Poznań game arena zachwyci różnorodnością wydarzeń towarzyszących Firma Idate oszacowała, że wartość globalnego rynku gier wideo do 2015 roku wzrośnie o 40 procPobieranie 13.46 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar13.46 Kb.
POZNAŃ GAME ARENA zachwyci różnorodnością wydarzeń towarzyszących

Firma Idate oszacowała, że wartość globalnego rynku gier wideo do 2015 roku wzrośnie o 40 proc. Organizatorzy największych w tej części Europy Targów Gier, Rozrywki i Multimediów POZNAŃ GAME ARENA potwierdzają te prognozy, zapowiadając jednocześnie wielki sukces wydarzenia. Czego można się spodziewać?


Tegoroczne PGA to 40 000 zwiedzających, którzy zasiąść będą mogli przy 350 stanowiskach do gier. Nie zawiodą wystawcy, których nie tylko ilość – 59 – ale i jakość zasługuje na szczególną uwagę. O randze wydarzenia niech świadczy również fakt, że podczas trzech dni targów (18-20.10.2013 r.) pojawi się blisko 350 dziennikarzy, ludzi świata mediów oraz blogerów. Ich uwagę mają szansę przykuć m.in. konferencja prasowa Wiceministra Gospodarki Dariusza Bogdana i polskich twórców gier, Finał Ligi Cybersport w League of Legends, debata z udziałem ikon polskiego game dev`u, VI Zjazd Twórców Gier, Strefa Polskich Studiów Developerskich oraz Strefa Retro Game.


Konferencja prasowa Wiceministra

Dynamiczny rozwój rynku gier wideo zarówno w Polsce, jak i zagranicą nie pozostawia złudzeń.


To przemysł, którego świetlaną przyszłość wróżą rosnące grono zwolenników oraz mobilne technologie
i sprzedaż cyfrowa. O tym, jak ważna dla krajowej gospodarki jest branża multimediów opowie Dariusz Bogdan, Wiceminister Gospodarki, któremu towarzyszyć będą również polscy twórcy gier
z przedstawicielami firmy 11 Bit Studios na czele. Interaktywny charakter spotkania pozwoli zadać nurtujące pytania, a jego wyjątkowość podkreśli fakt, że odbędzie się pierwszego dnia targów (VIP Day) na Scenie Głównej.
Finały Ligi Cybersport w League of Legends

Turniej Ligi Cybersport, w którym do wygrania jest 7 000 złotych oraz nagrody rzeczowe. Finały rozegrane zostaną podczas Poznań Game Arena, gdzie zobaczymy osiem najlepszych zespołów, wyłonionych z otwartych eliminacji. Turniej wsparli Lenovo, Agito.pl, Kingston, NTT, LG oraz oczywiście PGA.
Debata z ikonami polskiego game dev`u

Wiedźmin, Call of Juarez, Dead Island, Painkiller, Anomaly 2, Shadow Warrior to tylko kilka z tytułów, które tworzyli goście debaty, która odbędzie się 18.10. na Scenie Głównej PGA. Tematem rozmów będzie m.in. sytuacja firm gamedev`owych w Polsce, ich wyzwania i największe bolączki. Paneliści przedyskutują również kwestie sprzedaży, której głównym trendem jest dziś dystrybucja cyfrowa i związana z nią „śmierć pudełka”. Uczestnicy spotkania odpowiedzą również na pytanie: Czy Humble bundle to nowy sposób na dystrybucję, a może tylko narzędzie promocji? Debata będzie również próbą określenia kondycji i kierunku rozwoju rynków gier typu AAA, f2p i social games, mobile oraz casual PC. Spotkanie nie mogłoby się obyć bez tematu Indie games, a więc tak popularnego dziś trendu gier niezależnych. Najwyższy poziom merytoryczny debaty potwierdzą swoją obecnością m.in.: Maciej Miąsik, szef działu produkcji gry „Wiedźmin”; Jacek Brzeziński, główny projektant gry „Wiedźmin 2”; Wojciech Pazdur, dyrektor produkcji i współzałożyciel The Farm 51; Paweł Miechowski, autor dialogów, tekstów i fabuły


do gier; Artur Maksara, level designer przy nowej odsłonie gry Shadow Warrior.

Strefa Polskich Twórców Gier

Po raz pierwszy w historii targów Poznań Game Arena zorganizowana zostanie specjalna strefa dedykowana polskim studiom developerskim i indie games. Prezentacja w strefie to niepowtarzalna szansa dotarcia do inwestorów, 350 dziennikarzy, w tym wielu najważniejszych mediów ogólnopolskich,
a także grupy 40 000 docelowych odbiorców. Do grona wystawców Strefy Polskich Studiów Developerskich dołączyło aż 16 firm, w tym m.in.: Digital Melody, Darken Age, Crunching Koalas, Evil Indie Games, Farm 51, Black Moon, Design, Symulacje Historyczne, DFour Games, SOS, Koshmaar, Winyl Pixels, Bad Alien Games, G IS FOR GAME, Wspieram.to oraz XTodie, 1ndieworld.com. Na Strefie zaprezentowanych będzie ponad 50 rdzennie polskich tytułów gier.
Strefa Retro – 2 razy większa niż w roku ubiegłym!

Niepowtarzalna okazja, aby powspominać swój pierwszy komputer czy grę, odbywając podróż w czasie


w Strefie Retro PGA. Wśród prezentowanych „zabytków” znaleźć będzie można stare konsole i komputery, ale przede wszystkim legendarne gry, najstarsze sprzed ponad 35 lat. Wśród nich znajdą się takie tytuły jak River Raid, Demon Attack, Boulder Dash czy Galaxian, w które oczywiście będzie można zagrać.
W strefie retro czekać będzie kilkadziesiąt stanowisk gotowy do gry. Między innymi Atari 2600,
ZX Spectrum, Commodore C-64, Atari XL/XE, Amiga, NES, SNES, Sega Master System, Sega Mega Drive
i wiele innych. Poza popularnym kiedyś sprzętem będzie też okazja aby zobaczyć i pograć na konsolach, które nigdy popularności w Polsce nie zdobyły, wśród nich Atari 7800, XEGS, Jaguar. Do dyspozycji miłośników klasyki oddanych zostanie 26 stanowisk.
Konkurs Cosplay

Już po raz drugi scenę główną Poznań Game Arena opanują Cosplayerzy. Twórcy strojów rodem z gier


i świata fantastyki staną przed publicznością, rywalizując o miano najlepiej odwzorowanej postaci. Konkurs przeznaczony jest  twórców strojów, którzy odgrywają w nich wybrane przez siebie postacie pochodzące ze światów mangi, anime, gier konsolowych lub komputerowych, książek, filmów czy też komiksów. Finałowa rozgrywka odbędzie się w niedzielę, 20 października o godzinie 11.00 na Scenie Głównej w Pawilonie 7. Uczestnicy odegrają scenki najlepiej oddające charakter postaci, w którą się wcielają, a występy oceniane będą przez komisję konkursową oraz publiczność. Trzech najlepszych Cosplayerów otrzyma atrakcyjne nagrody.
Zjazd Twórców Gier

Zjazd Twórców Gier to coroczne spotkanie branży, niezależnych miłośników tworzenia gier. Pozwala na wymianę doświadczeń, poszerzenie wiedzy, poznanie nowych ludzi, nawiązanie kontaktów, czy zyskanie współpracowników, wreszcie na integrację z osobami o podobnych zainteresowaniach. Zjazd od 2008 roku, skupia niezwykłą grupę ludzi z całego kraju. Rokrocznie cieszy się coraz większą popularnością a jej nazwa i logo są dobrze znane w środowisku twórców gier w Polsce. Zjazd Twórców Gier od początku istnienia był imprezą otwartą na wszelkiego rodzaju działalność twórczą powiązaną z szeroko rozumianymi grami.


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna