Poetka znikła w oddali „Poetka znikła w oddali, Bardzo Dalekiej Oddali, wszyscy Ją świetnie znali, wszyscy Ją strasznie kochali …”Pobieranie 13.85 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar13.85 Kb.
POETKA ZNIKŁA W ODDALI

„Poetka znikła w oddali,


Bardzo Dalekiej Oddali,
wszyscy Ją świetnie znali,
wszyscy Ją strasznie kochali …”

(fragment – Wojciech Młynarski) (osiecka.pl)Agata Passent i Jan Borkowski redakcja

WIELKI ŚPIEWNIK AGNIESZKI OSIECKIEJ”

Całość Śpiewnika, na który złoży się ponad 500 piosenek i który będzie wydawany przez kilka lat, została podzielona na ok. 13 tomów. "Wielki śpiewnik Agnieszki Osieckiej” to na pozór zwykły śpiewnik, który może się przydać fachowcom: nuty w opracowaniu na fortepian, teksty piosenek. Ale to coś daleko więcej. Przede wszystkim teksty Osieckiej to żywy i ciepły obraz Polski, jaka była kiedyś, nie tylko, Peerelu, ale Polski naszej najbardziej prywatnej, sama, więc ich lektura bawi i uczy. Po drugie, kolejne tomy są obrazami różnych okresów w twórczości i życiu autorki, a każda piosenka opatrzona jest komentarzem:, dla kogo została napisana, gdzie, kiedy i kto zaśpiewał ją po raz pierwszy, nie brak też zdjęć. Jest to, więc dość wyjątkowa, poprzez własne teksty oraz owe strzępy komentarzy, biografia Osieckiej.

Publikacja wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Okularnicy i Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. piosenek. Biblioteka Pedagogiczna w Raciborzu posiada w swoich zbiorach 8 tomów. (merlin.pl)


TOM 1
MUZYKA ADAMA SŁAWIŃSKIEGO”TOM 2

STS I NIE TYLKO: MUZYKA JAROSŁAWA ABRAMOWA-NEWERLEGO, MARKA LUSZTIGA, EDWARDA PAŁŁASZA, WOJCIECHA SOLARZA”

TOM 3 ”APETYT NA ŻYCIE: MUZYKA PRZEMYSŁAWA GINTROWSKIEGO, MACIEJA MAŁECKIEGO, JERZEGO SATANOWSKIEGO”TOM 4 ”STROFKI O MIŁOŚCI: MUZYKA SEWERYNA KRAJEWSKIEGO”TOM 5 ”STROFKI O MIŁOŚCI: MUZYKA SEWERYNA KRAJEWSKIEGO”


TOM 6 „ROCK AND ROLL: MUZYKA ANDRZEJA ZIELIŃSKIEGO”TOM 7 ”KRAKOWSKIE ANIOŁY: MUZYKA MARKA GRECHUTY, ZYGMUNTA KONIECZNEGO, EWY KORNECKIEJ, GRZEGORZA TURNAUA, ANDRZEJA ZARYCKIEGO”


TOM 8 „MAŁGOŚKA: MUZYKA KATARZYNY GAERTNER, JACKA MIKUŁY, JANA PIETRZAKA”

(Okładki tomów pochodzą ze strony: www.agnieszka.pl)


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna