Polskiego towarzystwa kardiologicznegoPobieranie 7.3 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar7.3 Kb.
SEKCJA KARDIOLOGII DZIECIĘCEJ

POLSKIEGO TOWARZYSTWA KARDIOLOGICZNEGO

Szanowni Państwo, drogie Koleżanki i Koledzy!

Czas szybko biegnie – już prawie trzy miesiące upłynęły od naszego spotkania w Toruniu. Jeszcze raz wszystkim Państwu serdecznie dziękuję za udział w Konferencji. Było to spotkanie pasjonatów zajmujących się kardiologią dziecięcą oraz grupy starych i nowych przyjaciół.

Gorąco dziękuję wszystkim Członkom Komitetu Naukowego, Wykładowcom, Przewodniczącym Sesji oraz Prezenterom na Sesji Przypadków – bez Państwa ta Konferencja by się nie odbyła.

Szczególnie gorąco dziękuję Panu dr Januszowi Czarneckiemu i całemu Jego Zespołowi - Komitetowi Organizacyjnemu Konferencji w Toruniu. Konferencję zorganizowaliście Państwo po mistrzowsku.

W imieniu wszystkich uczestników Konferencji dziękuję także Firmie Grupa Medica

W drugim dniu Konferencji odbył się konkurs na „najciekawszy przypadek”. Nagrodą jest zwolnienie prezentującego przypadek z FEE na konferencję Sekcji Kardiologii Dziecięcej w 2013r.

Najwięcej głosów uzyskali:Dr med. Krzysztof Czyż

Praca pt.”Nawrotowy częstoskurcz przedsionkowy u dziecka z HLHS po trzecim etapie leczenia kardiochirurgicznego leczony metodą ablacji RF z wykorzystaniem systemu elektroanatomicznego EnSite”

Autorzy: Krzysztof Czyż, Artur Baszko, Waldemar Bobkowski, Rafał Surmacz, Tomasz Moszura, Bartłomiej Mroziński, Aldona Siwińska

Dr med. Magdalena Mazurak

Praca pt. „Wada wrodzona serca i rzadki zespół genetyczny, czy na pewno taki rzadki”

Autorzy: Magdalena Mazurak, Jacek Kusa, Robert Śmigiel

Nagrodę dla najmłodszego lekarza prezentującego przypadek ufundowała Przewodnicząca Sekcji Kardiologii Dziecięcej. Jest nią także zwolnienie z FEE na Konferencję Sekcji w 2013r.Najmłodszym prezenterem na Sesji Przypadków była:

Lek.med.Agata Kraska

Praca pt. „Powikłanie samoistnego zamknięcia drożnego przewodu tętniczego (PDA) u niemowlęcia z ubytkiem przegrody międzykomorowej (VSD)Autorzy: Agata Kraska, Małgorzata Zuk, Jadwiga Daszkowska-York
Wszystkim Laureatom serdecznie gratuluję!


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna