają: MILENA LISIECKA, MARIUSZ SIUDZIŃSKI.
  Pełna humoru, ponadczasowa opowieść o tym jak mogły wyglądać początki znajomości pierwszej kobiety z pierwszym mężczyzną na ziemi…

 29. JEROME K. JEROME, TRZECH PANÓW W ŁÓDCE (NIE LICZĄC PSA), 1 CD MP3, cena: 19,90 zł. Czas nagrania: 8 godz. 17 min. Czyta: ROCH SIEMIANOWSKI.
  Zabawna opowieść opisująca przygody trzech londyńczyków, którzy wybrali się w podróż łodzią po Tamizie i przebyli 123 mile - z Kingston do Pangbourne.
  Komiczne zdarzenia, opowiastki i anegdotki umilające trzem panom wyprawę, przyprawione specyficznym angielskim humorem, bawią od stu lat Czytelników w różnym wieku na całym świecie.

 30. MACIEJ WOJTYSZKO, BROMBA I INNI, 2 CD, cena: 35,00 zł. Czas nagrania: 2 godz. 22 min. Czyta: PIOTR KOZŁOWSKI (wstęp, przedmowa - MACIEJ WOJTYSZKO).
  „Bromba i inni” napisana w latach siedemdziesiątych książka dla dzieci do lat 99, nie straciła na aktualności. Wręcz przeciwnie. W nowych realiach ekonomiczno-politycznych zachwyca wnikliwością postrzegania charakterów, dojrzałą oceną stosunków międzyludzkich i wreszcie cudownym, ponadczasowym humorem.
  „...Chcę oswajać dzieci z zadziwiającym fenomenem istnienia. Wszystkie moje książki są o tym, że warto żyć i cieszyć się życiem...” (Maciej Wojtyszko w rozmowie z Cezarym Polakiem, Gazeta Wyborcza).

 31. MONIKA SZWAJA, JESTEM NUDZIARĄ, 2 CD, cena: 35,00 zł. Czas nagrania: 2 godz. 23 min. Czyta: MARTA BIZOŃ.
  Powieść błyskotliwa, skrząca się humorem i traktująca o sprawach żywo nas dziś obchodzących, a do tego przewrotna.


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna